Pradžia | Žaidimai | Rinkos naujienos | Žaidimai ima viršų?

Žaidimai ima viršų?

GTA IV
GTA IV

Parašyti šį įrašą paskatino neseniai mūsų paskelbta naujiena apie tai, kad GTA IV, kaip ir buvo prognozuojama, tapo sėkmingiausiu debiutantu pramogų rinkos istorijoje.

3,6 mln. kopijų per vieną dieną, 6 mln. per savaitę – šie skaičiai sužlugdė ne tik ankstesnį rekordininką „Halo 3”, bet ir tokius kino grandus, kaip „Spider Man“, „Pirates of the Carribean“, Harį Poterį ir kitas pramogų pasaulio žvaigždes. Panašu, kad žaidimai pagaliau ima viršų.

Ženklai, kad tokie pokyčiai vyksta, pradėjo matytis jau pakankamai seniai. Metų pradžioje EA bosas skelbė, kad Holivudo prodiuseriai sunerimę dėl to, kad vis daugiau filmų kuriama pagal kompiuterinius žaidimus, o ne atvirkščiai. Žinoma, tuomet tai buvo tik kalbos, tačiau dabar, kai žaidimas pagal pirmąją savaitę uždirbtas pajamas aplenkė bet kurį kino filmą, jos įgavo daugiau svorio. Tad kas toliau?

Nebejoju, kad netrukus Holivudo prodiuseriai ims dar labiau rautis plaukus nuo galvų, jei per scenaristų streiką dar galutinai nenupliko. Kodėl? Pažiūrėkime į netrukus debiutuosiantį „Metal Gear Solid 4”, o tiksliau – į tai, kaip žaidime išnaudojamos reklamos galimybės.

Pagrindinis žaidimo herojus Snake‘as priešus naikins klausydamasis iš „iPod“ sklindančių dainų, kurių ras įvairiose žemėlapio vietose. Smagu, tiesa? Tai, kas anksčiau išskirtinai būdavo tik filmuose, dabar ateina ir į žaidimus. Jerry Bruckheimeris gali pradėti skambinti Steve‘ui Jobsui ir klausti, kur jis investuos kitus savo reklamos pinigus? Gal, pavyzdžiui, į „Fallout 3”, kurio niūriame postapokaliptiniame pasaulyje puikiai tiktų kokio nors Marilyno Mansono dainos. Abejoju, kad Steve‘as, kurio venomis srūva bitai ir baitai, investuos į naują Bruckheimerio darbą apie spec. pajėgas „G-Force“ – juk aplink tiek galimybių!

Tad tikėtina, kad gerbiamieji prodiuseriai jau pradėjo į žaidimus žiūrėti rimčiau, o ne kaip į pramogų verslo kūdikį. Todėl visai tikėtina, kad, pavyzdžiui, kokioje penktojoje GTA dalyje rasime kino teatrus, į kuriuos užsukęs pagrindinis herojus galės ramiai išsipleikęs kėdėje atsipūsti nuo šaudymų ir pažiūrėti filmą

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
0