Pradžia | Žaidimai | Rinkos naujienos | iPad 2 - į mūšį su PlayStation ir XBOX?

iPad 2 - į mūšį su PlayStation ir XBOX?

iPad 2
iPad 2

„Xbox 360“ skaičiuoja šeštuosius gyvavimo metus, o „PlayStation 3“ rinkoje jau penkmetį. Šiuos du prietaisus vis lengviau pasivyti vėliausiems nešiojamiems įrenginiams.

Tą sėkmingai daro „Apple“ kompanijos „iPad 2“ planšetė su dviejų branduolių A4 procesoriais bei naująja „Full HD“ televizoriaus išvestimi. Dabar prietaisas kaip niekada arti žaidimų konsolių ir tai dar ne viskas.

Minėtos dvi funkcijos „Apple iPad“ žaidimų kūrėjams atvėrė galimybę pasiūlyti 1080p kokybės žaidimus dideliuose televizorių ekranuose. Prie šių funkcijų pridėjus pakankamai stulbinančią žaidimų vaizdo kokybę, krūvą judesių sensorių bei naują priekinę kamerą priešais akis turime nemenką žaidimų įtaisą. Galbūt net „Xbox“ ar „PlayStation“ konkurentą?

Žinoma, norinčių įsitraukti į ginčą ir ginti savo „Xbox 360“ arba „PlayStation 3“ konsoles norės ne vienas, tačiau pirma vertėtų užmesti akį į vieną „Firemint“ žaidimų kompanijos vaizdo reportažą. Jame demonstruojama „Real Racing 2 HD“ žaidimo eigą „iPad 2“ prijungus prie 1080p kokybės televizoriaus. Ganėtinai neblogai atrodanti demonstracija? Ne gana to, tai ne pats pažangiausias žaidimas.

Štai „Infinity Blade“ vaidmenų žaidimas naudoja „Unreal Engine 3“ technologiją. Ta pati technologija taikoma kuriant žaidimus „Xbox“ ir „PlayStation“ konsolėms bei asmeniniams kompiuteriams. Su „iPad 2“ dviejų branduolių procesoriumi žaidimai su „Unreal“ technologija atrodo dar geriau.

Be to žaidimai su „iPad“ gali pasiūlyti kur kas įdomesnį bei lankstesnį valdymą. Su šiuo prietaisu viskas valdoma judesiu, prilietimais, gestais. „iPad“ planšetė gali atstoti valdymo pultelį, vairą, virtualią gitarą ar bet ką kitą. Žiūrint dar toliau į priekį, „Apple“ gali pasiūlyti programuotojams įrankių leisiančių kurti žaidimus valdomus judesių užfiksuotu priekine ar modelio gale įtaisyta kamera. Tai primintų dabar „Microsoft“ siūlomą „Kinect“ priedą, tačiau viskas būtų siūloma už dyką.

Tiesą sakant, žaisti žaidimus su planšete gerokai pigiau nei pasirinkus „Xbox 360“ ar „PlayStation 3“. „Need for Speed Hot Pursuit“ žaidimo versija „Xbox 360“ Lietuvoje kainuoja kiek daugiau nei du šimtus litų. Nusipirkus žaidimą iš „eBay“ interneto aukciono už jį teks pakloti kiek daugiau nei šimtą litų. Žinoma, prie šios sumos teks pridėti pristatymo išlaidas, tad bet kuriuo atveju sutaupyti sunku.

„iPad“ žaidimai, kitą vertus, nėra pateikiami kompaktų formatu. Juos reikia atsisiųsti iš „App Store“ parduotuvės ir naują žaidimą galima išmėginti akimirksniu. Jo kaina taip pat be abejonės bus mažesnė. „Need for Speed Hot Pursuit“ „iPad 2“ planšetei kainuoja kelis kartus mažiau – apie 30 litų.

Tiesa, „iPad“ žaidimo versija nėra tokia stulbinanti kaip „Xbox“, bet kiek prastesnę grafiką atperka įdomesnis valdymas. Galbūt „iPad 2“ vertėjo lyginti su „Nintendo Wii“ konsole – ją prietaisas be abejonės jau lenkia. Kiek trūksta iki „Xbox“ ar „PlayStation“ paliekame spręsti jums? Tačiau kryptis kuria eina „Apple“ jau aiški bei atrodo gana šviesi. „iPad 3“ be abejonės gali tapti pakaitalu „PlayStation 3“.

  • Pridėti į Facebook Pasidalink Facebook
  • Pridėti į Twitter Pasidalink Twitter
  • email Siųsk draugui el. paštu
  • print Versija spausdinimui
  • Plain text Grynasis tekstas
Perskaitei? - Įvertink!
3.50