Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Sukurtas pirmasis kompiuterių klasteris iš žaidimų kompiuterių

Sukurtas pirmasis kompiuterių klasteris iš žaidimų kompiuterių

Konsolės
Konsolės

Žaidimų kompiuteriai Sony Playstation 3 (PS3), XBOX 360 ir Nintendo Wii yra labai populiarūs tarp kompiuterinių žaidimų mėgėjų, nes puikiai atkuria sudėtingą dinamiškų žaidimų grafiką, t. y. sugeba atlikti sudėtingus skaičiavimus, reikalingus sukurti grafiniams vaizdams ekrane.

Šiaurės Karolinos universiteto asocijuotam profesoriui ir kompiuterių inžinieriui Frankui Muelleriui kilo mintis, kad PS3 skaičiavimo galią būtų galima panaudoti ir mokslo tikslams – sukurti šių kompiuterių klasterį (arba junginį). Jo kaina butų gerokai pigesnė negu superkompiuterių, o pagal galią klasteris jiems prilygtų.

Jo pagamintas aštuonių PS3 kompiuterių klasteris – pirmasis toks akademiniame pasaulyje – kainavo tik 5 tūkst. JAV dolerių, o pagal galią pavijo nedidelius superkompiuterius.

„Kompiuterių klasteriai yra labai plačiai taikomi moksliniams skaičiavimams, pramonėje, bankuose, biržose, internete (pvz., „Google“ yra vienas didžiausių klasterių savininkų), tačiau pirmą kartą mokslo skaičiavimams buvo sukurtas klasteris iš žaidimams skirtų kompiuterių“, – sakė F. Muelleris.

Kompiuterių pasaulyje yra populiarus 500 greičiausių kompiuterių sąrašas; jo pirmoje vietoje yra „BlueGene/L“ superkompiuteris, turintis 130 tūkst. procesorių. Jis yra Lawrence Livermore nacionalinėje laboratorijoje. Žinoma, PS3 klasteris tikrai nepatenka į šį sąrašą, bet F. Muellerio skaičiavimais, bet kas, turintis 10 tūkst. PS3 kompiuterių, jau galėtų sumontuoti panašaus pajėgumo kompiuterį, tiesa, su kai kuriais skaičiavimo tikslumo ir darbo tinkle apribojimais.

PS3 gali būti įdiegta „Linux“ operacinė sistema ir „IBM“ sukurta programavimo sistema, skirta PS3 esantiems „Cell“ procesoriams, o viename PS3 kompiuteryje galima sukurti šešis nepriklausomus branduolius ir dar du bendro naudojimo branduolius skaičiavimams atlikti, todėl aštuonių PS3 junginys gali atlikti paskirstytuosius matematinius skaičiavimus kompiuterio su 64 procesoriais greičiu.

Šis „mini superkompiuteris“ Šiaurės Karolinos universitete kol kas naudojamas mokymo tikslais, tačiau ieškoma būdų jį išplėsti ir patobulinti. Tikimasi, kad naujos kartos „Cell“ procesoriai leis gerokai padidinti kompiuterių operacinės atminties dydį (dabar viename kompiuteryje gali būti tik 512 MB atminties) ir skaičiavimo tikslumą.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0