Pradžia | Naujienos | Microsoft naujienos | Paskelbta naujojo XBOX One pristatymo data

Paskelbta naujojo XBOX One pristatymo data

XBOX One
XBOX One

Oficialus „Xbox“ tinklaraštininkas Majoras Nelsonas savo svetainėje patalpino atgalinio skaičiavimo laikrodį, skaičiuojantį dienas, minutes ir net milisekundes iki E3 elektroninių pramogų parodos, įvyksiančios birželį. Šis pranešimas sujudino ir visą interneto žiniasklaidą, besitikinčią, kad tai tuo pačiu bus ir naujos kartos žaidimų kompiuterio pristatymo laikas.

Dabartinės kartos „Xbox“ 360 kompiuteris skaičiuoja jau septintus metus. Ir panašu, kad jo gyvenimo ciklas baigsis greičiau nei po pusmečio, o kartu prasidės karas tarp stipriausių žaidimų kompiuterių rinkos konkurentų - „Microsoft“ bei „Sony“.

Įvairiausių pasvarstymų, kad „Microsoft“ turėtų netrukus paskelbti apie žaidimų kompiuterio techninį atnaujinimą, būta visus pastaruosius 12 mėnesių. Praėjusį vasarį vienas iš kompiuterio kūrėjų, panašu, netyčiomis leptelėjo naujojo kompiuterio kodinį pavadinimą „Durango“. O vasarą interneto aukcione „eBay“ buvo galima įsigyti net du pilno dydžio korpuse sumontuotus kompiuterius, pavadintus „prototype Xbox Durango developer kit“ (prototipinis „Xbox Durango“ kūrėjo rinkinys). Nepaisant įspėjimų, kad tai gali būti klastotė, vienas iš šių egzempliorių parduotas už 20 000 JAV dolerių. „Microsoft“ situacijos nekomentavo, nepatvirtino ir ar kompiuteris oficialiai vadinsis „Infinity“ (amerikiečių korporacija) įsigijo daug interneto adresų su šiuo žodžiu.

Žaidimų entuziastų svetainėse jau pasirodė logiškų spėjimų apie tai, kokios turėtų būti naujojo kompiuterio techninės charakteristikos – jie savo prognozėje rėmėsi informacijos trupiniais pateiktais žaidimų kūrėjų ir nutekintais dokumentais, kuriuose nurodomas „Microsoft Xbox“ vystymo planas šiems metams. Daugelis ekspertų tikisi kompiuteryje išvysti keturių branduolių „Intel“ procesorių ir 8 GB darbinės atminties – tai yra milžiniškas šuolis, lyginant su „Xbox 360“ charakteristikomis. Tiesa, kai kurie kūrėjai tvirtina, kad reikėtų tikėtis 4 GB darbinės atminties. Tikėtina, kad kompiuteryje bus sumontuotas „nVidia“ grafikos apdorojimo lustų rinkinys, o kartu turėtume sulaukti ir naujos kartos „Kinect“ valdymo judesio sistemos, kuri, spėjama, galės vienu metu stebėti iki keturių žaidėjų.

O dabar, kai „Microsoft“ išklojo kortas ant stalo, laukiama ir greito „Sony“ atsakymo. „PlayStation 4“ pristatymo taip pat jau senokai laukiama, o „Sony“ tikriausiai nenorės „Microsoft“ be konkurencijos susiglemžti visų naujos kartos žaidimų kompiuterių gerbėjų, kaip buvo „Xbox 360“ atveju (jis pasirodė visais metais anksčiau nei „PlayStation 3“). Gali būti, kad „Sony“ atsakymo sulauksime toje pačioje E3 parodoje, o tokiu atveju tai būtų pats svarbiausias žaidėjams skirtas renginys per kelis pastaruosius metus.

Laikas naujos kartos žaidimų kompiuteriams atrodo pats tinkamiausias: 2012 metais žaidimų mažmeniniai pardavimai stipriai smuko. Vien Jungtinės karalystės duomenimis, 2012 metais žaidimų parduota 17 proc. mažiau nei 2011 metais. Tiesa, kyla atsisiunčiamų žaidimų pardavimai, bet jie nekompensuoja mažmeninės prekybos sumažėjimo, todėl šiemet ne vienai žaidimų kūrėjų studijai teko mažinti etatus ar apskritai nutraukti veiklą. Tradiciškai naujos žaidimų kompiuterių kartos pasirodymas pagyvina rinką, sudomina ir žaidėjus, ir žaidimų kūrėjus. Lapkritį parduotuvių lentynose pasirodęs žaidimų kompiuteris „Wii U“ buvo perkamas santykinai gerai, nors ir būta tam tikros painiavos dėl to, kokios yra esminės šio įrenginio naujovės.

Panašu, kad parodoje E3 laukiamas „Xbox 720“/„Durango“/„Infinity“ pristatymas nereikš, kad prekyba naujaisiais kompiuteriais pradedama nedelsiant – greičiausiai jos teks palaukti iki kitų metų kalėdinio sezono. Spėjama naujųjų įrenginių kaina yra apie 300 JAV dolerių, bet Lietuvos parduotuvėse kaina tikriausiai šoktelės iki maždaug 1200-1400 litų.

Panašu, kad konkurencingą pasiūlymą turės pateikti ir „Sony“, kurių kompiuteris kodiniu pavadinimu „Orbis“ bus su labai panašiomis techninėmis charakteristikomis. Jei tikėtume ankstyvaisiais gandais, šiame kompiuteryje bus didelės spartis AMD x64 procesorius ir AMD „Southern Islands“ grafikos procesorius, nors vėliau pasirodę gandai skelbė apie dviejų grafikos procesorių architektūrą, 8 GB darbinės atminties ir 256 GB talpos duomenų kaupiklį. O jei tai tiesa, vadinasi, „Sony“ tikslas yra rodyti 1080p HD raiškos žaidimų vaizdus 60 kadrų per sekundę sparta – ir galbūt netgi 3D režimu.

Galima tikėtis, kad ateinančiais mėnesiais išgirsime kur kas daugiau gandų, mat vis daugiau žaidimų kūrėjų studijų pasieks kūrėjų rinkiniai, o susižavėję tų studijų darbuotojai išpliurps vienokias ar kitokias paslaptis.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
2.86