Pradžia | Naujienos | Nintendo naujienos | Nintendo gali nuotoliniu būdu deaktyvuoti naująjį žaidimų kompiuterį 3D

Nintendo gali nuotoliniu būdu deaktyvuoti naująjį žaidimų kompiuterį 3D

Nintendo 3DS
Nintendo 3DS

Japonijos mažmeninės prekybos tinklas „Enterking“ prasitarė, jog žaidimų kompiuterių gamintojas Nintendo savo naujausioje mobilaus žaidimų kompiuterio versijoje 3DS numatė galimybę nuotoliniu būdu deaktyvuoti šį įrenginį tuo atveju, jei vartotojas bandys žaisti piratines žaidimų kopijas.

Kol kas nežinia, ar sistema reaguos į piratinę programinės įrangos versiją ar į tai, jog tokių žaidimų kopijos yra saugomos gamintojo nepatvirtintose SD atminties kortelėse. Kompanijos „Enterking“ atstovai savo pranešime perspėjo vartotojus, jog pats įrenginių gamintojas yra numatęs „nuotolinio išjungimo“ funkciją.

Vartotojams išplatintame pranešime teigiama, jog minėtoji funkcija gali būti vykdoma per sisteminės programinės įrangos atnaujinimą. „Jei jūs naudojatę įrangą, kuri yra nelegali arba nepatvirtinta „Nintendo“, arba kompiuterį esate modifikavę tokiu būdu, kuris nėra patvirtintas „Nintendo“, egzistuoja galimybė, jog atnaujinus sistemą, kompiuteris paprasčiausiai nebeužsikraus“, - rašoma pranešimo tekste.

Kaip tik dėl šios priežasties kompanija, kurios viena veiklos sričių yra naudotų žaidimų kompiuterių perpardavimas, vartotojus perspėja, jog atsisakys įsigyti iš vartotojų tokius kompiuterius, kuriuose yra kokių nors nelegalaus naudojimo požymių. „Enterking“ taip pat teigia, jog „3DS gali turėti vidinį atminties registrą, kuriame gali būti fiksuojama, kaip ir kada gaminys buvo naudojamas, arba kas ir kada buvo įrašyta į SD kortelę“.

Nors ketinimai užblokuoti įrenginį atrodo kiek griežtokai, jie neturėtų kelti nuostabos. Dar prieš kelis metus „Nintendo“ turėjo didelių problemų su R4 „flash“ kortele, kurioje buvo galima išsaugoti šimtus piratinių žaidimų kopijų, parsisiųstų tiesiog iš interneto. Galiausiai R4 kortelė Japonijoje buvo oficialiai uždrausta 2009 metais. Didžiojoje Britanijoje toks draudimas pasirodė 2010 metų trečiajame ketvirtyje.

Kol kas „Nintendo“ nekomentuoja tokios funkcijos egzistavimo fakto, argumentuodama tuo, jog nesirengia aptarinėti jos gaminiuose numatytų saugumo priemonių. „Nintendo 3DS pasižymi pačia moderniausia technologija. Saugumo funkcijos sukurtos taip, kad būtų apsaugotos programinės įrangos kūrėjų teisės ir tuo pačiu būtų saugoma aparatinė šio kompiuterio dalis“, - sakoma kompanijos atstovo spaudai pranešime.

“Nintendo 3DS“ Šiaurės Amerikos rinkoje turėtų būti pristatytas šių metų kovo 25 dieną. Tačiau jau dabar sklando gandai, jog naująją saugumo sistemą „apeiti“ pavyko tai pačiai programišių komandai, kuriai priskiriama ir R4iDSN kortelės autorystė.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0