Pradžia | Naujienos | IT naujienos | Mempile: 1 terabaito DVD diskas

Mempile: 1 terabaito DVD diskas

Mempile
Mempile

Kompanija Mempile, viena iš naujos kartos optinių diskų rinkos pionierių, anonsavo TeraDisc technologiją. Jau pats pavadinimas duoda užuominas apie tai, kad šios technologijos dėka bus bandoma sutalpinti 1 terabaitą duomenų į optinį diską. Technologijos pristatymo metu buvo vykdomos įrašymo ir nuskaitymo operacijos iš daugiau kaip 100 virtualių DVD standarto sluoksnių.

Kaip pranešama, specialistai, pakviesti į technologijos demonstraciją, buvo apstulbę pamatę, jog į paprastą skaidrų plastmasinį diską mažiausiai galima įrašyti 500 GB duomenų. Tai 300 GB daugiau nei šiuo metu leidžia mėlynojo lazerio technologijos, be to, 200 GB talpos Blu-ray diskai planuojami ne anksčiau 2010 metų.

Kompanijos Mempile specialistai teigia, kad šiuo metu duomenų saugojimo problemos tampa vis aktualesnės vartotojams. Net namuose muzikos ir fotografijų archyvai siekia gigantiškus duomenų kiekius. „Mempile TeraDisc technologija leis vartotojams ilgą laiko tarpą saugoti didelius kiekius informacijos DVD formato diskuose už tą pačią kainą, atsižvelgiant į alternatyvius sprendimus rinkoje“ – pareiškė kompanijos vadovas Avi Huppert.

Šiuo metu kompanija jau aprobavo 300 GB įrašymo technologijas naudojant 0,6 mm storio diskus. Kaip tvirtina kompanijos atstovai, padidinus disko storį iki 1,2 mm, talpinamos informacijos kiekis išaugs iki 500 GB. Ateityje kompanija optimizuos technologiją leidžiančią įrašyti iki 200 sluoksnių, kuriuose kiekviename iš jų bus galima sutalpinti iki 5 GB informacijos.

Atkreipiant dėmesį tai, kad tokiuose diskuose informaciją bus galima laikyti apie 50 metų, tokių diskų atsiradimas rinkoje gali turėti labai neblogas perspektyvas. Belieka laukti, kada kompanija Mempile baigs tartis su partneriais Arkema ir Memory Tech dėl masinės naujos kartos optinių diskų gamybos.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
3.00