Pradžia | Žaidimai | Rinkos naujienos | Yahoo pateikė ieškinį NFL žaidėjų asociacijai

Yahoo pateikė ieškinį NFL žaidėjų asociacijai

Yahoo
Yahoo

Kompanija „Yahoo“ pateikė ieškinį Nacionalinės Futbolo Lygos (NFL) žaidėjų asociacijai: ieškinyje prašoma pripažinti, kad kompanijos „Yahoo“ žaidime nėra pažeidžiamos žaidėjų teisės ir prašoma neleisti žaidėjų asociacijai grasinti kompanijai bei kištis į šį žaidimą.

Bendrovė teigia, jog ji neturėtų būti verčiama mokėti autorinius honorarus už internetiniame futbolo žaidime naudojamus atlikėjų vardus, statistinę informaciją ir nuotraukas, kadangi ši informacija yra viešai prieinama. JAV Minesotos apygardos teismui pirmadienį buvo paduotas „PDF“ formato skundas dėl žaidėjų asociacijos grasinimo interneto gigantę paduoti į teismą, jeigu ji nemokės licencinių mokesčių už informaciją. Skunde rašoma, jog „Yahoo“ praėjusį futbolo sezoną turėjo licencinius susitarimus su žaidėjų sąjunga, tačiau šie sandoriai pasibaigė kovo 1 dieną. Bendrovė „Yahoo“ tvirtina, kad jai nebereikia asociacijos leidimo naudotis šia informacija. Kompanija remiasi analogiška balandžio mėnesį vykusia byla: žaidėjų asociacija prieš kompaniją „CBS Interactive“. Teismas nusprendė, kad bendrovei „CBS Interactive“ nereikia mokėti už naudojimąsi futbolo žaidėjų vardais bei statistiniais duomenimis, nes ši informacija jau pateikta viešame domene. Žaidėjų asociacija pateikė apeliaciją šiam teismo sprendimui.

2007 metais pagrindinė beisbolo lyga (MLB) pralaimėjo bylą kompanijai „CBC Distribution and Marketing“, pardavinėjančiai sporto prekes internetu, elektroniniu paštu, įprastu paštu bei telefonu. MLB tvirtino, kad „CBC“ beisbolo žaidėjų vardus ir statistinę informaciją naudojo neturėdama licencijos ir taip buvo pažeistos žaidėjų teisės. „CBC“ laimėjo bylą apygardos teisme bei apeliaciniame teisme.

„Yahoo“ futbolo žaidime dalyvauja net 15 milijonų žmonių ir per metus šis žaidimas uždirba 1 milijardą dolerių pajamų. NFL žaidėjų asociacijos direktorius Carl Francis atsisakė komentuoti šią bylą.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0