Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Vidutinis kompiuteriu žaidžiančio žmogaus amžius yra 37 metai

Vidutinis kompiuteriu žaidžiančio žmogaus amžius yra 37 metai

Šiam geimeriui jau 75 m. :)
Šiam geimeriui jau 75 m. :)

Paplitęs įsitikinimas, kad kompiuterinius žaidimus žaidžia tik paaugliai, yra absoliučiai neteisingas.

Statistika byloja, kad šis užsiėmimas gana artimas ir vyresnio amžiaus žmonėms, o vidutinis kompiuterinių žaidimų žaidėjo amžius yra net dvigubai didesnis negu įprasta manyti. Ar numanėte, jog suaugusieji sudaro 82 proc. visų kompiuterinių žaidimų žaidėjų?

Pramogoms skirtos programinės įrangos asociacijos (ESA), vienijančios didžiąsias kompiuterinių žaidimų bendroves, duomenimis, vidutinis kompiuteriu žaidžiančio žmogaus amžius yra 37 metai. Suaugusieji sudaro 82 proc. visų kompiuterinių žaidimų žaidėjų.

ESA tyrimas atskleidė, kad kompiuterinius žaidimus aktyviai žaidžia ne tik vyrai, bet ir moterys. Dailiosios lyties atstovės sudaro 42 proc. visų žaidėjų. Tiesa, suaugusiųjų žaidėjų imtyje moterų yra mažiau – čia jos sudaro maždaug trečdalį visų žaidėjų.

Be to, kompiuteriniai žaidimai yra gana socialus laisvalaikio leidimo būdas. Apklausoje net 65 proc. respondentų nurodė žaidimus žaidžiantys kartu su kitais asmenimis. O šeimose 45 proc. tėvų nurodė bent kartą per savaitę žaidžiantys žaidimus kartu su savo vaikais.

JAV žaidimų kompiuteriams ir kitiems įrenginiams bei patiems žaidimams per praėjusius metus buvo išleista per 25 mlrd. JAV dolerių. Vis dažniau žaidžiami socialinių tinklų žaidimai, iš kurių pajamos per praėjusius metus sudarė beveik 6 mlrd. JAV dolerių arba 24 proc. visos JAV žaidimų rinkos.

Didelę dalį žaidimų rinkos sudaro nešiojamieji žaidimams pritaikyti įrenginiai – išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar mobilūs žaidimų kompiuteriai. Tokio tipo įrenginiai užima 55 proc. visos žaidimų rinkos.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
4.00