Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Besaikis žaidimas kompiuteriu skatina vaikų savižudybes

Besaikis žaidimas kompiuteriu skatina vaikų savižudybes

Žaiskite saikingai!
Žaiskite saikingai!

Naujai paviešintas straipsnis Oficialiame Amerikos Savižudybių Asociacijos Žurnale (ang. „The Official Journal of the American Association of Suicidology“ ) dar kartą patvirtina garsų posakį „Viskas gerai, kas su saiku“.

Pasak straipsnio, paaugliai, kurie per dieną daugiau nei 5 valandas praleidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus arbo naršydami internete, yra labiau linkę į ilgai trunkantį liūdesį ir net savižudybę. Kita vertus, vaikai, kurie per dieną prie kompiuterio praleidžia iki 2 valandų, nuo chroniško liūdesio kenčia ir žudytis bando rečiau, negu tie, kurie prie kompiuterio išvis nesėdi.

Straipsnis remiasi Arkansas‘o universiteto, Psichiatrijos Departamento mokslininko, Dr. Erick Messias tyrimu, kuriame apibendrinami 2007 ir 2009 metais atliktų vaikų apklausų duomenys. Daugiau nei 50-yje JAV valstijų buvo apklausta daugiau nei 30 000 mokinių. Anketose buvo pateiktas platus spektras klausimų apie mokinių elgesį, seksualinį aktyvumą, narkotikų vartojimą, riziką nesisegant automobilio saugos diržų, mankštą ir t.t.

Be viso to, klausimyne buvo pateikti ir klausimai apie liūdesį, vienatvės jausmą ir bandymus nusižudyti per paskutinius 12 mėnesių. Paaiškėjo, kad visus šiuos sutrikimus dažniau patiria tie vaikai, kurie per dieną kompiuteriu žaidžia ar naršo internete ilgiau nei 5 valandas. Tuo tarpu iki 2 valandų kompiuteriu pramogaujantys mokiniai per paskutinius 12 mėnesių tokius sutrikimus patyrė 1,5 karto rečiau.

Tai reiškia, kad žaidžiant kompiuterinius žaidimus valandą ar dvi per dieną, padeda mokiniams „užmušti“ laiką, suteikia pramogą pasitenkinimą. Dėl to tokie vaikai jaučiasi laimingesni negu tie, kurie visai nesinaudoja kompiuteriu. Tuo tarpu pernelyg į virtualų pasaulį įsitraukusiems jaunuoliams (virš 5 valandų žaidimų per dieną) dažnai pasireiškia priklausomybė, jie atitraukiami nuo kasdienės veiklos, retai išeina iš namų, dažniau jaučia liūdesį ir dažniau bando nusižudyti.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0