Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Žaidimai propaguoja smurtą? Nesąmonė!

Žaidimai propaguoja smurtą? Nesąmonė!

Battlefield 3
Battlefield 3

Duodamas interviu Anglijos dienraščiui „The Guardian“, „Andy McNab“, buvęs SAS karys, bei žinomas rašytojas, papasakojo apie savo dalyvavimą kuriant „Battlefield 3“. Didžiausią įspūdį sukėlė jo požiūris į smurtą žaidime.

Paklaustas ar jam nekyla pyktis, stebinti žmones, kurie besimėgauja karo žaidimais, šis atsakė, kad jo tai visiškai nejaudina. Netgi priešingai, jis šiuos žmones įvertinęs teigiamai.

Kaip „Andy McNab“ sakė dienraščiui „The Guardian“, „žmones visada domino karas, žaidimai tai tik dar vienas būdas pajusti karo tikrovę.“

„Jau tik pradėjus kurti kino filmus, pasirodė pirmieji filmai, kuriuose buvo demonstruojamas karas, bei jo žiaurumai. Šeštadienio ryte, nuėjęs į kino teatrą, galėjai pamatyti, kaip karys „John Wayne“, nužudo visą šimtą Japonų karių. Visos tos kalbos, neva žaidimai propaguoja smurtą, tėra viso labo nesąmonės. Visais laikais buvo žiaurumo. Priežastys, dėl kurių mažėja nusikalstamumas JAV, būtų galima priskirti žaidimams. Turbūt žmonės savo įtūžį ir pykti išlieja žaidimuose, todėl jiems nebereikia eiti į gatvę mušti žmonių,“ sakė jis.

„Andy McNab“ pateikė dar vieną pavyzdį, kuriuo norėjo parodyti, kad žaidimai neskatina smurto.

„Čikaga ir Torontas, juos skiria du ežerai, nieko daugiau, televizija tapati, auklėjimas tas pats. Tai jūs man pasakykit, kaip čia yra? Čikagoje nusikalstamumas yra labai didelis, tuo tarpu Toronte labai mažas. Kaip taip gali būti? Tai įtakoja žmonių kultūra? Aš nežinau.“

„McNab“ taip pat buvo paklaustas ar yra panašumų tarp emocijų patiriamų karo lauke ir žaidime?

„Taip, yra,“ sakė jis. „Kai esi supažindinamas su veikėjų, tu tampi jo dalimi. Jūs patirsite baimę, nerimą. Gaunamas tas pats endorfinų kiekis, jei jums pasiseka. Žinoma, žaidimą sudaro skirtingi lygiai, kadangi tai, viso labo pramoga. Taip pat, daugelis žmonių namo, kad žaidimus mėgstantys, tėra viso labo vienišiai ir moksliukai. Tai netiesa. Žaidimai yra labai socialūs, kadangi tu bendrauji su visu pasauliu,“ sakė jis.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
5.00