Impaler

Naujo PC komponentų rinkimas. Baigta. Minus GPU.

Rekomenduojami pranešimai

dėkui, už pasiūlymus ir praleistą laiką dėstant savo mintis. naujo kompo dar nepirkau, viską dar dėliojuosi galvoje ir popieriaus.

 

būčiau pirkęs jau šiuo metu, bet seno kompo pirkėjas ėmė ir atsisakė, o jau sukirtę rankom buvo, tat kol neparduosiu seno PC, tol naujo neimsiu, bet visos gautos įžvalgos ir patarimai perniek nenueis, nes artimiausiu metu vistiek turėčiau jį parduot ir susidėliot naują :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar čia labai blogai būtų jeigu truputį pavogčiau temą? :D jei ką galiu persikelt į kitą temą.

Esmė panaši, kaip ir Impaler'is, naudoju nuo studijų pradžios laptopą, o Desktopas kuri turiu realiai jau devintus metus skaičiuoja su minimaliais pakeitimais, ir galiausiai sugalvojau, kad jau kaip ir norėčiau sklandesnio veikimo multitaskinimo ir sklandžiai peržaist susikaupusius per pastaruosius penkis metus žaidimus tokius kaip Dark Souls 3, XCOM 2, Witcher 3, Deus Ex Mankind Divided ir t.t.

Esmė ta, kad norėčiau sutilpt plius minus į 800 eurų, nereikia man tokų dalykų kaip papildomi USB slotai, DVD, HDD (turiu apynaujį WD 1TB, tad užtektų tik SSD iki 500GB), audio korta ir pan. esmė, kad per savaitgalį nemažai prisižiūrėjau visokių Linus Tech Tips video, kad truputį atgal sugrįžt į loop'ą ir suvokt, kas dedasi GPU/CPU/RAM pasaulyje, aušinime ir motininėse vis dar absoliučiai clueless esu :D

Žodžiu, pasižiūrėjęs truputį Varlę, Skytech, Kilobaitą ir panašius saitus, matau, kad 700-900 eur ribose neblogai eina antros kartos Ryzen 5 2600/2600x su 8-16GB (dažniausiai 8GB) ir 1060 GTX 6GB arba RX 580 (kartais ir RX590 užmatau, bet kažkaip rečiau minima ji), pats į kažką tokio ir norėčiau sutilpt, kad nieks nebottleneckintų smarkiai, bet nesu gyvenime normaliai buildinęs kompo, apart keitimo GPU/PSU/RAM/HDD. Gal toj pačioj Lietuvoj galima būtų paimt kažkokį jų surinktą kompą (pvz su Ryzen 5 ir 1060 GB 6GB) paprašyt, kad pakoreguotų tam tikras detales, ir už padorią kainą nusipirkt?

 

Gal kažkokių bendrų patarimų turit dar? Monitorius taipogi pas mane jau pasenęs ir pradžiai būtų tik 1080p 60hz.

 

Dar keletas pastebėjimų iš aplinkos: žmonės sako palaukt kol išeis trečios kartos AMD Ryzen bei GF 1070 gpu kaina nukris, bet ar man to reikia, ir ar norint galingesnės kortos, nereiks ir kitų dalių "turbint" ir perlipt 900-1000 eur ribą? Tuo labiau kai ir taip jau devinti metai sukasi kompas su Q6600, GT8800 ir GB4 RAM ir aš nelabai norėčiau laukt dar kokius 3 ar daugiau mėn.

Redagavo Dwėsk

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar čia labai blogai būtų jeigu truputį pavogčiau temą? :D jei ką galiu persikelt į kitą temą.

Esmė panaši, kaip ir Impaler'is, naudoju nuo studijų pradžios laptopą, o Desktopas kuri turiu realiai jau devintus metus skaičiuoja su minimaliais pakeitimais, ir galiausiai sugalvojau, kad jau kaip ir norėčiau sklandesnio veikimo multitaskinimo ir sklandžiai peržaist susikaupusius per pastaruosius penkis metus žaidimus tokius kaip Dark Souls 3, XCOM 2, Witcher 3, Deus Ex Mankind Divided ir t.t.

Esmė ta, kad norėčiau sutilpt plius minus į 800 eurų, nereikia man tokų dalykų kaip papildomi USB slotai, DVD, HDD (turiu apynaujį WD 1TB, tad užtektų tik SSD iki 500GB), audio korta ir pan. esmė, kad per savaitgalį nemažai prisižiūrėjau visokių Linus Tech Tips video, kad truputį atgal sugrįžt į loop'ą ir suvokt, kas dedasi GPU/CPU/RAM pasaulyje, aušinime ir motininėse vis dar absoliučiai clueless esu :D

Žodžiu, pasižiūrėjęs truputį Varlę, Skytech, Kilobaitą ir panašius saitus, matau, kad 700-900 eur ribose neblogai eina antros kartos Ryzen 5 2600/2600x su 8-16GB (dažniausiai 8GB) ir 1060 GTX 6GB arba RX 580 (kartais ir RX590 užmatau, bet kažkaip rečiau minima ji), pats į kažką tokio ir norėčiau sutilpt, kad nieks nebottleneckintų smarkiai, bet nesu gyvenime normaliai buildinęs kompo, apart keitimo GPU/PSU/RAM/HDD. Gal toj pačioj Lietuvoj galima būtų paimt kažkokį jų surinktą kompą (pvz su Ryzen 5 ir 1060 GB 6GB) paprašyt, kad pakoreguotų tam tikras detales, ir už padorią kainą nusipirkt?

 

Gal kažkokių bendrų patarimų turit dar? Monitorius taipogi pas mane jau pasenęs ir pradžiai būtų tik 1080p 60hz.

 

Dar keletas pastebėjimų iš aplinkos: žmonės sako palaukt kol išeis trečios kartos AMD Ryzen bei GF 1070 gpu kaina nukris, bet ar man to reikia, ir ar norint galingesnės kortos, nereiks ir kitų dalių "turbint" ir perlipt 900-1000 eur ribą? Tuo labiau kai ir taip jau devinti metai sukasi kompas su Q6600, GT8800 ir GB4 RAM ir aš nelabai norėčiau laukt dar kokius 3 ar daugiau mėn.

Mantukio sąrašas yra labai price wise surinktas tik GPU pakeisčiau į http://www.skytech.lt/112660420g-sapphire-pulse-radeon-570-gddr5-dual-hdmi-dvid-dual-wbp-uefi-p-351093.html  Jei skaičiuoji pinigus, tai GPU pinigų atžvilgiu geriausias šiai dienai bus RX 570 4G kuri kainuoja 167€ skytech. 8GB versijai tiesiog neverta permokėti 50€. Nvidia už tokią kainą gali pasiūlyti tik GTX 1050 arba 1050Ti kurios yra beveik dvigubai lėtesnės.

Edit: Dar geriau GPU pirkti iš vokiečių https://bit.ly/2AHTmrA siuntimas kainuos, bet visumoj gausi už tą pačią kainą bet turėsi galimybę pasirinkti du žaidimus iš trijų nemokamai  Resident Evil 2, Devil May Cry 5, The Division 2. Akcija galioja iki vasario 9d. Lietuvoj tokios akcijos nemačiau. Pats esu pirkęs iš caseking daug tai rekomenduoju.

P.S. patarimas: jeigu pirksite iš caseking patariu nurodant shipping address į laukelį "company" parašyti telefono numerį, nes kitaip jie neužrašo telefono numerio kurjeriui.

Redagavo cheburator

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

@cheburator

O kodėl jeigu vistiek vienas prioritetų yra gaming'as nusipigint iki 570 4gb varianto už 170, vietoj 580 8gb, kas vos sudaro penktadalį "biudžeto"? Ir kodėl renkamasi 1600x vietoj 2600/2600x? Ar abiem atvejais daug pigiau, o našumas beveik nenukenčia? Aš čia vos ne 1070 nvidia bei rx 590 žiūriu, o tu atvirkščiai mane nuteikei, tai įdomu kodėl :D aišku, gal aš ir pats biškutį nusisvaigstu su tokiu biudžetu ir norais, jei taip tai sorry.

Redagavo Dwėsk

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

@Dwėsk taip galima ir rx 580, ji ~14 procentų greitesnė, ir gan atpigus tai kainų skirtumas nėra didelis https://bit.ly/2Ch9O1U Jeigu žiūrėti į RX590 tai gauni  visus tris žaidimus, 8gb ram bet kaina kyla iki 300€. Tokiu atveju labiau apsimoka paimti Vega 56 už 370€ https://bit.ly/2VQgDjR kuri greitesnė už GTX 1070 ir gauni tuos pačius 3 žaidimus.

Redagavo cheburator

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kur čia tokie mitai kad jei CPU AMD tai geriau ir GPU AMD? AMD GPU prasčiau sukasi? Gal geriau sakyk neturi tiesioginio atsako į 1080Ti segmentą, o visa kita padengta.

Cia kalbi apie garsias elektros siurbeles? Ar man taip atrodo ar tu esi amd fanatikas? Kas padengta? Niekas nepadengta. Padengta iki gtx 1060. Toliau ten siuksles o ne vga.

Redagavo DeLinkas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia kalbi apie garsias elektros siurbeles? Ar man taip atrodo ar tu esi amd fanatikas? Kas padengta? Niekas nepadengta. Padengta iki gtx 1060. Toliau ten siuksles o ne vga.

Fanatikas? - Ne. Tiesiog nemėgstu Nvidia politikos žaidėjų atžvilgiu. Žinok nesiskundžiu Vega 56, taip pažiūrėjus apžvalgas naudoja daugiau elektros, bet aš asmeniškai naudoju Radeon Chill funkciją tai maždaug 30 procentų mažiau elektros suvartoja bendrai paėmus, nes ne visada reikia tų 144fps. Aš suprantu kad kai prisiklausai draugų ar prisiskaitai komentarų žmonių kurie net neturi tos GPU ir vadina ją šiukšle taip ir gaunas, bet man tai padori korta ir jos softas duoda daugiau funkcijų nei nvidia, kas man atsveria visus tuos trūkumus.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Fanatikas? - Ne. Tiesiog nemėgstu Nvidia politikos žaidėjų atžvilgiu. Žinok nesiskundžiu Vega 56, taip pažiūrėjus apžvalgas naudoja daugiau elektros, bet aš asmeniškai naudoju Radeon Chill funkciją tai maždaug 30 procentų mažiau elektros suvartoja bendrai paėmus, nes ne visada reikia tų 144fps. Aš suprantu kad kai prisiklausai draugų ar prisiskaitai komentarų žmonių kurie net neturi tos GPU ir vadina ją šiukšle taip ir gaunas, bet man tai padori korta ir jos softas duoda daugiau funkcijų nei nvidia, kas man atsveria visus tuos trūkumus.

As pats asmeniskai, kai rinkausi kompa, is pradziu ziurejau i gtx 1060 arba rtx 580, net akys labiau krypo i rtx 580. Taciau pergalvojau ir nusprendziau rinktis galingesne gpu. Savaiciu savaites zejau apzvalgas, skaiciau ir domejausi ir tikrai nusisukau nuo tu vegu. Cia gal teisingai ir sakai, gal reikia paciam asmeniskai ja isbandyt, gal ir nera tokia tragedija kaip visas internetas uzia. Taciau siuo metu manau geriau pirkt rtx 2060, o ne vega 56

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As pats asmeniskai, kai rinkausi kompa, is pradziu ziurejau i gtx 1060 arba rtx 580, net akys labiau krypo i rtx 580. Taciau pergalvojau ir nusprendziau rinktis galingesne gpu. Savaiciu savaites zejau apzvalgas, skaiciau ir domejausi ir tikrai nusisukau nuo tu vegu. Cia gal teisingai ir sakai, gal reikia paciam asmeniskai ja isbandyt, gal ir nera tokia tragedija kaip visas internetas uzia. Taciau siuo metu manau geriau pirkt rtx 2060, o ne vega 56

Čia jau kaip kieno moraliniai sumetimai leidžia. Aš asmeniškai nepirkčiau vien dėl to jog pristatė RTX 2060, kuri sparta lygi tai pačiai daugiau nei 2.5 metų senumo GTX 1070 už tą pačią kainą. Pasityčiojimas iš vartotojų. Anksčiau kasmet išleisdavo GPU vidutiniškai 45 procentais greitesnę už tą pačią kainą, o dabar špygą taukuotą. Gali dar prisidenginėti Ray-Tracing  palaikymu, kuris taip kerta per spartą kad net bloga daros, o kad pastebėt skirtumus turi ne žaisti žaidimus, o žiūrėti. Jei visi žaidimai išnaudotų tai tada taip gal ir būtų tai pateisinama priežastis pirkti, bet kolkas tų žaidimų tik 2, po kelių mėnesiu po RTX išleidimo. Patys vartotojai kalti dėl tokių kainų, pamatė nvidia jog vistiek masiškai perka net su pakeltom kainom tai nusprendė jog dar galima ir jokio stebuklo, matau kaip daug žmonių gina RTX 2080Ti kurių kaina 1300€+. Gali kaltinti dėl tokių kainų AMD, kad nepasiūlo konkurencijos absoliučiam high-end'e, tačiau čia vėlgi vartotojų kaltė. AMD turėjo kelias kartas GPU iki Fury X pasirodymo, kurios buvo už net nvidia titanus greitesnės, bet vartotojai vistiek pirko nvidia kortas nepaisant kad buvo lėtesnės. Todėl AMD nebėra reikalo kišti pinigus į high-end kortų kūrimą, jei jų niekas nepirks. Todėl dabar išleis Vega 7 kuri realiai yra compute workload skirta MI50 GPU, už kosminę kainą, nes jei iš gamer'ių niekas nepirks tai parduos kitur kur jas vistiek nupirks t.y. visokiom darbo stotim kur reikalingi FP64 skaičiavimai.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia jau kaip kieno moraliniai sumetimai leidžia. Aš asmeniškai nepirkčiau vien dėl to jog pristatė RTX 2060, kuri sparta lygi tai pačiai daugiau nei 2.5 metų senumo GTX 1070 už tą pačią kainą. Pasityčiojimas iš vartotojų. Anksčiau kasmet išleisdavo GPU vidutiniškai 45 procentais greitesnę už tą pačią kainą, o dabar špygą taukuotą. Gali dar prisidenginėti Ray-Tracing  palaikymu, kuris taip kerta per spartą kad net bloga daros, o kad pastebėt skirtumus turi ne žaisti žaidimus, o žiūrėti. Jei visi žaidimai išnaudotų tai tada taip gal ir būtų tai pateisinama priežastis pirkti, bet kolkas tų žaidimų tik 2, po kelių mėnesiu po RTX išleidimo. Patys vartotojai kalti dėl tokių kainų, pamatė nvidia jog vistiek masiškai perka net su pakeltom kainom tai nusprendė jog dar galima ir jokio stebuklo, matau kaip daug žmonių gina RTX 2080Ti kurių kaina 1300€+. Gali kaltinti dėl tokių kainų AMD, kad nepasiūlo konkurencijos absoliučiam high-end'e, tačiau čia vėlgi vartotojų kaltė. AMD turėjo kelias kartas GPU iki Fury X pasirodymo, kurios buvo už net nvidia titanus greitesnės, bet vartotojai vistiek pirko nvidia kortas nepaisant kad buvo lėtesnės. Todėl AMD nebėra reikalo kišti pinigus į high-end kortų kūrimą, jei jų niekas nepirks. Todėl dabar išleis Vega 7 kuri realiai yra compute workload skirta MI50 GPU, už kosminę kainą, nes jei iš gamer'ių niekas nepirks tai parduos kitur kur jas vistiek nupirks t.y. visokiom darbo stotim kur reikalingi FP64 skaičiavimai.

Na sparta ji lenkia ta gtx 1070, labiau ji panasi i gtx 1070ti, o kai kuriuose zaidimuose lenkia ir ta pacia gtx 1080. Rtx technologija yra nauja ir manau su laiku integruosis i vis daugiau zaidimu. Nu jo siais metais, sparta zemesne, o kaina ispusta kaip niekada, taciau kol netures rimto atsako is amd, taip ir toliau tesis. Amd patys stovi vietoj ir saiposi is savo pirkeju su tokiom kortom kaip rx 590. As zmogus paprastas, jeigu AMD pasiulys geriau as pereisiu i ju puse, taciau kaip laukiu, taip laukiu ir toliau. Mano akim jie vis giliau i miska brenda.

Redagavo DeLinkas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mantukio sąrašas yra labai price wise surinktas tik GPU pakeisčiau į http://www.skytech.lt/112660420g-sapphire-pulse-radeon-570-gddr5-dual-hdmi-dvid-dual-wbp-uefi-p-351093.html  Jei skaičiuoji pinigus, tai GPU pinigų atžvilgiu geriausias šiai dienai bus RX 570 4G kuri kainuoja 167€ skytech. 8GB versijai tiesiog neverta permokėti 50€. Nvidia už tokią kainą gali pasiūlyti tik GTX 1050 arba 1050Ti kurios yra beveik dvigubai lėtesnės.

 

4GB yra absoliutus minimumas šiandien. Aš pats turiu Powercolor RX 580 8GB ir truputį patestavau VRAM naudojimą. Išvados tokios, kad jo reikia ir daug, jei nori, kad tekstūros būtų aukštos kokybės. Bent jau aš tai negaliu pakęsti išsiliejusių tekstūrų ir mano nuomone tai po rezoliucijos yra svarbiausias žaidimų parametras. Pas mane monitorius 1440p, tai truputį daugiau VRAM naudojasi, bet kai kurie žaidimai reikalaja tikrai daug VRAM, kad vien tik 1440p rezoliucija to nepaaiškinsi. Pavyzdys yra Rise of the Tomb Raider, su max tekstūrom ryja 7.7-7.8 GB VRAM. Prieš tai esu patyręs, ką reiškia VRAM trūkumas. To paprasčiausia neįmanoma "pridengti" su šiaip galinga vaizdo plokšte (sumažėja fps ir yra stutter'inimas). Jei trūksta VRAM, tai keiti plokštę ir neišradinėji dviračio iš naujo. Tokios plokštės kaip GTX 1060 3GB nuo pat pačios pirmos savo egzistavimo dienos buvo pasmerktos. Ir šiaip, kiekvienais metais VRAM naudojimas tik auga, tai man atrodo, kad tikrai neverta pirkt plokščių tik su tiek VRAM kiek reikia tik šiandien ir nedaugiau. Čia, kiek aš pamenu, tai tas patarimas nepirkt vaizdo plokštės vien tik pagal VRAM kiekį, tai yra atėjęs iš tų laikų, kai egzistavo tikros low end plokštės, tokios kaip nVidia FX 5200 ir turėjo 256MB VRAM arba kokia GT 710 su 2GB VRAM. Tokiom plokštėm tas VRAM tikrai nėra labai naudingas. nVidia FX 5200 laikais, net ir 128MB pakako kone beveik pačiom pačiausioms plokštėms, o FX 5200 vos gebėdavo išspausti 40 fps ant 1024x768 raiškos. GT 710 iš viso, dar prastesnė ir savo metu vos tesugebėjo pasiekti gal apie 20 fps su 720p rezoliucija. Bet dabar, kai GTX 1060 gali suktis su daugiau nei 60 fps, tai galima ir sumokėti daugiau už gražias tekstūras ir tai tikrai nėra pinigų švaistymas.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nekeičiu savo nuomonės, neverta permokėt tiek daug vien dėl to kad žinot kad turi 8GB. Realiai tai kad žaidimas naudoja 7.7GB tai nereiškia kad 4GB jam bus per mažai. Tokie žaidimai kurie naudoja tokius didelius kiekiu VRAM automatiškai yra AAA tipo ir turi gerą grafiką todėl ant tokių low/mid end GPU generuoja sąlyginai mažus fps kad nespėtų užsikrauti tekstūras per naują. Pirkčiau tokią GPU su 8GB tik tokiu atveju jeigu pastoviai žaisčiau žaidimus naudodamas mod'us kur ten jau tikrai tekstūros yra Ultra. Lyginti GTX 1060 3GB versiją su 6GB versija netinka nes ten skiriasi ne tik VRAM kiekis, todėl tarp jų yra skirtumas.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

@mantukis5000

 

Pardaviau vakar savo kompą, reiškias jau laikas dėliot paskutinius taškus ant i renkantis dalis. Turiu dar keletą klausimų. Tikiuosi padėsit apsispręsti.

Dėl MoBo daėjau iki tokių variantų:

Gigabyte Z390 AORUS ULTRA, 4xDDR4 4400, PCI-E 3.0 x16, HDMI, USB-C - http://www.skytech.lt/z390-aorus-ultra-gigabyte-z390-aorus-ultra-4xddr4-4400-pcie-x16-hdmi-usbc-p-413483.html

arba

Gigabyte Z390 AORUS MASTER, 4xDDR4 2666, PCI-E 3.0 x16, HDMI, USB-C - http://www.skytech.lt/z390-aorus-master-gigabyte-z390-aorus-master-4xddr4-2666-pcie-x16-hdmi-usbc-p-410567.html

arba gal kokia nors asus yra tikrai geresnė už tas? jeigu Asus nerekomenduotumėt Asus'o, tada ar verta imti master versiją vietoj ultra? kažkaip neradau konkrečių pliusų.

IR jeigu kalbam apie aorus ultra/master dėl RAM aprašyme yra taip prie MoBo

 

    4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
    Dual channel memory architecture
    Support for DDR4 4400(O.C.) / 4333(O.C.) / 4266(O.C.) / 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.) / 3800(O.C.) / 3733(O.C.) / 3666(O.C.) / 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3400(O.C.) / 3333(O.C.) / 3300(O.C.) / 3200(O.C.) / 3000(O.C.) / 2800(O.C.) / 2666 / 2400 / 2133 MHz memory modules
    Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)
    Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
    Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

 

man apsimokėtų labiau dėti 2x16 ar 4x8gb? kuris čia variantas geriau veiktų ar jokio skirtumo? IR ar tarkim būtų skirtumas ateityje jeigu pirma būtų 2x8, o jei ateity prireiktų + 2x16 įdėčiau? kuriuo keliu geriau eiti?

tada PSU:

CORSAIR PSU RM750X 750W GOLD ModularGamintojo kodas: CP-9020179-EU - http://www.skytech.lt/cp9020179eu-corsair-psu-rm750x-750w-gold-modular-p-383734.html

apie zero rpm mode girdėję kas? imti su zero rpm mode ar be jo? Jeigu yra su zero rpm mode, ar galima jį per nustatymus išjungti, kad veiktų tarsi neturėdamas tokio režimo? kokios nuomonės apskritai apie tą 0 rpm, nes tik šiandien apie tai sužinojau.


@cheburator @DeLinkas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

@mantukis5000

 

Pardaviau vakar savo kompą, reiškias jau laikas dėliot paskutinius taškus ant i renkantis dalis. Turiu dar keletą klausimų. Tikiuosi padėsit apsispręsti.

 

Dėl MoBo daėjau iki tokių variantų:

 

Gigabyte Z390 AORUS ULTRA, 4xDDR4 4400, PCI-E 3.0 x16, HDMI, USB-C - http://www.skytech.lt/z390-aorus-ultra-gigabyte-z390-aorus-ultra-4xddr4-4400-pcie-x16-hdmi-usbc-p-413483.html

 

arba

 

Gigabyte Z390 AORUS MASTER, 4xDDR4 2666, PCI-E 3.0 x16, HDMI, USB-C - http://www.skytech.lt/z390-aorus-master-gigabyte-z390-aorus-master-4xddr4-2666-pcie-x16-hdmi-usbc-p-410567.html

 

arba gal kokia nors asus yra tikrai geresnė už tas? jeigu Asus nerekomenduotumėt Asus'o, tada ar verta imti master versiją vietoj ultra? kažkaip neradau konkrečių pliusų.

 

IR jeigu kalbam apie aorus ultra/master dėl RAM aprašyme yra taip prie MoBo

 

 

man apsimokėtų labiau dėti 2x16 ar 4x8gb? kuris čia variantas geriau veiktų ar jokio skirtumo? IR ar tarkim būtų skirtumas ateityje jeigu pirma būtų 2x8, o jei ateity prireiktų + 2x16 įdėčiau? kuriuo keliu geriau eiti?

 

tada PSU:

 

CORSAIR PSU RM750X 750W GOLD ModularGamintojo kodas: CP-9020179-EU - http://www.skytech.lt/cp9020179eu-corsair-psu-rm750x-750w-gold-modular-p-383734.html

 

apie zero rpm mode girdėję kas? imti su zero rpm mode ar be jo? Jeigu yra su zero rpm mode, ar galima jį per nustatymus išjungti, kad veiktų tarsi neturėdamas tokio režimo? kokios nuomonės apskritai apie tą 0 rpm, nes tik šiandien apie tai sužinojau.

@cheburator @DeLinkas

Kaip matau tai tau turbūt Gigabyte pagrindinių plokščių stilius patinka. Yra truputis skirtumų tarp tų dviejų plokščių, bent jau iš aprašo:

skiriasi VRM'ai (master 12 PowIRstage, ultra 12+1 DrMOS) (Koks realus skirtumas aš nežinau, bet tokiu atveju gali padėti gera apžvalga, šiaip abi jos turi daug geresnius VRM'us negu, kad reikia. Pažiūrėjus į tą sritį, jie turėtų laisvai būti geri virš 5GHz overclock'inimui, bet kiek pamenu tai lyg ir bandei sutilpti į 1000 eurų biudžetą, tai galbūt tokie dalykai tau nelabai įdomūs.)(objektyviai vertinant master turėtų būti truputį geresnė)

skiriasi integruotas garsas (master yra su Sabre chip'u, ultra jo neturi) (čia labiau audiofiliškas dalykas, bet master plokštė turėtų būti šiuo aspektu gerokai geresnė)

skiriasi elektros pajungimas (ultra turi 8+4 pin CPU jungtis, master turi 8+8 pin CPU jungtis) (teoriškai master turėtų būti geriau, bet realiai skirtumas greičiausia minimalus)

skiriasi VRM aušinimas (ultra turi tik aliuminį aušintuvą, master turi aušintuvą su variniais heatpipe'ais) (master šiuo atveju yra geriau)

mygtukai (master turi daugiau mygtukų ant pačios plokštės) (realiai iš to naudos yra nulis, jei nesiruoši turėti testbench atviros sistemos)

galas (master turi šiek tiek daugiau USB jungčių ir du mygtukus) (teoriškai master geriau, bet realiai tai tų USB jungčių ir tai yra labai daug, o mygtukai yra tik prabangos reikalas. Gi visvien jie yra ir korpuso priekyję, tai ko juo junginėt gale? Nebent yra noras turėt test bench sistemą, tai tuomet suprantama).

 

Bendrai master plokštė yra geresnė, bet jeigu tikrai gali kompui išleisti tik apie 1000 eurų, tai geriau nepirkt nei vienos. Tokio lygio plokštės yra naudingos sistemoms, kurios kainuoja vriš 3 tūkst. eurų, kur yra bent i9 9900K, 32GB DDR4 RAM, 2x RTX 2080 Ti. Net jei ir šiaip patinka turėti tikrai geras pagrindines plokštes, tai vis vien teks rinktis kažką pigesnio. Su Z390 chipset geros plokštės prasideda nuo daugiau nei 100 eurų. Tai gali būti, kad ir Gigabyte Z390 Gaming SLI, MSI MPG Z390 Gaming Edge AC, Asrock Z390 Extreme 4... Mano nuomone Asrock Z390 Extreme 4 įdomi plokštė, bet bent jau su Asrock produktais aš pastebėjau daug erzinančių dalykų ar šiaip stabilumo trūkumų. Bet aš bandžiau tik pigiausius jų produktus, Extreme 4 kainuoja bent 4 kart daugiau ir specifikacijos yra žymiai geresnės. Apžvalgos padorios, bet abejonių kiltų norint dėti i9 9900K (nes jis baisiai karštas ir reikia daug įtampos, turbūt dar didesnė katastrofa nei FX 9590 buvo).

 

Ir šiaip, man įdomu kodėl Intel, o ne AMD? Bent jau šiuo metu Intel yra merdinti firma be jokių ateities perspektyvų (greičiausia laikinai), o AMD atrodo gerokai stipriau (bus neužilgo nauji procesoriai, kurie lyg ir turėtų galutinai pavyti Intel procesorius vieno branduolio testuose ir naudoti gerokai mažiau elektros nei Intel procesoriai + žymiai daugiau branduolių). AMD žada, kad nauji procesoriai veiks net ir seniausiose AM4 plokštėse.

 

Dėl RAM'o tai realiai nėra skirtumo. Geriau rinktis kas dabar pigiau ar greičiau. Jei norėsi vėliau įsidėti daugiau RAM'o tai bus geriau jį visą pakeist, kad nebūtų bėdų su XMP profiliais, grečiais, mikrokodu ir t.t. Baigėsi tie laikai, kai gali dasidėti daugiau RAM'o be galvos skausmo. Čia net nekalbant apie talpos maišymą ir t.t.

 

Dėl PSU tai realios patirties neturiu su tuo zero rpm mode, bet esu moddin'ęs PSU ventiliatorių, mačiau kaip veikia vaizdo plokščių zero rpm mode. Jei nori tylos, tai imk su zero rpm mode, turėtų veikti pakankamai gerai jei nėra specifinio modelio broko. Iš vaizdo atrodo, kad tas režimas yra automatinis, nes nėra jokio įjungimo mygtuko gale, kaip kad kai kuries Seasonic'ai turi (ten pas juos vadinasi hybrid mode). Per nustatymus UEFI greičiausia nieko keisti negalima, nes nėra jokio laido duomenim perduoti, kaip kad Thermaltake Smart serija turi. Tai žodžiu, tas režimas greičiausiai yra visiškai automatiškas ir ventiliatorius įsijungia tuomet kai komponentai įkaista arba kai reikia tiekti daugiau energijos. 

 

Maitinimo blokas net ir su ventiliatoriumi greičiausia veiks tyliai, tik šiaip jeigu įdomu, tai yra maitinimo blokų iš viso be ventiliatorių. Silverstone Nightjar, gal dar koks nors Seasonic'as. Bet tokie kainuoja gana nemažai, dažnai nebūna labai galingi ir vis dar yra gana reti (nors net ir 80+ silver maitblokiai be ventiliatoriaus vargu ar labai daug prikaistų).

 

O šiaip kokios kitos PC dalys bus?

Redagavo mantukis5000

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

@mantukis5000 Revisitinęs po mėnesio viską, pergalvojau, kad YOLO ir nereikia trupint ant to kompo, gi kasdien daiktas veikia, tai nenoriu pagailėt ir pasidaryt, kad tarnautų 10 metų bent jau :D

 

Biudžetą praplėčiau iki 1400 - 1500 eur.

 

Po temos papostinimo aš irgi apsisprendžiau, kad MoBo užteks paprastesnės.

 

Dėl RAM irgi apsisprendžiau likti su 8GB+8GB tik neišsirenku modelio dar tarp G.Skill Aegis / Trident ir Corsair Vengeance LPX  ar kokių nors Kingston RAM'ų. 

 

Nors kainos labai panašios ir review'ų skaitau kiek lenda, bet vistiek neapsisprendžiu ką imti. Visi ale geri jie. Ką tu patartum? Ir turint omeny, kad imčiau tada Gigabyte Z390 AORUS ULTRA su i7-9700K procu ir šiuo cpu cooleriu - http://www.skytech.lt/bk022-quiet-cpu-cooler-dark-rock-pro-77511501155115613662011754939940-p-388728.html (tik dar klausimas ar šis cooleris suderinamas su šia Mobo, nes 1151 coolerio pavadinime nėra paminėtas tik 1150 <...> 1155 ir t.t.?) tai ar pavyktų po tuo cooleriu pakišti normalaus dydžio ramus ar tik low profile? kaip suprantu overclocking prasme visada yra geriau normalaus dydžio ramai ar ne?
 
Ir galiausiai neišmąstau dėl GPU kurį variantą imti. Žinau, kad 4GB tikrai per mažai. Svarstau tarp 6 ir 8 ir visiškai neįkertu dar kurį gamintoją rinktis ir net kokį tiksliai modelį. Per visą dieną viską daug maž apsisprendžiau, bet tik ne GPU.
 
Dėl Intel - tai matyt esu sugadintas jų užtarnauto įvaizdžio per 20 metų, kad Intel dievas. Atvirai tą sakau. Gal AMD ir tikrai geras variantas, bet iki šio momento dar neatsitiko taip, kad kažkodėl persiversčiau į AMD pusę. Marketingo padariniai.
 
Ką išsirinkau:
 
CPU:
Intel Core i7-9700K, 8 Cores, 3.6-4.9GHz, 12MB, LGA1151, 14nm, BOX (dėžutėje, be aušintuvo) Gamintojo kodas: BX80684I79700K - http://www.skytech.lt/bx80684i79700k-intel-core-i79700k-cores-3649ghz-12mb-lga1151-14nm-box-dezuteje-a-p-412795.html
 
GPU:
:fuuu: 

RAM:
:genius: 

Motherboard:

PSU:
CORSAIR PSU RM750X 750W GOLD ModularGamintojo kodas: CP-9020179-EU - http://www.skytech.lt/cp9020179eu-corsair-psu-rm750x-750w-gold-modular-p-383734.html
 
Cooler:
be quiet! CPU cooler Dark Rock PRO 4 775/1150/1155/1156/1366/2011/754/939/940 - Gamintojo kodas: BK022 - http://www.skytech.lt/bk022-quiet-cpu-cooler-dark-rock-pro-77511501155115613662011754939940-p-388728.html

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.