Pradžia | Naujienos | Projekto naujienos | 5 Metai Manijos! Projekto istorija 1 dalis

5 Metai Manijos! Projekto istorija 1 dalis

Mums jau 5!
Mums jau 5!

2011 m. Kovo 30 d. PlayManija.lt projektas šventė savo 5 metų JUBILIEJŲ! Kaip viskas buvo prieš tuos 5 metus?

2006 - 2007 (pradžių pradžia, projekto vardo paieškos, PLM v1.0)

Forumas
Idėja įkurti forumą PlayStation konsolių tematika man kilo 2006 metų kovo 30 dieną, kai pats nusipirkau PlayStation 2 konsolę (tada Microsoft ir Nintendo konsolėms vietos nebuvo). Forumo adresas buvo www.PlayStation2.Naujas.com. Pats nelabai išmaniau apie čipus, žaidimų kopijavimą, programas, žaidimų save‘ų perkėlimą į PC ir t.t. Todėl nusprendžiau įkurti forumą, kad pasisemčiau pats informacijos iš kitų lankytojų, kad galėtumėme visi diskutuoti ir t.t. Praėjus vos keletui mėnesių jau apie PlayStation 2 išmaniau, palyginti, labai daug. Todėl nutariau forumo neapleisti ir „apmoktyti“ kitus, nieko nežinančius narius (ko pasekoje ir prirašiau įvairiausių gidų įvairiomis temomis gidų skyriuje). Taigi, taip praėjo visa 2006 metų vasara, forumas vis augo, plėtėsi, buvo paskirti pirmieji forumo moderatoriai (nes vienas visko sužiūrėti nebespėdavau), teko kurti naujas skiltis, temas, diegti forumo modifikacijas (MODs), kad forumas būtų dar patogesnis, patrauklesnis ir patikimesnis bei talpinti siuntinius. Tada naudojome phpBB 2 serijos forumą. Vėliau įvyko hostingo keitimas ir adresas pasikeitė į www.PlayStation2.Puikiai.lt.

Portalo sukūrimas
Su lyg kiekviena diena forumui sėkmingai augant pradėjau galvoti, kaip reikia dar reikia pritraukti žmonių, kaip vienyti visus konsoles turinčius bei žaisti mėgstančius žmones. Po apmastymų užsibrėžiau du tikslus. Sukurti portalą forumui ir „įtraukti į save“ kitus puslapius, kurie buvo apie konsoles. Ir to pasekoje 2006 metų gruodžio viduryje WWW.PLAYSTATION.TEN.LT administratoriui Puodukui pateikiau pasiūlymą prisijungti ir kartu kurti bei administruoti puslapį. WWW.PLAYSTATION.TEN.LT buvo pats pirmasis Lietuvoje puslapis PlayStation tematika gyvuoti pradėjęs dar 2001 metais. Derybos praėjo labai sklandžiai. Jis uždarė savo forumą, savo forume paliko informaciją, kad persikelia į PlayManija.net ir nuo 2006 metų gruodžio galo (per visas atostogas) iki pat 2007 metų sausio 24 dienos įtemptai kūriau pagrindinis puslapį. 2007 metų sausio 24 dienos vakare įvyko sėkmingas portalo startas bei buvo praplėsta puslapio tematika (sveiki Microsoft ir Nintendo!). Naudojau PostNuke CMS v0.764 programinę įrangą. PlayManija.net nebėra vien tik susijęs su Sony firmos PlayStation konsolėmis. Suvokiau, kad Sony yra tik viena iš 3 esančių firmų, kurios kuria konsoles ir palikti už borto Microsoft ir Nintendo yra labai neprotinga. Netrukus, kitas puslapis WWW.KONSOLES.TEN.LT irgi sudėjo ginklus bei buvo įtrauktas į PlayManiją.

PlayManija vardo gimimas
Su lyg 2007 metų pavasariu pradėjau galvoti, kad būtina sugalvoti visam projekui padorų pavadinimą, nes atrodo labai nerimtai (p.s. tik atrodo), Google nemyli paieškos rezultatuose ir šiaip. Reikia, tiesiog reikia. Aš kaip buvęs ShareManija.net narys (ShareManija.net ED2K projektas - LinkoManija.net protėvis) kažkaip labai žavėjausi jų pavadinimu, man jis patiko. KažkasManija.net, tik galvojau kaip čia pritaikyti savo projektui. Taigi, nariams pateikiau mintį, kad būsime PlayManija.net! ...arba sugalvokite kažką geriau. Pasiūlymų buvo įvairių, tačiau nei vienas man nepasirodė mielesnis ir geresnis nei PlayManija.net. Todėl 2007 m. Kovo 15 d. buvo užregistruotas PlayManija.net domenas. Domenas, kuris eilę metų mums tarnavo ir buvo išleistas vakar atostogų. Pasilgsiu įrašinėti .net į adresų langelį... Kodėl .net, o ne .lt iš karto? Paprasta, nes tais laikais .lt domenas kainavo maždaug 80-90 lt, o .net tik 35 lt. Viskas buvo taupymo sumetimais.

Iš forumo į portalą buvo perkelti visi gidai, siuntiai, DUK (dažnai užduodami klausimai). Kadangi naujasis puslapis yra buvo turinio valdymo sistemos tipo puslapis (content management system) skelbti naujienas tapo daug paprasčiau ir buvo sukurtos temos: Portalo, Sony, Microsoft, Nintendo, Įvairios naujienos. PlayManija.net buvo palyginti dar jaunas ir perspektyvus (ir tebėra!) projektas.

Laukite kitos dalies apie kitą PlayManijos erą. ;)

- Impaler, PlayManija projekto įkūrėjas

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
4.64