Informacija apie PlayStation 2 čipus

Įžanga
Šio gido tikslas yra surinkti informaciją apie kokybiškus PlayStation 2 čipus, kokių čipų vengti, kodėl čipas yra geriausia išeitis norint paleisti neoriginalius žaidimus ir t.t. Aš negaišiu laiko apžvelgdamas visus čipus, kurie yra skirti PlayStation 2. Jų yra labai daug ir 90% jų yra šlamštas. Šiame gide koncentruosiu dėmesį į geriausius čipus skirtus PlayStation 2: DMS 4 Pro SE, Matrix Infinity ir Crystal Chip v1.1.

Dar pateiksiu šiek tiek informacijos apie čipus - klonus ir kitų smulkmenų.

Kas yra čipas?
Trumpai tariant čipas leidžia užkrauti ir žaisti neoriginalius, visų regionų žaidimus (PlayStation, PlayStation 2), paleisti homebrew programas skirtas PlayStation 2. Žodžiu konsolė būna visiškai nulaužiama. Kas nori daugiau paskaityti anglų kalba tai gali padaryti Wikipedijoje.

Kodėl čipas?
Yra ir kitų būdų užkrauti ir žaisti neoriginalius PlayStation 2 žaidimus, pavyzdžiui su Swap Magic, arba panaudojus atminties kortelės exploit'ą (veikia tik su senaisiais storais PS2 modeliais), arba HD Loader ir HD Advance. Kodėl mokėti brangiau už čipą kai pastarieji metodai yra pigesni ir efektyvūs? Swap Magic yra pigesnis už čipą ir yra gan geras produktas, bet jis neprilygsta čipui funkcijonalumu ir nesudėtingu naudojimusi. Swap Magic nepalaiko DVD-9 (Dual Layer) tipo žaidimų. DVD-9 žaidimai turi būti sumažinti iki DVD-5 (Single Layer), kad veiktų su Swap Magic). O sumažinimo procesas yra sunkus ir neretai keliantis rūpesčių (galutinis rezultatas - žaidimas stringa ir t.t.). Su čipus Jūs paprasčiausiai galite įsirašyti DVD-9 žaidimą į geros kokybės DVD Dual Layer diską ir žaisti lyg turėtumėte originalią žaidimo kopiją. Swap Magic nepalaiko "forced" video režimo. Net jeigu ir pavyksta paleisti žaidimą, vaizdas gali būti nesukoncentruotas TV centre arba gali būti nespalvotas. Tokiu atveju Jums teks gaišti laiką su įvairiais "patch'eriais", kurie negarantuoja 100% sėkmingo žaidimo regiono pakeitimo. Čipai paminėti šiame gide turi jau pridėtą "Y fix" pataisymą, kuris reiškia, kad betkokio regiono žaidimas veiks be jokių pašalinių efektų. Jūsų PAL/NTSC regiono žaidimas (neoriginalus) bus pačiame TV centre. Kita priežastis - nesudėtingas naudojimasis. Paprasčiausiai galite parsisiųsti žaidimų per internetą arba išsinuomoti ar pasiskolinti iš draugų, juos įsirašyti ar persikopijuoti ir įdėję į savo PlayStation 2 žaidžiate lyg turėtumėte originalią žaidimo kopiją. Swap Magic reikalauja korpuso modingo, kuris skiriasi nuo to kokį PlayStation 2 modelį turite - senesnį storą ar naujesnį ploną. HD Loader ir HD Advance yra geri produktai taip pat. Žaidimų užkrovimas iš kietojo disko turi pranašumų - greitesnė žaidimų įkrova, nesidėvi lazeris, nereikia įsirašinėti diskų. Vienintelis minusas - reikia Network Adapter'io (storiems PS2 modeliams), HDConnect (ploniems PS2 modeliams) ir išorinio kietojo disko. Tai kainuoja daugiau nei čipas. Bet vėlgi, jei naudojama kombinacija HD Loader / HD Advance su čipu Jūs gaunate galimybę įkrauti žaidimus labai greitai ir negadinti lazerio. Čipas suteikia galimybę įdiegti HD Loader / HD Advance į atminties kortelę ir absoliučiai nenaudoti diskų. Atminties kortelės exploit'as irgi gali padaryti tą patį, bet sukompiliuoti atminties kortelės exploit'ą yra keblus darbas. Tiesiog neapsimoka švaistyti laiko ir pastangų. Beto Jums reikėtų kažkaip užkrauti exploit'o diską Swap Magic arba čipo pagalba. Čipas suteikia galimybę užkrauti PlayStation 2 programas iš atminties kortelės (labai seni čipai to negali) pasinaudojus "Devolution" režimu.

Apibendrinimas: pliusai ir minusai

Swap Magic
Pliusai: geras suderinamumas, veikia 99% žaidimų, lengva naudoti, nebrangu, forsuoja video režimą, palaiko cheat'inimo įrenginius kaip Action Replay MAX ir GameShark, palaiko emuliatorių veikimą / homebrew programas.
Minusai: nepalaiko DVD-9 Dual Layer žaidimų, reikalauja korpuso modingo, žaidimai vistiek gali neveikti, reikia keitinėti diskus, forsuotas video režimas ne visada pavyksta, nepalaiko PlayStation žaidimų, pažeidžia garantiją.

HD Loader / HD Advance
Pliusai: geras suderinamumas, greičiau įkraunami žaidimai, nesinaudoja lazeris, nepažeidžia garantijos.
Minusai: reikalauja Network Adapter (senesnio modelio PS2), HDConnect (naujesnio modelio PS2), išorinio kietojo disko, nesuderinama su maždaug 5% žaidimų, nepalaiko PlayStation žaidimų.

Atminties kortelės exploit'as
Pliusai: nemokamas, veikia su v1-10 versijų PS2 konsolėmis.
Minusai: sunku sukompiliuoti, reikalauja "trigger" disko, reikalauja kokio nors būdo užkrauti CD-R (pvz. Swap Magic arba čipas).

Čipas
Pliusai: palaiko DVD-9, PlayStation žaidimus (betkokio regiono, sudarytus iš kelių diskų), "Devolution" režimas (paleidžia programas iš atminties kortelės), palaiko žaidimų užkrovimą iš išorinio kietojo disko, pridėtas "Y fix" pataisymas, kuris puikiai sukoncentruoja vaizdą TV centre nepaisant kokio regiono TV ar PS2 turite, palaiko emuliatorių veikimą / homebrew programas, palaiko cheat'inimo įrenginius kaip Action Replay MAX ir GameShark (tik DMS 4 Pro SE ir Matrix Infinity), nereikia keitinėti diskų (swapping), įdedate žaidimą ir žaidžiate, čipo firmware atnaujinamas iš CD.
Minusai: brangu, reikia, kad čipą įdiegtų profesionalas (nebent esate įgudęs lituotojas), pažeidžia garantiją, v12 PS2 reikalauja lazerio pataisymo, v9/10 reikalauja "romeo" pataikymo.

Kokį čipą rinktis?
Čia bus apžvelgti trys dėmesio verti čipai. Už juos geresnių tikrai nerasite.

=====================
Matrix Infinity (žalias taškas)
=====================

Gamintojo puslapis - Infinity MOD

Privalumai (trumpai):
* Suderinamas su visais PlayStation modeliais
* Automatinis PS2 / PSX /DVD diskų atpažinimas
* Atrakinami DVD regionai
* Firmware atnaujinimai
* 512 KB Flash atmintis plokštėje (skirta firmware atnaujinimams)
* STEALTH-režimas (čipas gali būti išjungtas, kad galėtumėte žaisti online)
* Sleep-režimas (čipas išsijungia užkrovęs žaidimą)
* Nereikia perkeitinėti diskų (tiesiogiai pasikrauna visi PS2 ir PSX žaidimai)
* Palaiko žaidimus DVD-9 Dual Layer diskuose
* Labai patikimi
* Labai stabilūs (dėl miegojimo režimo neperkaista)
* Saugo lazerį (lazeris neapkraunamas nereikalingais duomenimis ir čipas siunčia nereikalingus duomenis į valdymo pultą)

=========
DMS 4 Pro SE
=========

Gamintojo puslapis - DMS3

Privalumai (trumpai):
* Suderinamas su visais PlayStation modeliais
* Automatinis PS2 / PSX /DVD diskų atpažinimas
* Čipo kodas yra apsaugotas karinio lygio kodų apsauga, dėl to praktiškai nėra galimybės įsigyti tokio čipo kloną - jų tiesiog nėra
* Atnaujinama firmware
* Atrakinti visi DVD regionai su RCE palaikymu
* Spalvų pataisymas (galite forsuoti betkokį režimą)
* DEV.olution režimas 1 (užkrauna programas iš atminties kortelės)
* DEV.olution režimas 2 (užkrauna programas iš PS2 kietojo disko)
* Nustatymų meniu
* Čipo išjungimas (paspaudus kvadratą kai tik įjungiate konsolę, skirta online žaidimui)
* Suderinamas su PS2 Media Player
* Palaiko žaidimus DVD-9 Dual Layer diskuose
* Palaiko MP3, DivX, MPEG4, emuliatorius
* Palaiko ActionReplay MAX, ActionReplay 2 ir GameShark2 (cheat'eriams tai patiks!)
* Perkaitimo apsauga - čipas išsijungia kai pakyla motininės plokštės temperatūra
* 2 MB Flash atmintis plokštėje (skirta PS2 programų laikymui)

Mano giliu įsitikinimu, tai yra pats geriausias (ir brangiausias) čipas!

========
Crystal Chip
========

Gamintojo puslapis - Crystal-Chips

Privalumai (trumpai):
* Suderinamas su visais PlayStation modeliais
* Automatinis PS2 / PSX /DVD diskų atpažinimas
* Palaiko žaidimus DVD-9 Dual Layer diskuose
* Įpatingai funkcionalus firmware atnaujinimo meniu (galimybė atstatyti firmware, net jeigu konsolė užlūžta firmware atnaujinimo metu)
* Atnaujinama firmware (iš CD, host'o, atminties kortelės)
* DEV.olution režimas 1 (užkrauna programas iš atminties kortelės)

Klonų ataka
Yra sukurta labai daug Matrix Infinity klonų. Jo kodas buvo nulaužtas (prastai nulaužtas) ir jo technologiją buvo bandyta mėgdžioti keleto klonų gamintojų įskaitant ModBo Chip, Muppet Chip, Myth ir Myth Lite, TNT Chip, Matrix S.E. ir NH3. Klonai net iš tolo negali lygintis su originaliu Matrix Infinity. Klonų čipai atkeliauja su v1.40 firmware ar naujesne (būna ir senesnių). Jeigu Jūs bandysite tokiam čipui atnaujinti firmware su Matrix Infinity firmware - čipas bus akimirksniu sugadintas! Taip pat jeigu bandysite konfiguruoti čipą-kloną (į konfiguravimo meniu patenkama laikant trikampį ir apskritimą vos įjungus konsolę) čipas irgi suges! Toks jau tų Matrix Infinity klonų likimas - su kokiu firmware ir kokiais nustatymais atkeliauja, su tokie ir pasilieka (beje nustatymų keisti nereikia - jie būna jau nustatyti). Bet visdėlto nėra pavojaus jei Jūs turite čipą-kloną, svarbu, kad jis būtų deramai įdiegtas ir tiesiog žaiskite į sveikatą.

Čipai, kurių nereikia lituoti
Būna čipų, kurių nereikia lituoti. Iš tokių galima paminėti DMS 4 EZI Pro ir EZI Lite. Bet ar jie yra pranašesni už normalius čipus? Trumpai tariant.. NE!!! Diegimo procesas yra sudėtingas ir painus, o atliktas neprofesionaliai gali sukelti trumpą jungimą, nerodyti vaizdo ir galų gale atimti Jūsų PlayStation 2 "gyvybę".

Dar šis bei tas
Betkuri PlayStation 2 v12 modelio konsolei reikia atlikti lazerio pataisymą. Ypač čipuotoms konsolėms. Net nečipuoto v12 modelio PS2 konsolės lazeris gali perdegti vos per kelias valandas! Asmeniškai pažinojau žmonių, kuriems pirmą dieną įsigijus PlayStation 2 iš prekybos centro, konsolė sudegė pirmą dieną.

Instrukcijas kaip tai padaryti rasite čia, o jeigu neturite žalio supratimo ką pamatėte - patikėkite tai savo meistrui.

Betkuri PlayStation 2 v9, v10, v12modelio konsolei reikia atlikti "romeo" pataisymą. Ypač čipuotoms konsolėms. Trumpai tariant yra tokia situacija - yra problema su LA čipu (tokia PS2 detalė), kuri paduoda energiją ritei, kuri fokusuoja lazerį. Kada diskas yra subraižytas arba naudojamas prastos kokybės diskas - LA čipas duoda perdaug voltų fokusavimui ir gali nudeginti ritę, perkaisti, sukelti trumpą jungimą.

Instrukcijas kaip tai padaryti rasite čia, o jeigu neturite žalio supratimo ką pamatėte - patikėkite tai savo meistrui.

Naudokite kokybiškus CD/DVD diskus!!!
Žaidimų kopijoms naudokite geros kokybės CD/DVD diskus! Tam puikiausiai tiks Verbatim arba TDK diskai!!! Taip Jūsų PS2 lazeris ilgiau veiks, žaidimai nestrigs ir kopijos užsikraus sklandžiai. Jeigu naudosite tokį šlamštą kaip ACME diskus - žaidimai ilgainiui sunkiai krausis ir lazerį greitai nuvarysite į kapus.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas