Pradžia | Naujienos | IT naujienos | 3X DVD – jaunesnysis HD-DVD brolis

3X DVD – jaunesnysis HD-DVD brolis

3X DVD diskas
3X DVD diskas

Kompanija Doug Carson & Associates (DCA), kurianti DVD diskų programinę įrangą, pristatė naujo formato diską – 3X DVD.

Remiantis oficialiu pranešimu, atsiradus šiam naujam formatui, HD-DVD technologijų diskai įgaus žymiai didesnes perspektyvas prieš Blu-ray technologijas ir nulems formatų karo baigtį.

3X DVD technologijos pagrindą sudaro raudonasis lazeris, bet palyginus DVD diską su nauju formatu sužinome, kad bet kuriuo HD-DVD grotuvu paleistas 3X DVD diskas užtikrina aukštos raiškos medžiagos pateikimą televizoriaus ekrane. 3X DVD diskas palaikys UDF 2.5 failų struktūrą ir turės AACS apsaugą nuo medžiagos kopijavimo. Eclipse Data Technology HD-DVD technologijų gamintojams siūlo laisvą priėjimą prie programinės įrangos, aptarnaujančios 3X DVD diskus.

Oficialiame pranešime taip pat pranešama apie keletą kompanijų, kurios susidomėjo 3X DVD diskų technologijomis, kadangi tai atvertų kelius į tas rinkos dalis, kuriose vartotojai turi mažesnes pinigines galimybes, tačiau vis tiek nori pasinerti į aukštos raiškos pasaulį.

Deja, 3X DVD technologijų kelias link galutinio vartotojo nebus rožėmis klotas. Norint įrašyti vaizdo medžiagą į 3X DVD diską, teks naudoti VC-1 ir AVC kuoduotes su sumažinta vaizdo raiška nuo 1080p iki 720p. Daugelis analitikų mano, kad toks kelias nėra teisingas ir abejoja ar šį formatą palaikys HD-DVD technologijų kūrėjai. Ir net šiuo metu sėkmingai rutuliojamas Xbox Live Video projektas, leidžiantis peržiūrėti vaizdo medžiagą paruoštą VC-1, 720p kuoduotėje, visiškai negarantuoja sėkmingos 3X DVD technologijų raidos.

Šiuo metu HD rinkoje susiklosčiusi situacija rodo, kad ne kaina yra lemiamasis faktorius renkantis vieną ar kitą formatą. Pavyzdžiui, HD-DVD diskų gamybos savikaina yra žymiai pigesnė nei Blu-ray diskų, bet kažkodėl dauguma kino studijų renkasi būtent Blu-ray formatą. Matyt, sėkmė šiame rinkos segmente slypi visiškai kitur.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0