Pradžia | Žaidimai | Rinkos naujienos | TV kanalas siekia kompiuterių žaidimų čempionatus paversti sporto reginiais

TV kanalas siekia kompiuterių žaidimų čempionatus paversti sporto reginiais

CBS
CBS

JAV televizijos kanalas CBS taps viena pirmųjų televizijų pasaulyje ir pirmuoju kanalu Amerikoje, kuris kaip visavertį sporto reginį transliuos kompiuterinių vaizdo žaidimų čempionatus.

Gali būti jog jau po keleto metų vietoje krepšinio ar ledo ritulio milijonai pasaulio žiūrovų sulaikę kvapą stebės kompiuterių mėgėjų kovas.

Šis CBS žingsnis atspindi pastaraisiais metais sparčiai augančią kompiuterių žaidimų rinką, kuri seniai perkopė paauglių berniukų kambarių slenksčius. Vien pernai amerikiečiai žaidimų konsolėms ir programinei įrangai išleido apytikriai 13 mlrd. dolerių, o pirmieji užkietėję žaidėjai šiuo metu skaičiuoja ketvirtąją dešimtį ir augina vaikus, žaisdami kompiuteriu kartu su jais.

Akivaizdu, kad tokia niša negalėjo likti nepastebėta. Iki šiol kai kurie televizijos kanalai skirdavo eterį žaidimų čempionatams, tačiau tai vykdavo nereguliariai ir tik specializuotose vaizdo žaidimų mėgėjams skirtose laidose. CBS siekia įtvirtinti žaidimų čempionatus kaip reginį lygiavertį pokerio, biliardo ar bet kurios kitos tradicinės sporto šakos transliacijoms.

Pagrindinis iššūkis transliacijų režisieriams – sugalvoti, kaip įdomiai ir su intriga pateikti žiūrovams reginį, kurio pagrindinis malonumas slypi tiesioginiame stebėtojo dalyvavime žaidime. Todėl kai kuriais atvejais organizatoriai ketina netgi pakoreguoti originalias žaidimų taisykles. Pavyzdžiui, gitarų imitatoriuje „Guitar Hero II“ žaidėjai paprastai vertinami pagal grojimo tikslumą, o televizijos transliacijose jie taip pat gali uždirbti papildomus balus už parodytą šou.

Vaizdo žaidimų transliacijos yra labai populiarios Pietų Korėjoje, kur veikia net trys vien tik kompiuteriniams žaidimams skirti televizijos kanalai.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0