Pradžia | Naujienos | Sony naujienos | PlayStation 4 naudos AMD grafiką, kaip ir XBOX Next?

PlayStation 4 naudos AMD grafiką, kaip ir XBOX Next?

PlayStation 4
PlayStation 4

Dar praėjusių metų viduryje kompanija „Sony“ patvirtino, jog vyksta darbai prie naujos žaidimų konsolės „PlayStation 4“ kūrimo. Vis tik nuo to laiko negirdėjome jokios naujos informacijos apie naująją PS4.

Aišku, visą tą spragą bandė užpildyti galybė gandų apie „Sony“ konkurento „Microsoft“ naujos kartos žaidimų konsolę „Xbox Next“ (kodiniai pavadinimai „Loop“ arba „Durango“). Paskutinis gandas apie „Xbox Next“ teigė, jog MS konsolė remsis kompanijos AMD sukurtu grafiniu procesoriumi. Kas įdomiausia, „Sony PlayStation 4“ taip pat gali apsiginkluoti AMD sukurtu GPU.

Apie tai, jog „Sony“ svarsto galimybę naudoti juodai-raudonų stovyklos sprendimą, leidiniui „Forbes“ pranešė anoniminis šaltinis, anksčiau dirbęs su AMD. Kol kas ši informacija yra labiau gandas, tačiau jis tikrai įdomus. Jei ši informacija pasitvirtins, AMD grafinius procesorius turės visos naujos trijų didžiausių konsolių gamintojų – „Microsoft“, „Sony“ ir „Nintendo“ – produktai. Tai gali šiek tiek atitraukti AMD dėmesį nuo asmeniniams kompiuteriams skirtos grafikos rinkos, tačiau sustiprins pozicijas kitoje. Kartu žaidimų konsolių grafika turės griežtai vieną orientaciją, o tai turėtų palengvinti žaidimų kūrėjų darbą, kuriant naujus projektus.

Negalima nepažymėti, jog „PlayStation 3“ šiuo metu naudojasi „nVidia“ GPU pajėgumais. Jei PS4 pereis prie AMD grafikos, tai daugiausiai gali reikšti senų žaidimų nesuderinamumą su nauja konsole. Aišku, to „Sony“ tikrai norės išvengti. Kad taip nenutiktų, „Sony“ gali nuspręsti ir toliau bendradarbiauti su „nVidia“. Aišku, nebūtinai tai reiškia, jog bus pasirinktas jos GPU, tačiau gali būti naudojama kokia nors emuliacijai skirta mikroschema ar kitokie sprendimai.

Reikia tikėtis, jog jau vasarą bus daugiau informacijos apie naujas „Sony“ ir „Microsoft“ žaidimų konsoles, kurios gali būti pademonstruotos kasmetinėje žaidimų parodoje „E3 2012“.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
3.29