Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Naujausias Kinijos valdžios taikinys – interneto žaidimai

Naujausias Kinijos valdžios taikinys – interneto žaidimai

Kinai mėgsta cenzūrą
Kinai mėgsta cenzūrą

Jau informavome, kad komunistinis Kinijos režimas šiemet „iškasė karo kirvį“ prieš nepageidaujamą turinį internete. Prie uždarytų „politiškai nekorektiškų“ svetainių šiemet prisidėjo ir intymios paskirties vaistus reklamuojantys tinklalapiai, o naująja auka veikiausiai taps vyriausybei nepriimtini interneto žaidimai. Kinija paskelbė išleisianti taisykles, reguliuojančias interneto žaidimų turinį ir draudžiančias tam tikrus jų elementus. Valstybinė žiniasklaida kaip šių priemonių priežastį nurodo gąsdinančiai augančius „žaidimų narkomanų“ skaičius šalyje.

Anot oficialių Kinijos institucijų atlikto tyrimo, pernai internetinių žaidėjų kiekis šalyje išaugo iki 40 milijonų žmonių arba 23-imis procentais, lyginant su ankstesniais metais. Pusė iš jų buvo reguliariai besilankantys registruoti vartotojai.

Pajamos iš interneto žaidimų irgi augo dideliu greičiu – daugiau nei 60 proc. per metus. 2007 m. Kinijoje interneto žaidimų paslaugas teikiančios bendrovės uždirbo 1,46 mlrd. JAV dolerių. Tai didelė suma net milžiniškoje Kinijos rinkoje.

Pateiktais statistiniais rodikliais argumentuojama būtinybė greižčiau kontroliuoti interneto žaidimų erdvę. Kinijos vyriausybės pareigūnai bei žiniasklaida tvirtina, jog būtent žaidimai skatina augantį vaikų ir jaunimo smurtavimą. Be to, nerimaujama dėl gausėjančio nuo žaidimų priklausomų kinų būrio. Pastaraisiais metais dėl šio fenomeno netgi teko atidaryti pirmąsias pasaulyje gydymo įstaigas žmonėms, turintiems psichologinę priklausomybę nuo interneto ir žaidimų.

Pernai po keleto atvejų, kai žaidimų mėgėjai mirė dėl organizmo išsekimo prie kompiuterio Kinija uždraudė interneto kavinėse lankytis vaikams. Taip pat apribotas šių įstaigų darbo laikas.

Kokių konkrečių priemonių ketinama imtis prieš interneto žaidimus kol kas nepranešama.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0