Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | PlayStation ir XBOX konsolės kaltinamos sukėlus gaisrus

PlayStation ir XBOX konsolės kaltinamos sukėlus gaisrus

PlayStation 3 sudegė
PlayStation 3 sudegė

Keletas asmenų JAV iškėlė bylas kompanijoms „Sony“ ir „Microsoft“, teigdami, jog šių pagamintos žaidimų konsolės tapo gaisrų priežastimi.

Šių gaisrų padariniai – ne tik suniokotas turtas, bet ir žmogaus gyvybė. Pažymėtina, kad abu ieškiniai susiję su senesniais kompanijų pagamintų konsolių modeliais.

Ilinojaus valstijoje šeima padavė į teismą „Microsoft“, prekybos centrą „Wal-Mart“ ir elektros energijos tiekimo bendrovę dėl gaisro, kurio metu žuvo kūdikis. Ieškinys siekia 50 tūkst. JAV dolerių. Šeima tvirtina, jog gaisrą sukėlė „Xbox 360“ konsolė, nors jau paaiškėjo, kad ši informacija neteisinga, mat nelaimės metu šio modelio kompiuteriai dar nebuvo pasirodę prekyboje.

Tačiau gaisro kaltininkas galėjo būti ankstesnis „Xbox“ modelis, kurio vieną detalę pati „Microsoft“ 2005 metais atšaukė, teigdama, kad 1 iš 10 000 konsolių ši brokuota detalė gali sukelti liepsną. Tuo metu kompanija pranešė užfiksavusi 30 tokių atvejų. Tuo tarpu apie naują „Xbox 360“ modelį panašios informacijos nėra.

Panašaus pobūdžio ieškinys iškeltas kitoje valstijoje prieš „Sony“, kuri kaltinama aplaidžiu konsolės „PlayStation 2“ kūrimu ir testavimu. Ieškinį iškėlė stambi draudimo kompanija „Allstate“, kuriai teko padengti 2005 m. kilusio gaisro išlaidas. Jos atstovų tvirtinimu, gaisro priežastimi tapo būtent „Sony“ produktas. Iš elektronikos giganto draudikai reikalauja daugiau nei 90 tūkst. JAV dolerių kompensacijos.

„Sony“ kol kas nekomentavo ieškinio. Tačiau kompanija anksčiau taip pat turėjo panašių problemų kaip ir „Microsoft“ su savo konsolių adapteriais. Jie buvo linkę perkaisti ir sukelti trumpą sujungimą.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
4.50