Pradžia | Žaidimai | Žaidimų naujienos | Uncharted 3: Drake’s Deception - įspūdingi nuotykiai tęsiasi

Uncharted 3: Drake’s Deception - įspūdingi nuotykiai tęsiasi

Uncharted 3: Drake’s Deception
Uncharted 3: Drake’s Deception

Natanas Dreikas ir jo mokytojas bei draugas Viktoras Salivanas atsiduria Arabijoje, o jų galutiniu tikslu tampa legendinė Atlantida – ir kol kas niekas nežino, ką slepia šis senovinis miestas ir kokie pavojai laukia nuotykių ieškotojo.

Žengiant garsiojo tyrinėtojo pėdomis, Dreikui ir jo draugui teks įveikti nemažai žiaurių gamtos išbandymų ir kovoti su mistiniu ordinu. Pagrindinis piktadarys šį kartą yra įdomesnė ir charizmatiškesnė asmenybė nei anksčiau. Ankstesnėje dalyje teko nugalėti karo nusikaltėlį Lazarevičių, kuris iš esmės buvo paprastas plėšikas su didžiulėmis ambicijomis ir nelabai ryškiu charakteriu. Dabar Natanui priešinsis kur kas įdomesnis piktadarys. Kol kas nežinoma, kas jis bus, tačiau patys kūrėjai apibūdina jį kaip „paslaptingą ir mistinę asmenybę, gebančią sužadinti pačias giliausiais žmogaus baimes“. Nejaugi pagaliau sužinosime, ko labiausiai bijo Dreikas? Kaip čia neprisiminus senojo Indianos Džounso ir gyvačių!

Be to, laukia išsamesnis pasakojimas apie Natano ir Viktoro Salivano santykius, kuris jam yra kaip tėvas. Naujoje istorijoje scenaristai ketina gvildenti ištikimumo ir tarpusavio santykių problemas.

Vienu pagrindinių veikėjų taps pati dykuma. Neprilygstamos džiunglės, kalnai ir senovinės šventyklos liko praeityje – kūrėjai nusiteikė naujam išbandymui. Jie ketina parodyti dykumą tokią, kokia ji yra iš tikrųjų, ir žada efektingas smėlio audras, miražus ir visus fizikos dėsnius atitinkantį smėlį. Žinoma, be dykumos, išvysi ir kitas vietoves, tarp kurių minėtoji Atlantida ir daugybę mįslių slepianti pilis Prancūzijoje.

Yra ir pasikeitimų žaidimo eigoje. Muštynės taps dar įdomesnės. Jau antroje dalyje jos palikdavo labai malonų įspūdį. Herojus ne tik talžė veidus – jis atlikdavo nuostabius triukus ir galėjo panaudoti praktiškai bet kurį aplinkos elementą. Jeigu šalia yra palangė, galėjai būti tikras, kad priešo galvą Dreikas sudaužys būtent į ją. Naujoje dalyje aplinka taps dar interaktyvesnė: pavyzdžiui, jeigu mūšis vyksta virtuvėje, visai įmanoma pasinaudoti keptuve arba viskio buteliu – dabar net pats menkiausias daiktas atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją.

Sąveika su aplinka bus pastebima ne tik mūšių metu. Žaidime galėsi suklupti ant parvirtusio medžio, o jeigu judėsi priešinga vėjui kryptimi, aiškiai matysis, kaip sunku pagrindiniam veikėjui žengti kiekvieną žingsnį.

Tačiau smagiausia naujovė yra ta, kad nuo šiol bus galima kautis iš karto su keliais priešais, ir tokie mūšiai primins puikiai surežisuotas scenas iš Heavy Rain. Natanas efektingai blokuoja priešų atakas, atsispiria nuo priešo ir išsilaisvina iš užgrobimo, ir apskritai atlieka tokius smūgius bei triukus, kokius galima matyti tik Holivudo filmuose ir iš anksto parengtuose klipuose, bet ne žaidimuose.

Žadama ir daugiau dėmesio skirti slapstymuisi. Kol kas nėra tiksliai žinoma, apie ką kalbama, tačiau atsiras kažkokia žaibiškų nužudymų variacija. Tam tikrais momentais bus įmanoma neutralizuoti priešą spustelėjus vos vieną mygtuką – Dreikas atliks kokį nors įdomų triuką ir vienu smūgiu pargriaus priešą.

Dar vienas tęsinio ypatumas – lygių struktūros keitimasis žaidimo metu. Galbūt griauti visos aplinkos ir nepavyks, tačiau galimybė iš raketinio pistoleto sugriauti sieną keliose vietose atrodo visai neblogai.

Deja, tikriausiai nebus anksčiau žadėtos galimybės įveikti žaidimą kartu su kitu žaidėju: neseniai kūrėjai pareiškė, kad žaidimas skirtas tik vienam žaidėjui. Apmaudu, nes žaidimo klipuose aiškiai matyti, kad sąveika tarp veikėjų yra labai aukšto lygio.

Už vaizdą ditirambus Uncharted 3: Drake’s Deception galima pradėti dainuoti jau dabar, nes žaidimas atrodo tiesiog stulbinamai. Kas žino, galbūt kūrėjai nutarė perkelti veiksmą į dykumą tik todėl, kad iki šiol dar niekam nepavyko sukurti iš tikrųjų gražaus smėlio. Jie jau pademonstravo, kaip žaidimuose turėtų atrodyti vanduo ir sniegas, dabar jie ketina imtis smėlio ir liepsnų.

Po nuostabios antrosios dalies kūrėjai turi labai pasistengti, jei nori sukurti dar geresnį žaidimą – ir kol kas atrodo, kad jiems tai pavyks. Kryptis pasirinkta teisingai. Uncharted pasipildys naujomis detalėmis, taps didesnis ir žmogiškesnis ir to, mūsų manymu, visai pakanka.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
5.00