Pradžia | Naujienos | IT naujienos | Lietimo pojūčius imituojantis valdiklis bando žengti į žaidimų rinką

Lietimo pojūčius imituojantis valdiklis bando žengti į žaidimų rinką

Novint Falcon
Novint Falcon

„Novint Falcon“, tai viena iš keleto naujos kartos kompiuterio valdymo sąsajų, su kuriomis eksperimentuojama pastaruoju metu. Galima sakyti, kad naujomis sąsajomis susirūpinta pačiu laiku, nes kompiuterių ir žmonių sąsaja iš esmės nesikeitė ir netobulėjo jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Tokio pobūdžio naujovės yra ypač aktualios asmeninių kompiuterių žaidimų rinkos atstovams, kurie paskutiniu metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, nes asmeniniai kompiuteriai sparčiai užleidžia rinką specializuotiems žaidimų kompiuteriams.

Lietimo (nors tai nėra visai tikslu) pojūčius imituojantis „Novint Falcon“ valdiklis, leidžia pajusti žaidimo ginklo atatranką, atidaromų durų svorį ar net apgaibomis orientuotis tamsiame žaidimo kambaryje. Tiesa, lytėjimo pojūtis perduodamas ne tiesiogiai, o pasitelkus tam tikrą tarpinę, pavyzdžiui, ginklo rankeną ar pan.

Kaip rašoma „ArsTechnica“ portalo naujienoje, norėdama paspartinti „Falcon“ valdiklių platinimą, „Novint“ kompanija sudarė bendradarbiavimo sutartį su viena didžiausių kompiuterinių žaidimų kompanijų  „Electronic Arts“. „Novint“ pasižadėjo platinti garsiausius EA žaidimus savo internetinėje parduotuvėje, o EA įsipareigojo praitaikyti savo žaidimus šiam žaidimų valdikliui. Galima sakyti, kad tai gera strateginė sutartis naujam ir dar neišbandytam gaminiui. Juk nepaisant gerų išbandžiusiųjų atsiliepimų, net ir puikus valdiklis bus bevertis, jei jis bus nesuderinamas su populiariais žaidimais. EA tokia naujovė taip pat yra naudinga, nes ji sudaro galimybę pateikti dar vieną argumentą, kodėl verta rinktis jos, o ne kitos kompanijos žaidimus.

Tai jau ne pirmas pranešimas apie naujos kartos sąsajos su kompiuteriu valdiklius. Kovo pradžioje OCZ kompanija pasiūlė pirmąjį komercinį kompiuterio valdiklį, leidžiantį kompiuterį valdyti tiesiogiai smegenų impulsais. Kiek anksčiau buvo naujiena apie Japonijoje atliekamus panašios sąsajos bei realaus pasaulio judesių perkėlimo į virtualią erdvę bandymus. Tiesa, naujasis lytėjimo imitavimo valdiklis kol kas yra gana brangus - jis kainuoja apie 200 JAV dolerių, tačiau kompanija nusiteikusi šią kainą sumažinti mažiau 100 JAV dolerių ribos.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0