Mldc

Tepalų parinkimas

Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, ateina laikas keistis mašinai tepalus, esu keites juos pats tačiau seniau nekreipdavau dėmesio, pildavau, bet ką, tačiau dabar noris normaliau viską parinkt, nes pradėjau domėtis mašinomis ir panašiais dalykais. Mašina Opel Vectra 2.0 DTI 74kw 2000m, sena, bet esu užstrigęs su ją ilgam, tad reik pradėt prižiūrėt :D. Kiek labiau pasidomėjus tepalų kainomis išaiškėjo man, kad pilnai ir pusiau sintetinių tepalų kainos vienodos, tad klausimas:

1. koks geriau man tiktu?, taip pilnai sintetiniai geresni, tačiau ar senai mašinai apsimoka, ar nepakenks? nors pagal gamintoją tai reikia pilnai sintetinius.

2. kurios firmos tepalus geriau pirkti? nes tarkim elf, castrol, total yra brangesni nei mannol, tačiau ar yra skirtumas tarp firmų, jei parametrai tokie pat?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Perki gamintojo nurodytus ir nesuki galvos. Nes jie žino kas geriausiai tinka. Pats naudoju neste oil arba kažkada teko elf naudot, lyg ir viskas normaliai su abiem.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Senesniai mašinai ,manau, ir mannol tiks. Bet kaip ir minėjo,geriausiai pilti tepalus,kuriuos nurodo pats gamintojas.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Masina sena,pas mane tokiu paciu metu tik astra,tai tiek servisuose,tiek nusimanantys draugai sake kad reikia naudoti tik pusiau sintetinius,nes uzpylus pilnai sintetiniu butu daug bedu ziema,ruosiuosi keisti tepalus po gero menesio,tai iskart nusipirkau tokio http://www.alburnus.lt/katalogas/alb-germany-produktai/alb-germany-produktai/alb-alyva-10w40-pusiau-sintet-universali/kat-1760/ .

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokiai masinai pilk pusiau sintetinius, sintetiniai tepalai yra skystesnis, tai paskui jeigu yra kurnors padile salnikai, tai supylus sintetika gali pradeti leisti per tas vietas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Medley parase viena priezasti kuria ir pats prisiminiau,o antroji bus ta,kad prie minus 20 variklis sunkiau dirbs su pilna sintetika.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu girdėjęs kad žiemą sintetiniai tepalai keltų kažkokių tai problemų... bet šiaip pili tai ką rekomenduoja gamintojas ir nesuki galvos.


Daug fruktų lietuvos servizuose dirba, visokių burtininkų esu prisižiūrėjęs. Manau paneigia FUZOS teorija kaip sunkiau variklis dirba su sintetiniu tepalu, čia prie -19 celsijaus https://www.youtube.com/watch?v=yX7RTLn_QCE

 

O ir šiaip pas mane patį sintetiniai tepalai ir prie tų šalčių suka bei dirba variklis kaip niekur nieko, lyg vasara būtų. Anksčiau turėti automobiliai su pusiau sintetiniais tepalais turėdavo reikalų prasukt variklį.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesiginciju,tik teorija ne mano :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ziema sintetiniai kaip tik padeda kai pusiau sintetinius susipili kurie iki -20 skirti tai ziema kai nakti buvo jau zemiau man buvo uzsalr tai yra variklis neprasisuka tiek kad uzkurtu. Teko laukt dienos tada kurt ir iskart pakeiciau i 5w30 sintetinius . Toliau problemu nebuvo. Cia benzui 1.5 mazdai.

Aisku reikia visada pilt kokius rekomenduoja gamintojas. Cia del raidziu, o firma cia jau kaip nori. Ziurint kiek vazinesi ir kaip.velgi ziurint kokia masina.

Skystesnis aisku lengviau suksis bet ir lengviau begs kur tik ras kelius, cia ar pardavimui jei nori tai klampesnis pasleptu pralaideles visokias ;)

Ziurint ar tu nori vazinet ir kad variklis laikytu ar tik palakstyt ir ismest ar dastumt. Pagal tai it renkiesi tepalus. Daug niuansu

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš į Astrą pyliau originalią Opel'io, už 5l mokėjau atrodo 17eu. 5w40

 

Per nepilnai metus 8k prabėgau, keitimas ne už kalnų. Dabar pilsiu Mazdos/Fordo 5w30, kad jau dyleryje dirbu, pigiau.

 

Visvien pusė tepalo pas mane antifrizo bakelyje atsiras :yao:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvo man čia pernai atvejis, palikau per išeigines lauke auto 3 dienom. Sugedo pakaitinimo žvakių rėlė, nė viena žvakė iš 6-ių nebekaitino. Variklio temperatūra -10 celsijaus, po pusės minutės užsivedė  :lol2: Aišku buvo daug baltų dūmų bet užsivedė :D Spėju jei ne sintetika akumas nebūtų net atlaikęs. Pirmais metais pyliau 0w30, dabar pilu 5w30 ir perku Motul, kadangi didelė tikimybė jog kokius Castrol lenkiškus nusipirksi kuriuos Klaipėdoj prie mukrano išpilsto į įvairių gamintojų taras :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

na jo sintetika 5w tai jau gana skysti, 10w butu klampesni ir kazkiek pasleptu pralaidas jei tokiu yra. pas mane pakeitus tepalus nesenai subaru i 5w30 atsirado pasitepalavimu papildomu . bet brangu aisku kai imi is parduotuves bakeliuose tai 4 ltr kainuoja virs 30 euru. pilstomu pusiau sintetiniu uz kapeikas rastum , ne ka prastesniu kitom masinom tikrai pats tas. man kai reikejo tokiu , nes varikli reik gana priziuret jei nori vazinet tai nepagailejau.

bet pries tai tuos pacius i mazda pyliau , ten jau pats pirkau tokius geresnius .

geriausia kaina automato greicio dezes tepalu. nes juos irgi reik keist . ten i deze eina 9 ltr ir kastuoja litriukas taip po 10 euru beveik.  :yao:


siaip padevetam varikliui sakoma geriau kazkiek klampesni. bet velgi pagal masina reik ziuret. man klampesniu i mano nepatariama nesvarbu kokiu metu.

Redagavo scalman

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pigiai atsieini su tepalais @scalman Man reikia tokių dviejų vien į variklį http://www.motul-shop.lt/lt/alyva-automobiliams/sintetine/motul-alyva-8100-eco-clean-5w30-5l-2.html gerai kad tepalo filtras centus tekainuoja :D


O šiaip čia galit pasitikrint kokia alyva jums tinka https://www.motul.com/lt/lt/products/recommendation

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie pigesni tepalai ne ką prastesni už visokius castrol ir pan, nes realiai tu castrol moki daugiau vien jau tik už vardą, o tepalo savybės tokios pat, aisku as nekalbu apie tuos tepalus, kur po 10 euru ir pan.. O čia į LT lentynas, tai apskritai neaišku koks jau ten castrol ateina, ypač kai pamatau kokioj maximoi castrol ir dar nuolaida tai net juokas paiima :D Ir šiaip mano asmenine patirtimi, tai skirtumas yra lyginant sintetika ir pusiau sintentika. Turiu 1.9tdi, pildavau sintetika, bet labai jau variklis garsiai dirbo, tai pradejau pilt sintetika, tai variklis murkia palyginus su pusiau sint, bet aisku islindo toki dalykai kaip tepalo sunkimasis, mano atveju voztuvu dangelio tarpine, bet tas tepalas vos vos sunkiasi, tai kaip ir netrukdo man. Ir ziema aisku lengviau sintetika uzvest, bet kai tvarkingos zvakes ir akumas, tai ir pusiau sintetika lengvai vedasi. Aplamai priklauso nuo variklo, jei padroztas ir degina sintetika, tai pili tada pusiau sintetika. O siaip bandyk ka gamintojas raso, o paskui jau pats ziurek kaip kas, siaip masina ne nauja ir ne viena 100k nuvaziavus, tai jau nera tikslo ir pilt castrolius uz didziausius pinigus.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.