Pradžia | Naujienos | Įvairios naujienos | Interneto laisvei grasina naujas įstatymo projektas – CISPA

Interneto laisvei grasina naujas įstatymo projektas – CISPA

CISPA, dar vienas blogis
CISPA, dar vienas blogis

Internautai vėl turi priežastį nerimauti – sėkmingai iškritikuotą ir savo nepasiekusį SOPA bando pakeisti CISPA.

Nors įstatymo projektas CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act) ir nepanašus į SOPA, tačiau dėmesio sulaukė ne ką mažesnio.

Pastarasis įstatymo projektas kalba apie kibernetinę žvalgybą, kuri negali nepažeisti teisių į privatų gyvenimą. Skirtingai nuo SOPA, kurio apsaugos taikiniu buvo intelektualinė nuosavybė, projektas CISPA, kaip deklaruojama, bus skirtas patenkinti nacionalinio saugumo poreikius. Nauja iniciatyva leistų vyriausybėms pagal užklausą gauti iš interneto paslaugų tiekėjų (IPT) konfidencialią informaciją apie atskirus žmones ir privačias kompanijas.

Iš vienos pusės, jei jūs nepažeidžiate įstatymų, jums nėra ko jaudintis. Tačiau negalima atmesti tikimybės, jog įstatymu gali pasinaudoti kitokiais, nei skelbiama viešai, tikslais. Pavyzdžiui, viena paprasta užklausa (be teismo sprendimo) kažkas turintis pažinčių vyriausybinėse įstaigose galės perskaityti visą jūsų el. susirašinėjimą arba pranešimus socialiniame tinkle, sužinoti tinklalapius, kuriuos jūs lankote, taip pat kitą privačią informaciją. Jei tik interneto paslaugų tiekėjai (IPT) nesuteiks pateikti konfidencialios informacijos, jie gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir t. t.

Įstatymo projekto CISPA priešininkai kalba apie konstitucinių žmogaus teisių pažeidimą ir aršiai kritikuoja naują iniciatyvą už jo per platų traktavimą. Pavyzdžiui, terminas „kibernetinis saugumas“ gali būti traktuojamas įvairiai: nacionalinis saugumas Internete, intelektualinės nuosavybės apsauga ir t. t. Toks dokumentas leidžia vyriausybinėms institucijoms neribotas galias kovai su tų pačių autorinių teisių pažeidėjais ir tokiais informatoriais, kaip WikiLeaks. Šaltinių teigimu, šiuo metu peticija prieš CISPA surinko jau 650 tūkst. parašų.

Reikėtų pažymėti, jog šiuo metu rezonansinis įstatymo projektas gana aktyviai palaikomos maždaug šimto JAV Žemutinių Kongreso rūmų narių bei mažiausiai 28 stambių korporacijų, tarp kurių Microsoft, Verizon, AT&T, Facebook ir Intel. Įdomu tai, jog daugelis iš šių kompanijų šių metų pradžioje kritikavo SOPA įstatymo projekto kūrėjus. Tik panašu, kad tai buvo daugiau viešieji ryšiai.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
5.00