Pradžia | Naujienos | Sony naujienos | Sony pristatė naujos kartos PlayStation 4

Sony pristatė naujos kartos PlayStation 4

Playstation 4 valdymo pultas
Playstation 4 valdymo pultas

Niujorke vykusiame renginyje Japonijos bendrovė „Sony“ pristatė savo naujos kartos žaidimų kompiuterį „Playstation 4“.

Šis įrenginys yra skirtas ne tik žaisti žaidimus su stulbinančiai gražia grafika – jame esama ir daug socialinių naujovių, pavyzdžiui, galimybė įrašyti žaidimo fragmentą ir juo pasidalinti su draugais.

Naujos kartos kompiuteris pakeis 2006 metais pasaulį išvydusį „Playstation 3“ kompiuterį, kurio visame pasaulyje parduoti 75 mln. vienetų.

Tačiau rinkoje PS4 teks grumtis su tuo, ką taip pat šiemet turėtų pristatyti „Microsoft“, o konkurentų „Nintendo“ pasiūlymą „Wii U“ jau galima rasti parduotuvių lentynose.

„Sony“ parodė ne tik techninę įrangą – jie paskelbė ir apie svarbiausius partnerius, kurie kurs žaidimus, pasirodysiančius kartu su naujuoju kompiuteriu – vieni iš jų yra „Bungie“, kuriantys „socialinio pasaulio šaudyklę“ „Destiny“, kurioje bus turinio, sukurto specialiai PS4 naudotojams.

PS4 pasirodymas gali paskatinti ir kitų „Sony“ produktų, taip pat televizorių prekybą – to labai reikia bendrovei, išgyvenančiai ne pačius geriausius laikus.

Praėjusiais finansiniais metais „Sony“ patyrė 4,9 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Tai yra ketvirti metai iš eilės, kuomet veiklos rezultatas yra ne pelnas, o nuostoliai.

Tačiau bendrovė prognozuoja, kad dabartiniais finansiniais metais, kurie pasibaigs kovą, rezultatas bus apie 200 mln. dolerių pelno.

„Sony“ skelbia, kad jų naujasis kompiuteris bus parengtas „2013 metų šventiniam periodui“. Tai reiškia, kad bent kai kuriuose šalyse jį bus galima įsigyti apie šių metų gruodį, galbūt lapkritį.

Japonijos bendrovės atstovai nepateikė jokios informacijos nei apie kompiuterio kainą, nei apie jo numatomą išvaizdą.

Neužsiminta ir apie tai, ar kompiuteris palaikys naują 4K raiškos formatą, tačiau „Sony“ pažadėjo apie tai informuoti „kai bus laikas“.

„Sony“ savo būsimą gaminį pavadino „supergalingu“ asmeniniu kompiuteriu. Jame bus x86 architektūros procesorius – panašiai, kaip ir daugumoje mums įprastinių stacionarių ir nešiojamųjų kompiuterių ir „patobulintas“ grafikos procesorius. Ir centrinis, ir grafikos procesorius bus gaminami JAV bendrovės AMD.

Kompiuteris bus komplektuojamas su nauju „DualShock 4“valdymo įrenginiu, kuriame atsiras lietimui jautri aikštelė, mygtukas „dalintis“ ir šviestukas, kuris suteiks galimybę specialia kamera stebėti valdymo įrenginio judėjimą.

„Tai yra visapusiškas valdymo įrenginio patobulinimas – geresnis atsakas, galimybė dalintis ir valdymas lietimu. Jis yra esminis PS4 atnaujinimo elementas, suteikiantis galimybę lengvai dalintis turiniu ir įtraukiantis valdymo lietimu elementą, leidžiantį ieškoti naujų būdų žaisti žaidimus“, - sakė „Gartner“ analitikas Brianas Blau.

Be to, žaidimų kompiuteryje bus ir nauja techninė įranga, skirta specialiai vaizdo įrašų glaudinimui – tai turėtų suteikti daugiau bendravimo internetu galimybių: vartotojai galės pristabdyti žaidimą, pasirinkti kelias minutes vaizdo įrašo ir patalpinti įrašą į socialinius tinklus.

Įrašo įkėlimas į internetą vyks nepastebimai, o naudotojas galės grįžti prie savo žaidimo. „Sony“ teigia, kad dalijimąsi vaizdo įrašais jie nori paversti tokiu pačiu įprastu dalyku, koks dabar yra dalijimasis statišku ekrano vaizdu (screenshot).

Dar viena naujovė – žaidėjai galės leisti savo draugams prisijungti prie jų kompiuterio ir perleisti savo veikėjų valdymą, jeigu jie atsidurs situacijoje, kurios savarankiškai nesugeba įveikti. Be to, galima leisti iškart keliems draugams stebėti, kaip sekasi žaisti. Tokią galimybę suteikia praėjusiais metais už 380 mln. dolerių įsigytos bendrovės „Gaikai“ debesų kompiuterijos pagrindu veikiančios technologijos.

Ta pati „Gaikai“ technologija leis PS4 žaidimų vaizdą tiesiogiai transliuoti ir į kišeninius žaidimų kompiuterius „PS Vita“.

Taip pat „Sony“ ieško galimybių naudojantis „Gaikai“ technologija suteikti galimybę nauju kompiuteriu žaisti „PlayStation 3“ žaidimus – kol kas naujame kompiuteryje senesni žaidimai neveikia.

„Sprendimas atsisakyti „PlayStation 4“ atgalinio suderinamumo su senesne programine įranga yra nuviliantis, nes tai reiškia, kad milijonai žmonių, turinčių „PlayStation 3“ iš esmės turės nuo nulio pradėti rinkti naują žaidimų kolekciją. Galbūt kažkada „PlayStation 3“ - o kartu ir antros bei pirmos kartos – žaidimus bus galima atsisiųsti internetu, tačiau už papildomą kainą, kas gali atbaidyti dalį klientų“, - sakė žaidimų naujienų svetainės IGN vyr. redaktorius Alexas Simmonsas.

Pristatymo metu „Sony“ ant scenos pasikvietė ir kelis žaidimų kūrėjus, kurie parodė, ką kuria specialiai PS4.

Naujų žaidimų sąraše bus mokslinės fantastikos temos šaudyklės „Killzone“ pratęsimas „Killzone Shadowfall“, lenktynių žaidimas „Drivelub“, superherojų žaidimas „Infamous: Second Son“ ir vaidmeninis „Diablo 3“.

Bendrovė „Ubisoft“ patvirtino, kad jų daug dėmesio susilaukęs projektas „WatchDogs“ taip pat kuriamas PS4 kompiuteriui.

„Sony Computer Entertainment Europe“ prezidentas Jimas Ryanas teigia, kad bendrovės perėjimas prie x86 architektūros procesorių palengvins žaidimų kūrėjų darbą: „Vienas iš fundamentalių dizaino principų buvo padaryti, kad kurti „PlayStation 4“ žaidimus būtų kur kas lengviau nei žaidimus ankstesnėms platformoms. Tai yra kur kas bendresnė asmeninių kompiuterių aplinka. Tai nėra kokia nors unikali žaidimų kūrimo aplinka, kokia buvo „PlayStation 3“ atveju. Su idėja supažindinti žaidimų kūrėjai, jiems patinka mintis, kad nereikės mokytis naujų žaidimų kūrimo taisyklių“.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
3.40