Pradžia | Žaidimai | Rinkos naujienos | Nintendo dominuoja žaidimų rinkoje, PS3 velkasi iš paskos

Nintendo dominuoja žaidimų rinkoje, PS3 velkasi iš paskos

Nintendo Wii ir PlayStation 3
Nintendo Wii ir PlayStation 3

Žaidimų rinkoje dominuoja „Nintendo“, kurios kompiuterių yra parduodama mažiausiai du kartus daugiau, nei konkurentų. O absoliučiu rinkos austaideriu yra „PlayStation 3“, kurį „Sony“ sunkiai sekasi įsiūlyti pirkėjams. Jei neskaityti dažnų gedimų, tai „Microsoft“ sekasi palyginti neblogai ir „Xbox 360“ užima tvirtą antrąją poziciją.

Anot „Arstechnika“ naujienos, „Nintendo“ yra absoliutus šių metų žaidimų kompiuterių lyderis. Birželio mėnesį „Nintendo Wii“ ir „Nintendo DS“ žaidimų kompiuterių atitinkamai buvo parduota 381 ir 561 tūkst. vienetų. Tuo tarpu „PlayStation 3“ ir PSP tik 98 ir 230 tūkst. vienetų atitinkamai. Netgi senųjų „PlayStation 2“ žaidimų kompiuterių buvo nupirkta beveik tris kartus daugiau – 270 tūkst. Per tą patį mėnesį „Microsoft“ pavyko parduoti 198 tūkst. „Xbox 360“ kompiuterių.

Tai būtų visai neblogai, jei neskaityti dažnų „Xbox 360“ gedimų, dėl kurių „Microsoft“ nusprendė prailginti garantinius įsipareigojimus iki trijų metų. Šie įsipareigojimai „Microsoft“ kompanijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių.

„Nintendo“ pirmauja ir parduodamų žaidimų rinkoje. Iš geriausiai birželio mėnesį parduodamų 20 žaidimų, devyni yra skirti „Nintendo“ kompiuteriams, kurie patenka ir į populiariausiųjų ketvertuką. Kitaip tariant, „Nintendo“ pavyksta pritraukti vartotojus pirkti ne tik savo kompiuterius, bet ir jiems skirtas programas. O šis faktas gali apspręsti žaidimų kūrėjų platformos pasirinkimą naujiems žaidimams.

Anot “Arstechnika“, „Sony“ kompanijai atėjo metas „PlayStation 2“ vartotojus paversti „PlayStation 3“ vartotojais, nes dabartinė „PlayStation 2“ ir „PlayStation Portable“ platformų sėkmė nebus ilga. Tačiau žiūrint į skaičius, nepanašu, kad „Sony“ sektųsi tai daryt: „PlayStation 2“ kompiuterių šiemet buvo parduota du kartus daugiau, nei „PlayStation 3“.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0