Sign in to follow this  

Šauktinio dienoraštis - 5 epizodas - Ačiū tau, Nausėda

Mason13

249 views

Praeitame šauktinio dienoraščio epizode, sužinojote kaip atrodė aviacijos bazės kasdienybę. Dabar šauktinio dienoraštis - jums atskleis kaip atrodo pratybos, bausmės už nusižengimus zaliotus, kodėl autorius dėkoja LR prezidentui Nausėdai. Kaip formuoti beretę, apsaugoti kojas ir kiti naudingi patarimai. Ar išeis sužinoti Vasios telefono numerį?

Važiuojantis stogas

Po visų šaudymų, daug veiklos nebelieka, turi kažkaip pratempti laiką per nelaisvą laisvą laiką. Dėl veiklos  trūkumo truputi pradeda važiuoti stogas ir pradedi užsiiminėti rizikinga veikla. Vieniems jis važiuoja daugiau, kitiems mažiau. Kadangi man jau buvo visiškai dzin, aš pradėjau mėgautis kiekvienu momentu ir kiekviena likusią dieną.

Smėlis

Siekiant užimti Apsaugos grandies eskadrilę, buvo sugalvotos lauko pratybos ir ekskursijos Aviacijos bazėje – trumpai tariant smėlio kasimas, su ginklais webbingais ir panašiai veiksmas vyko gegužės-birželio ir liepos mėnesiais. Tai nuo 9 – valandos iki 16h atvirame lauke, kur skraidydavo ir naikintuvai  reikėjo kasti smėlį ir dėtį jį į smėlio maišus.  Tik visą tai vyko prie + 30C ir tik vienas buvęs slaugas pasiemė apsauga nuo saulės, saulės kremą su SPF50 apsauginiu faktoriumi ir kremą po saulės, kurį reikėjo tepti ant sudegusių kolegų. Aš asmeniškai turiu naudotis, kremu nuo saulės, nes mano oda yra labai jautri ir pagal Fitzpatriko skalę 1 fototipas. Jį labai sunkai įdega, bet labai lengvai sudega. Todėl reikia naudotis kremu nuo saulės.

Žiauriau tuo metu buvo tik kelininkams, kurios tą vasarą išnaudojo pagal pilną programą. Kažkam vėliau šovė į galvas, kad karštą dieną po darbų reikia suteikti poilsio, tai nuo 16h čilinom lovose ir laukėm kitos dienos kai reiks kasti smėlį. Smėlį į maišus iš kurių turėjo būti statomi kažkokie gynybiniai įtvirtinimai kurie niekada taip ir nepanaudojom. Paskutinėse pratybose išvis reikėjo juos išrinkti ir maišus išpilti. Bet bent jau gražiai prie jų atrodėm.

Vedžitas

Per viena mankštą, Vedžitas gavo krutinės lastos sumušimą – tai yra jam darant mankštą PKT karys iš OGB dėjo per nugarą. Tą rytą minėtas veikėjas buvo labai blogos nuotaikos ir jam nepatiko tai, kaip Vedžitas atliko pratimus. Po mankštos Vedžitas pradėjo keistai elgtis ir prasitarė, kad jam skaudą nugarą – tada praktiškai visi jam liepė eiti į med.punktą iš jo jis buvo išvežtas į Radviliškio ligoninę, kurioje ir buvo nustatyta ši diagnozė. Paskui vyko tyrimas, ar savo veiksmais mankštą vedęs PKT karys buvo teisus. Šio tyrimo rezultatų aš nežinau.

  • Patinka 1


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.