Pradžia | Naujienos | IT naujienos | 300 GB holografiniai diskai

300 GB holografiniai diskai

Holografinis diskas
Holografinis diskas

Kol tarp HD-DVD ir Blu-ray technologijų vyksta įnirtinga kova, į areną įžengia naujas holografinių diskų formatas.

Šį formatą ir diską sukūrė kompanija InPhase Technology. Neseniai Didžiosios Britanijos internetiniai puslapiai The Registre ir The Inquirer pranešė, kad šie diskai ir jiems skirta techninė įranga jau platinama, nors kiti šaltiniai, tokie kaip CDR-Info, MacWorld, Computer World, teigia visiškai kitaip.

Remiantis Computer World, įrenginiai HDS-300R, skirti darbui su holografiniais diskais, prekyboje pasirodys tik 2007 metų liepos mėnesį, nors pirmieji bandomieji egzemplioriai jau yra testuotojų rankose. Be to, jau priimami stambių kompanijų, norinčių įsigyti įrenginius, užsakymai.

Kol kas holografiniai diskai gali būti įrašomi tik vieną kartą, nors kompanija tikina, kad iki 2008 metų prekyboje bus ir daugkartinio perrašymo diskų. Holografinės pirmos kartos sistemos leis įrašinėti informaciją 20 MB/s greičiu, o diskų gyvavimo laikas sudarys 50 metų. Iki 2008 metų pabaigos kompanija InPhase Technology planuoja pristatyti antros kartos holografinius diskus, kurių talpa jau bus 800 GB ir į juos informacija bus įrašoma 80 MB/s greičiu. Iki 2010 holografinių diskų talpa turėtų pasiekti 1,6 TB.

Iš tiesų dabartiniai pirmosios kartos 300 GB talpos diskai yra 600 GB, tačiau pusė disko talpos yra neprieinama įrašų darymui, kadangi laisva vieta naudojama programinei klaidų korekcijai..

Holografinių diskų storis yra 1,5 mm, bet jie bus pakuojami į 5,25“ kvadratinį apvalkalą, primindami mums senąją magnetinę disketę. Bendras storis sudarys 3 mm.

Kainos, deja, labai kandžiojasi. Įranga – 18000 USD, o patys diskai 180 USD už vienetą. Kol kas galime lengviau atsipūsti, nes šie prietaisai dar ilgokai netaps masine produkcija. Visgi, po dviejų ar trijų metų kai rinksime sau kokį nors diskų grotuvą, galėsime pasvarstyti, ar įsigyti Blu-ray, HD-DVD ar pasirinkti holografinę diskų sistemą.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0