Peršokti prie turinio

Nuotrauka
* * * * * 1 balsai

Prisiminkime Assassin's Creed: Rogue

Parašė tymbarkFM , Žaidimai 2018-08-16 · Peržiūros: 375

Prisiminkime Assassin's Creed: Rogue

Septintasis pagal eiliškumą Assassinas buvo išleistas pirmaisiais metais kai tik pasirodė naujai iškeptos naujos kartos konsolės. Šis žaidimas jungė tarpusavy net 3 kitus AC žaidimus: "Black Flag" - sequel, trečios dalies - prequel ir "Unity" - prologas. Bet ar šis žaidimas nepasimetė mirštančios generacijos liekanose ir prištampuotų kopijų vandenyne? Ar kam nors įsiminė kaip išskirtinį pasaulį, unikalų turinį turintis serijos žaidimas?

Greičiausiai, kad ne. Bet "Ubisoft" galvoja kitaip ir todėl šiais, 2018-ais metais, po keturių metų, išleido patobulintą ir naujoms konsolėms pritaikytą versiją. Ne pirmi ir ne paskutiniai kurie taip daro, bet naujoje versijoje per daug niekas nepasikeitė - patobulinta vizuali pusė ir pridėti keli kosmetiniai dalykai.

Pradėkim nuo pripažinimo, kad istorijos prasme visi AC žaidimai yra kažkuo išskirtiniai. "Rogue" žaidimui šiuo atveju galima pritaikyti tą pačią taisyklę. Pagrindinis privalumas, kuris skiria šią dalį nuo kitų, tai pilkosios konflikto pusės tarp Assassinų ir Tamplierių parodymas. Dar labiau įsigiliname į tai, kad siekiai ir tikslai abiejų pusių yra tie patys, skiriasi tik jų siekimo priemonės ir principai. Todėl tiek vienoje, tiek kitoje to paties medalio pusėje įvykstą narių įsitikinimų lūžiai. Istorija pasakoja, kad bėgant laikui tokių "išdavykų" abejose frontuose buvo nemažai. Vieno iš jų istorjią mums siūlo pamatyti šis Assassin's Creed žaidimas. Kodėl tai įdomu? Būtent dėl to, kad parodomas juodos ir baltos, Yin ir Yang pusių nebūvimas. Assassinas jungiasi su Tamplieriais vedamas kilniausių tikslų, ko pasekoje siužetas yra tikrai intriguojantis, įdomus, kažkiek nuspėjamas, bet tikrai greit neatsibostantis.

Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka


Atsibostančiu yra valdymas. Tai buvo visų last-gen Assassinų problema. Ir ne tik jų, kai žaidimuose vienas mygtukas atsako už kelis, o AC toks jausmas, kad už kelioliką veiksmų. Praktikoje turime, kad vietoj bėgimo tiesiai personažas šoka ant sienos, vietoj peršokimo ant kitos platformos įvyksta šuolis nuo skardžio. Jei ankstenėse dalyse kovos sistemos nekeikiau, tai čia negalėjau jos pakęst. Dėl kokios priežasties pasikeitė mano požiūris sunku pasakyti. Primityvu, neintuityvu. Labai retai įšoku į laivą ir nubėgu prie šturvalo tiesiu keliu prieš tai neužšokus įgulos nariui ant veido, nepašokinėjus ant patrankų ar kitaip nepademonstravus kas šiame laivę kapitonas. Bet galiu lažintis, kad įgula laikė kapitoną klounu. Toks priedas kaip "Naval Campaign", kur nusiunti savo užgrobtus laivus vykdyt misijų, taip pat kaip ir daugelis kitų žaidimo mechanikų, yra mažai su pagrindine istorija surištas ir tiesiog nereikalingai bei aklai nukopijuotas iš ankstesnės "Black Flag" dalies. Tuo visos mechanikos ir apibūdinamos - gėdingai nukopijuota versija.

Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka


Dėl aukščiau išvardintų dalykų pasaulis jaučiasi tuščias. Taip, vietovių daug. Taip, veiklos daug. Ir taip, kaip visada, rinkimo visokiausių niekučių - labai daug. Tačiau, mano manymu, nei siužetinė kampanija, nei jokios šalutinės misijos nemotyvuoja explorinti pasaulio. Laivo patobulinimai reikalauja daug resursų, personažo įrankių tobulinimai reikalauja daug medžiojimo, bet labai mažai turi reikšmės iš tikrųjų. Žaidimą pabaigti su 100% sinchronizacija yra paprasta net nesitobulinant žaidimo eigoje, arba kitaip sakant, tobulinant tik tiek kiek leidžia resursai per daug jų nerenkant. Tai yra didžiausias potencialo neišnaudojimas Assassin's Creed žaidime. Nėra paraginimo rinkti artefaktus, kurie atskleidžia išskirtinius kostiumus ar ginklus. Pabaigus pagrindines misijas liko neaplankytų labai daug vietovių. Pasaulio vietovės nėra surištos tarpusavy ir jaučiasi kaip atskiros, beveik vienodos daiktų rinkimo aikštelės. Vienintelis kietas dalykas iš praeitų dalių, kuris nors ir liko nepasikeitusiu, bet vis dar angažuoja yra laivas ir su juo susiję laivų mūšiai.

Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka Pridėta nuotrauka


Kad ir kiek minusų neturėtų šį dalis, smagu yra pereiti siužetinę liniją. Misija, kur Shay Patrick Cormack išsiruošia ieškoti artifakto ir sunaikina visą miestą, stebėti buvo malonu. Bet visa kita veikla visiškai neįtraukia, kas neturi būti būdinga Assassin's Creed žaidimui. Rogue atgaivinimas atliktas buvo iš dalies beprasmiškai, o iš kitos pusės teisingai, nes tokiems ilgiems serialams patartina nepraleidinėti serijų. Taip darysiu ir aš - kitu mano AC žaidimu bus chronoligiškai einantis "Unity".

  • BadBoyyy, Luigi ir Rayman tai mėgstaNuotrauka
BadBoyyy

2018-08-22 21:45

Geras ir greitas skaitalas! Klausimas: visas esi sužaidęs dalis iki Unity? :)

Nuotrauka
tymbarkFM

2018-08-22 22:11

Taip, visas, einu paeiliui pagal išleidimo datą. Tiesa, Liberation nepabaigiau, Bloodlines ir smulkesnių nežaidęs. Patinka man ši serija. Jau nekantrauju įžengti į naujos kartos AC žaidimus.

    • BadBoyyy tai mėgsta

O man ši dalis paliko gerą įspūdį. Perėjau su malonumu. Patiko paskaityti. :)

Nežaidęs aš šitos dalies, bet girdėjau jog daug kam nepatiko pagrindinis personažas. Kaip tau asmeniškai nebuvo keisto jausmo žudant assassinus? Ypač kai didžiają dalį laiko žaidėm kaiptik už juos.

Nuotrauka
tymbarkFM

2018-09-10 19:30

Žaidimas taip pastatytas, kad nesijaustum blogai vykdant paskirtas misijas. Labiau susimąsčius, tai assassinų pusė mažai argumentuojama, jų personažai mažai atskleisti, ypač tada, kai ruošiama misija jų atsikratyti. Tada jaučiausi, kad žaidimas specialiai akcentuoja assassinų blogąją pusę. Žodžiu, teisi yra tie, už kuriuos tu žaidi tuo momentu. Bet iš kitos pusės tai gerai - matai dėl ko pagrindinis personažas keičia savo požiūri ir savaime su juo sutinki, bent jau man taip buvo. Labiausiai tai nepatiko pasenusi žaidimo mechanika.

Ieškoti mano bloge

Naujausi įrašai

Naujausi komentarai

Balandis 2019

P A T K P Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22 23 2425262728
2930     
Farming Simulator 2019 Mods  •   farming simulator 2019 mods  •   American truck simulator mods  •   ETS2 mods  •   Euro Truck Simulator 2 Mods  •   ATS Mods  •   Spintires Mudrunner mods  •   Farming simulator 19 mods  •   fs19 mods  •   PC Save Game   •   Farming Simulator 19 mods  •   Farming simulator 19 mods   •   ets2 mods