Pradžia | Naujienos | IT naujienos | Apple pristatė iPhone 5

Apple pristatė iPhone 5

iPhone 5
iPhone 5

Šiandien specialiame renginyje, vykusiame San Franciske, kompanija "Apple" pristatė ilgai lauktą "iPhone 5". Šis modelis lyginant su pirmtakais pasižymi didesniu ekranu, kurio įstrižainė siekia 4 colius. Gaminyje taip pat įdiegtas 4G LTE mobiliojo duomenų perdavimo modulis, tinkamas naudoti įvairiose pasaulio šalyse.

“Tai brangakmenis. Tai pats nuostabiausias gaminys, kurį mes kada nors sukūrėme", - pristatymo metu teigė "Apple" atstovas Phil Schiller.

Schiller'is taip pat paminėjo, jog tai "pats ploniausias ir pats lengviausias" iki šiol sukurtas "iPhone" modelis. Storiausia jo korpuso vieta yra 7.6 mm, o tai yra 18% mažiau lyginant su "iPhone 4S", o svoris yra 20% mažesnis - sudaro 112 gramus. "iPhone 5" turi 326 PPI raiškos "Retina" displėjų. Naujojo "iPhone 5" ekrano įstrižainė yra 4 coliai, o jo išmatavimai taškais (pikseliais) yra 1136x640. Ekrano kraštinių santykis sudaro 16 x 9.

Dabar ekrane telpa 5 eilės piktogramų (anksčiau buvo keturios. Atnaujintos visos į "Apple iLife" rinkinį įeinančios programėlės - dabar jos išnaudoja naujojo ekrano galimybes, o programėlių kūrėjai gali savo programas juose įdiegti be papildomų modifikacijų. Tiesa, vizualiam suderinimui programėlių kūrėjai pakeitimus visgi turės atlikti.

Ekrano spalvų erdvė prasiplėtė 44% ir dabar palaikomas pilnas "sRGB" spalvinis standartas. "Dabar tai yra [spalvų požiūriu (red. past.] pats tiksliausias displėjus pasaulyje ", - sakė Schiller'is. Lytėjimo jutiklis dabar yra visiškai integruotas į displėjų naudojant ‘in-cell’ technologiją, taip sudarant sąlygas sumažinti korpuso storį.

Duomenų perdavimo modulis palaiko 4G LTE ryšio standartą, taip pat HSPA+ ir DC-HSDPA bei 5Ghz WiFi technologijas. Naujajame modelyje integruotas A6 procesorius užtikrina 2x didesnę spartą ir 2x spartesnį grafikos apdorojimą.

Naujojo "iPhone 5" baterija tarnaus ne trumpiau nei ankstesnio modelio, nežiūrint į galingesnį mikroprocesorių ir didesnės įstrižainės ekraną, teigė Schiller'is. Įrenginiu bus galima kalbėti ir naudotis 3G ar LTE ryšiu 8 valandas, o budėjimo režimu gaminys veiks iki 225 valandų.

"iPhone 5" fotoaparato sensoriaus raiška sudaro 8 megapikselius; kamera turi galinį pašvietimą ir penkių elementų f2.4 apertūros hibridinį objektyvą su IR filtru.

Objektyvo lęšių danga pagaminta iš "kristalinio safyro", kuris Schiller'io teigimu padeda užtikrinti nuotraukų kokybę ir apsaugo patį lęšį. Naujas vaizdo apdorojimo lustas "iPhone 5" telefone vykdo erdvinį triukšmų mažinimą ir turi "išmanųjį" filtrą, kuris algoritmų pagalba papildomai sumažina triukšmų lygį. Nuotraukų darymo greitis padidėjo 40%.

Vaizdo kamera dabar palaiko panoraminį režimą, kuriuo naudojantis galima fotografuoti 28 megapikselių raiškos nuotraukas (sudarytas iš kelių kartu sujungtų nuotraukų). Tam pakaks paspausti panoraminės nuotraukos mygtuką ir objektyvą prasukti pro fotografuojamą vaizdą. Taip pat bus galima daryti nuotraukas tuo pat metu, kai daromas vaizdo įrašas.

"FaceTime" kamera dabar palaiko HD 720p raišką, o pačia "FaceTime" funkcija galima naudotis 3G ryšio pagalba (jei tik šį ryšį palaiko mobiliojo ryšio tiekėjas).

Audio funkcionalumas taip pat pagerėjo. Telefone įmontuoti 3 specialūs mikrofonai, pagal kurių signalus yra mažinamas aplinkos keliamas triukšmas; taip pat palaikomas plataus diapazono garso atkūrimas.

„Apple“ taip pat pristatė naująjį „iPhone“ laidą „Lighthing“, kuris, pasak Ph. Shillerio, yra labiau patikimas ir 80 proc. mažesnis. Taip pat „Apple“ pardavinės specialias jungtis, kurios leis naująją „iPhone 5“ sujungti ir senesnio tipo laidais.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0