Pradžia | Naujienos | IT naujienos | OCZ siūlo atsisakyti pelių bei klaviatūrų ir dirbti galva

OCZ siūlo atsisakyti pelių bei klaviatūrų ir dirbti galva

OCZ Neural Imput Activator
OCZ Neural Imput Activator

Galima tarti, kad pirmasis žingsnis yra žengtas ir tiesioginė žmogaus ir kompiuterio sąsaja tampa realybe. Tarp kompiuterių entuziastų gerai žinoma kompanija OCZ pateikė pirmąjį komercinį įrenginį, skirtą valdyti kompiuterį tiesiogiai smegenų impulsais.

Kaip rašoma „Overclock 3D“ puslapyje, ant kaktos mūvimas NIA (Neural Imput Activator) lankelis gali perimti smegenų impulsus, juos apdoroti ir perduoti kompiuteriui suprantamu formatu. Savaime suprantama, kad tokioms operacijoms reikalingi dideli skaičiavimo pajėgumai, todėl be lankelio NIA turi ir specializuotą kompiuterį, kuris apdoroja šiuos impulsus ir juos sustiprina iki kompiuteriui priimtino lygio.

Jei tikėti „Overclock 3D“ žiniomis, tai NIA leidžia reakcijos laiką sumažinti net 60 proc., o tai tampa didžiuliu pranašumu šaudyklėse. Toks reakcijos padidinimas susijęs su mūsų kūnų biomechanika: praeina dešimtosios sekundės dalys, kol žmogus pradeda ranka reaguoti į pamatytą vaizdą. Rytų kovų meistrai, sportininkai ir profesionalūs kompiuterių žaidėjai šiuos refleksus treniruoja ne po vieną valandą per dieną. Tačiau pasitelkus NIA bet kuris žaidėjas iškart išmoks reaguoti kur kas sparčiau, nes galės atsisakyti jo veiksmus lėtinančios akys-smegenys-nervai-rankų raumenys grandinės.

Tiesa, norintys žaisti sparčiau, turės gana plačiai atverti piniginę. Numatoma NIA kaina 300 JAV dolerių. Įrenginį numatoma pristatyti „CeBIT 2008“ parodos metu, OCZ stende (Hall 21 B 29). Pati OCZ kol kas nieko nerašo apie šį įrenginį. Taip pat neaišku, kokia valdymo sąsaja yra naudojama. „Overclockers 3D“ mini, kad įrenginys jungiamas per USB 2.0 sąsają, tačiau nenurodo kokiu įrenginiu jį atpažįsta kompiuteris. Gaila būtų, jei šis įrenginys būtų specialiai pritaikytas straipsnyje minimam „Unreal Tournament“ ir netiktų kažkam kitam.

Nepaisant to, NIA pasirodymas rinkoje – didelė naujovė. Nes iki šiol minėti panašaus pobūdžio įrenginiai, pavyzdžiui sukurtas „Emotiv Systems“ ,  buvo tik laboratoriniai bandymai. Ir nebuvo aišku, nei kada jie pasirodys, nei kiek jie gali kainuoti.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0