Pradžia | Naujienos | IT naujienos | Blu-ray: kova už rinką tęsiasi

Blu-ray: kova už rinką tęsiasi

Blu-ray
Blu-ray

Neseniai buvo paskelbta informacija, kad kompanija „Microsoft“ planuoja integruoti Blu-ray grotuvą į žaidimų kompiuterį „XBOX 360“, tačiau žinia nepasitvirtino. Priminsime, kad pagrindo tokiems gandams davė tai, kad kažkoks asmuo pranešė, jog kompanijos „Sony“ ir „Microsoft“ veda tam tikras derybas.

Vienas iš „Xbox 360“ vystymo padalinio vadovų Aaron Greenberg paneigė visus gandus:

„„Microsoft“ neveda jokių derybų su „Sony“ ar „Blu-ray Association“, susijusių su Blu-ray grotuvų integracija“ – taip naujienų tarnyba „Reuters“ perteikė Aaron Greenberg pasakytus žodžius.

„Microsoft“ nutraukė HD-DVD grotuvų tiekimą „Xbox 360“ žaidimų kompiuteriui ir susikoncentravo ties on-line paslaugų tiekimu, kuriose bus pateikta daug aukštos raiškos vaizdo medžiagos.

HD-DVD formato pasitraukimas iš rinkos visiškai neduoda pagrindo manyti, kad automatiškai tą rinkos dalį užims Blu-ray formatas. Atrodo, kad kompanijai „Sony“ dar reikės ilgokai pakovoti, kad užsitvirtintų pozicijas rinkoje.

Šių teiginių patvirtinimui galime remtis ir abejonėmis, kurios atsirado kompanijos „Apple“ viduje. Blu-ray grotuvų integracija ir čia nėra pagrindinis siekis. Robert Cringely „PBS“ apžvalgininkas teigia, kad net po to, kai kompanija „Toshiba“ baigė HD-DVD formato verslą, „Apple“ neskubės oficialiai pareikšti, kad palaiko Blu-ray formatą tokiuose profesionaliuose programiniuose sprendimuose kaip „Final Cut Studio“. Robert Cringely sako, kad „Apple“ Blu-ray formatą vertina kaip konkurentą HD raiškos medžiagai, kuri yra parduodama „iTunes Store“.

Iš tikrųjų tam, kad vyktų konkurencija su Blu-ray, „iTunes Store“ asortimentas turėtų būti pateikiamas 1080p raiškos formatu, bet šiuo metu taip nėra ir tai padaryti pakankamai sudėtinga dėl didelės failų apimties. Robert Cringely paskaičiavo, kad vienas 1080p HD raiškos filmas užims apie 8 GB.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0