Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Britų teismas nurodė blokuoti prieigą prie piratinės svetainės

Britų teismas nurodė blokuoti prieigą prie piratinės svetainės


Didžiosios Britanijos Aukščiausiasis teismas priėmė šioje šalyje precedento neturintį sprendimą ir nurodė interneto paslaugų tiekėjui BT užblokuoti prieigą prie interneto svetainės „Newzbin 2“, kurioje pateikiamos nuorodos į „piratinius“ failus – filmus, muziką ir kt.

Svetainių blokavimas paprastai prilyginamas interneto cenzūrai, tačiau Didžiosios Britanijos teismas nusprendė, kad autorių teisės yra svarbiau.

Manoma, kad po šio sprendimo teismus užplūs prašymai blokuoti ir kitus tinklalapius, kuriuose galima rasti nelegalaus turinio.

„(Interneto tiekėjas) BT turi informaciją apie asmenis, kurie naudojasi paslaugomis pažeisdami autorių teises: jis žino, kad „Newzbin 2“ vartotojai ir administratoriai dideliu mastu pažeidžia autorių teises. (…) Jis žino, kad tarp „Newzbin 2“ vartotojų yra BT klientų, ir jis žino, kad šie vartotojai naudoja jo paslaugas tam, kad atsisiųstų nelegalias failų kopijas, kurias „Newzbin 2“ padarė prieinamas viešai“, – skelbiama teismo nutartyje.

Interneto paslaugų tiekėjas BT teismo sprendimo neketina skųsti. Tačiau jo ir autorių teises atstovaujančios asociacijos „Motion Picture Association“ (MPA) žygiai teismuose dar nesibaigė – spalį teismas turėtų nuspręsti, kokias priemones BT turės taikyti, kad užblokuotų prieigą prie svetainės.

MPA atstovauja tokias kino kompanijas, kaip „Warner“, „Disney“, „Fox“.

„Šis sprendimas yra milijonų žmonių, dirbančių Didžiosios Britanijos kūrybinėje industrijoje, pergalė. Jis rodo, kad žemėje galiojantys įstatymai turi galioti ir internete“, – sakė MPA prezidentas Chrisas Marcichas.

Primename, kad Lietuvos antipiratinės veiklos asociacija (LANVA) anksčiau kreipėsi į Informacinės visuomenės plėtros komitetą (IVPK) prašydama, kad ši nurodytų interneto tiekėjams užblokuoti prieigą prie lietuviško „torrent“ tinklalapio Linkomanija.net. Tačiau IVPK asociacijos prašymo nepatenkino nurodydamas, kad tokį sprendimą gali priimti tik teismas.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0