Pradžia | Naujienos | Sony naujienos | Nepriklausomas PSP firmware kūrėjas traukiasi iš žaidimo

Nepriklausomas PSP firmware kūrėjas traukiasi iš žaidimo

Dark_Alex traukiasi
Dark_Alex traukiasi

„PlayStation Portable“ vartotojų tarpe gerai žinomas PSP programų kūrėjas, pasivadinęs Dark_Alex pseudonimu, paskelbė apie pasitraukimą.

Jo sukurta PSP sisteminė programinė įranga leido gerokai išplėsti nešiojamojo PSP žaidimų kompiuterio galimybes. Dark_Alex nurodo dvi priežastis. Pirmoji – laiko stoka, o antroji – „Sony“, pagrasinusi imtis griežtų teisinių priemonių prieš visus, pabandžiusius laužyti „PlayStation 3“ apsaugas.
Anot „DailyTech“, Dark_Alex nenori rizikuoti ir linkęs nutraukti savo veiklą anksčiau, nei į jo duris pasibels „Sony“ teisininkai. Savo svetainėje jis rašo nutraukiąs OE sisteminės programinęs įrangos („firware“) kūrimo darbus. Visi žaidimų kompiuteriai yra uždaros sistemos, leidžiančios vartotojams padaryti tik tai, ką numatė gamintojas. Kaip taisyklė, gamintojai leidžia labai nedaug ir didžioji dalis kompiuterio galimybių yra nepanaudota.

Kompiuteriuose įdiegtos įvairios apsaugos sistemos, neleidžiančios sužadinti piratinių žaidimų kopijų, dažnai labai kliudo pasinaudoti visomis kompiuterio galimybėmis. Nors daugelis žaidimų kompiuterių modifikacijų yra susijusios su apsaugų nuo kopijavimo apėjimu, tačiau kai kurios jų yra pagrįstos visiškai teisėtais norais, naudotis visomis kompiuterio galimybėmis. Deja, tuo visiškai nesižavi žaidimų kompiuterius platinančios kompanijos, nes pagrindines pajamas jos gauna ne už kompiuterius, o už jiems parduotų žaidimų licencinius mokesčius.

Japonijoje „Sony“ kompanijai sekasi vis prasčiau. Šių metų pradžioje „Wii“ kompiuteris lenkė „PlayStation 3“ du kartus, tačiau, anot „DailyTech“ naujienos, šiuo metu Japonijoje „Wii“ kompiuterių yra parduodama net šešis kartus daugiau, nei „PlayStation 3“.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0