Pradžia | Žaidimai | Rinkos naujienos | Finansinės Sony problemos visuose frontuose

Finansinės Sony problemos visuose frontuose

PlayStation 3
PlayStation 3

Remiantis Sony kompanijos publikuota finansine ataskaita už 2006 metų ketvirtą ketvirtį, kompiuterinių žaidimų padalinys ne tik kad neatneša jokio pelno, bet ir patyrė 1,9 milijardo USD nuostolį.

Sony kompanijos atstovai tikina, kad šie nuostoliai susiję su aukšta žaidimo kompiuterio PlayStation 3 savikaina ir jo pardavimus mažesne kaina nei pagamintas pats gaminys. Taip pat minimas žaidimų kompiuteris PlayStation 2, kurio pardavimo kiekiai šiuo metu yra labai kritę, kaip ir kompiuterinių žaidimų, skirtų PS2.Per šį laikotarpį kompanija Sony rinkai pristatė (čia nurodomas ne pardavimų kiekis, rinkai pristatytų įrenginių kiekis):

- 14,2 milijonus PS2
- 8,36 milijonus PSP
- 5,5 milijonus PS3

Taip pat per ši periodą rinkai buvo pristatyta žaidimų (vnt):
- 193 milijonai žaidimų PS2
- 54 milijonai žaidimų PSP
- 13,2 milijonai PS3

Sony tikisi, kad kitais finansiniais metais situacija turėtų kardinaliai pasikeisti. Jau dabar imtasi priemonių siekiant sumažinti žaidimų kompiuterio PlayStation 3 gamybos kainą.

Nežiūrint į tai, kad kompanija Sony 2006 metų paskutiniame finansiniame ketvirtyje lyginant su praėjusiais metais patyrė nuostolius, analitikai prognozuoja, kad kompanijos pelnas ateityje padidės net du kartus. Pagrindinės viltys nukreipiamos į padalinį, gaminantį buitinės elektronikos prietaisus.

Sony kompanijos nuostoliai per minėtą laikotarpį – 563 milijonai USD, nors kompanijos pelningumas išaugo 2% ir sudarė 1,1 milijardą dolerių. Pagrindinis kompanijos pardavimų varikliukas buvo LCD televizoriai bei skaitmeninės vaizdo kameros.

Remiantis ekspertų prognozėmis kitais finansiniais metais, kurie baigsis 2008 metų kovo mėnesį, kompanijai pavyks pelną pakelti iki 2,7 milijardų USD.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0