Javelin

Perku/Renkuosi Soundbarą *BENDRA TEMA*

Rekomenduojami pranešimai

Pradėsiu temą apie soundbarus, nes manau kad daugeliui forumečių bus įdomu kokios yra TV garso (kuris dažniausiai būna labai vidutinis) pagerinimo galimybės. Kaip parašyta antraštėje temą iš principo skirta viskam kas suryšta su soundbar garso sistemomis, bet jeigu kažkas tai parašys arba norės sužinuoti ir apie klasikinius namų kinus, resiverius, manau t. p. galima bus aptarti. Taigi pradėkime.

Kas išvis yra tas soundbaras ir kam jis reikalingas? Manau kad niekam nepaslaptys kad nuo LCD TV atsiradimo tv įmontuotas garsas darėsi vis prastesnis ir prastesnis (dažniausiai). Siekiant kad tv būtu kuo įmanoma plonesnis, į tą tv montuojami garsiakalbiai, t. p. darėsi vis mažesni ir siausresni, o garsas kaip žinoma yra akustinė banga, kurios galingumas ir kokybė tiesiogiai priklauso nuo garsiakalbio dydžio nai ir į tv įmontuoto stiprintuvo galingumo. T. p. praktiškai visų modernių tv garsiaklbiai yra taip vadinami downfiringa tipo, t. y garsiakalbiai yra montuojami tv ekrano pagrinde ir nukreipti žemyn, t. y. ne į žiūrovą, o į grindis arba geresniu atvėju į tv stalą. Be to tv neturi tikro žemų dažnių garsiakalbio ir netgi ten kur jie kaip ir montuojami (Tv 2.1, 2.2 kanalo) vistiek jie nėra pakanakamai galingi ir atkūria žemus dažnius tik nuo 50-60Hz (kai tikri sabwuferiai nuo 20-30).Taigi realiai standartinio įmontuoto tv garso kokybė svyruoja nuo prasto (2.0 kanalo iki patenkinamai vidutinio - galingesnės 40, 50 W 2.1, 2.2 sistemos).

Taigi soundbarai ir atsirado kaip paparasčiausiai ir elegantiškiausias (kuo mažiau laidu ir po visą kambarį išmėtitu kolonėlių) įmontuoto TV garso pagerinimo sprendimas.

Lietuviškai soundbaras būtu garso juosta arba pailgasis garsiakalbis. Nes iš tikrųjų taip ir atrodo. Pats paprasčiausias soundbaras yra mažaiaisai dinamikai įmontuoti į pailgą kabinėtą, kurį patogu pasidėti arba pakabinti po TV.

Kokie gi būna soundbarai (ateity trumpai apžvelgsiu LT labausiai paplitusius ir prieinamus modelis)

Pradžioje visus soundbarus būtu galima suskirstyri į standalone tipo (kai yra tik garso juosta) ir soundbarus su sabwuferiu. Standalone soundbarai dažniausiai būna arba tikrai labai prasti (palyginti su aukštesniais modeliais) arba aukštos kokybės ir tuomet ganetinai brangus (pvz. AMBEO soundbar, Sonos Playbar arba Sonos ARC). Kaip taisyklė pigus standalone 2.0 kanalo soundbarai praktiškai neverti dėmėsio, nes realaiai ju garso kokybė būna kaip tv arba netgi prastesnė. Bet jau pradedant nuo 2.1 arba 3.0 kanalo TV garso kokybė tikrai pagerėja vien nuo kad atsiranda atskiras žemų dažnių kanalas (sabwuferis) arba atskiras centrinis kanalas, kuris žymiai pagerina dialogo kokybę.

Kas yra tie soundbar kanalai, jų skaičius ir ką su jais daryti? Soundbar kanalai, tai yra atskiri garso kanalai, kurie atsakingi už tam tikros paskirties garso takelio garsus. Pvz. vidutinio segmento soundbarai, kurie vienareikšmiškai pagerina bet kurio tv garsą dažniausiai būna 3.1 formato. Tai yra turi kairijį ir dešnijį stereo kanalus, centrinį kanalą skirta dialogui gerinti ir .1 atskirą žemų dažnių efektų (visi sprogimai ir pan.) kanalą. Tokių soundbaru geriaisi ir LT prieinami pavyzdžiai būtu LG SL/SN 8YG, Samsung Q70R/T, Sony HT-Z9F.

Aukštesnės vidutinės kalsės saundbarai paprastai būna 5.1 kanalo, tai yra prie standartiniu 3.1 prisideda dar kairis ir dešinis surround kanalai, o kaip žinoma dauguma filmų ir streamingo ir bluray iki šiol yra būtent 5.1 kanalo. Taigi tokie saundbarai gali fiziškai groti surround (arba liudiškai "užpakalinius") kanalus. Visa bėda dažniausiai būna tame, kad paprsatai surround dinamikai yra montuojami paties baro šonuose ir "užpakalinį" garsą vistiek groja priekyje, taigi jis gaunasi ganėtinai virtualus, bet garso "sceną" vistiek praplėčia, o tai yra geriau niegu nieko. Geriausi tokių soundbarų pavyzdžai būtu Samsung Q80R ir LG SK10Y/SL10YG. Aišku ten jau atsiranda Atmos kanalai, bet apie tai vėliau.

Na ir pagaliau aukščiausios 7.1 klasės soundbarai, kurių kaina drasiai gali prasidėti nuo 1000e, ir kurie paprastai komplekte turi atskiras galines fizines koloneles, tokiu būdu 7.1 takelio filmose (paprastai tik bluray) užtikrina tikrą surround garsą ir paprastai geriausia tarp soundbar garso kokybė. Iš labiausiai LT žinomu būtu Samsung Q90R, LG SN11RG.

Kitą kartą pakalbėsim apie soundbar palikomus garso formatus, kas yra Dolby ATMOS ir DTS:X, kai kurių soundbar turimą "tuningą" ir atskirus surround garso išplėtimo komplektus?        

best-soundbars-and-soundbases.jpg

my-feature-elevate-your-tv-sound-with-powerful-bass-157469456.jpg

surround-soundbar-guide-1.png

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas:

 Siandieninis soundbaras su miniatiuriniais garsiakalbiais prilygsta normalioms stereo grindinems kolonelems? Man 3d garsas neidomus idomus teisingas neiskraipytas garsas pilnoje garso dazniu juostoje ir visi garsai savo vietoje o ne perstumti i aukstenius daznius

Redagavo tadasas99

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Prieš 21 minutę, tadasas99 parašė:

Klausimas:

 Siandieninis soundbaras su miniatiuriniais garsiakalbiais prilygsta normalioms stereo grindinems kolonelems? Man 3d garsas neidomus idomus teisingas neiskraipytas garsas pilnoje garso dazniu juostoje ir visi garsai savo vietoje o ne perstumti i aukstenius daznius

Atsakymas yra ganėtinai aiškus, NE NEPRILYGSTA ir manau niekuomet neprilygs (nors ne visų soundbarų garsiakalbiai jau tokie miniatiuriniai, pvz. Ambeo Soundbar, bet tai daugiau išimtis). Soundbarų niekuomet nereikėtu lyginti su normalaus reciverio ir kolonelių komplektų, jų kitokia paskirtis. Taip kaip tu nori pasirnkinimas yra tik vienas - geras resiveris (pvz. Denon, jų be problemų yra pirkti LT) ir pradinis dviejų kolonelių komplektas, kurį esant norui ateity galima išplėsti iki klasikinės 5.1 namų kino sistemos. Daugelis gero garso mėgėjų taip ir daro. Kitose forumose mačiau kažkiek žmonių, kurie pirdavo vis aukštesnįs klasės soundbarus (pvz. iki Samsung Q90) ir po pereidavo į resiveris + kolonėlės sistemos. Ir tie ir tie turi teisę gyvuoti, turi savo privalumų ir trukūmų. Pasirnkimas visada yra gerai. Iš karto paminėsiu kad ir atskirom kolonėlėm gali gauti pvz. 3D (Atmos) garsą, jeigu resiveris palaiko šį formata (praktiškai visi naujį palaiko), bet tam reikės dar papildomų kolonėlių.

Redagavo Javelin

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Hmm, gaila, tada sounbaras ne man.

 Nebusiu kritikas, bet gal tada nezinanciam naujokui ieskanciam kazkio garso updeito reiketu paaiskinti kodel egzistuoja soundbarai.

 Gal as klystu, bet manau del vietos. 

  Jei zmogus gyvena mazame uzkimstame kambaryje jau norisi didesnio tv, 32 coliai nera daug, dar ieskok vietos stiprintuvui kolonelems, tada paprasciau prie tv pado padeti soundbara galbut ikisti kazkur suba ir sakyti fsio.

 Bet, jei yra vietos, ir prioritetas tv garsas o ne hifi muzika, tada prie tv galingo hifi stiprintuvo nereikia, naudotu rinkoje pasirinkimo pilna kiekvieno skoniui nuo isvaizdos iki kokybes, stiprintuvui siam reikalui daugiau 100eu isleisti nepatarciau, koloneles taippat pilna, rekomenduociau jei naujas tai pigias pvz solo7 as  solo9 nors manau joms gal dar subo reiketu paieskoti, jei naudotas tai visu nepersiklausysi, tada neziureti i japoniskas (yra kelios isimtys bet ten jau kaina kita) sovietines radiotechnika siam reikalui puikiai tinka tik ne kiekvienam ju estetika patiks, varijantu labai daug, kaip minimum atsiliepimu reikia paieskoti, bet normalesnes nusipirkus galima be subo issiversti.

 T.y.

 minimalistinis varijantas soundbaras, cia kompromisas, nusileidzia kokybei bet sutaupo vietos

 Labiau ekstremalus varijantas normali stereo, daug vietos, teisingesnis garsas, plius kaip kolega minejo galimybe isplesti iki pilno surround garso.

 Kaina, nemanau kad pradedaciiojo stereo sistema kainuotu brangiau nei soundbaras.

 Mano dvi grindines koloneles plius resyveris man kainavo 90eu, aisku pleciausi, db 6vnt koloneliu du resyveriai ir dac man kainavo 520eu, bet nenoriu tiket kad soundbaras uzgrotu geriau, ir as tam turejau vietos kambaryje.

 Nors suround garsui vietos nebeturiu, o soundbarai kiek girdejau virtualu surounda gali pasiulyti nekisant koloneliu uz nugaros, tai cia gal pliusas i soundbaro puse

P.s. nenaudokite tv ausiniu isejimo garso sistrmos pajungimui, nesvarbu kokios, sis lizdas ne tam skirtas ir garsas nenaturaliai skambes, cia reikia naudoti hdmi, jei sistemoje nera galimybes jungti hdmi tai dauguma visdar tuti optini isejima

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, soundbarai skirti pagerinti TV garso kokybei, naudojant ko mažiau laidų ir užimant ko mažiau vietos interjere. Jie tiesiog taip iš principo sukurti, kad jos būtu patogu padėti priešiais tv ant tv staliuko arba pakabinti po tv jeigu jis kabinamas, padėti šalia sabwuferį ir kaip tu sakai...fsio. Negalima sakyti kad soundbar garsas yra "blogas". Jie iš principo neskirti konkuruoti su resiver + koloneles sistema, bet pradedant nuo 2.1, 3.1 sistemos vienareikšmiškai (čia net nėra ką diskutuot) pagerina TV garsą. Pagerina vien dėl to kad garsas pasdaro nukreiptas į žiurovą, o ne atsimuša nuo tv staliuko ar dar blogiau nuo grindu kai tv pakabintas (po soundbaro garsas iš įmontuotu downfiring tv koloneliu biški skamba kaip "iš kibiro" kol vėl nepripranti, čia asmeninis pastebėjimas), turi atskira subą, kuris visgi žiauriai daug dadeda filmų garso kokybei ir galu gale yra elementariai galingesnis negu tv, nes soundbar turi savo įmontuota gerokai galingesni garso stiprintuvą (palyginimui mano tv turi 2.2 40W, soundbaras su subu 440W).

Dar vienas momentas. Tiems kam reikia mažiausiai vargo reikalaujančios 5.1 garso sistemos, kurį visgi fiziškai atkuria surround kanalus, nors rezultatas ir gaunasi kiek virtualus ar to labiau nori dar ir erdvinio Atmos, DTS:X garso, padedant prie tv tik soundbarą ir subą, tai praktiškai vienintelis variantas. 

Redagavo Javelin

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu apie watus cia atskira tema, esme jei nezinai ka jie reiskia tai ir neziuri kas ten pripaisyta.

 Mano abu resyveriai kartu paemus turi maziau vatu nei tavo soundbaras su subu, (300), bet 2x70w resyveris groja nepalyginamai garsiau nei 400w soundbaras (mano koloneles nera labai jautrios)

 Siandien mano rekomendacija, apie galinguma naujokams spresti is paklausius o ne paskaicius.

 Ne i tema: Vakar kaiptik vartydamas skrlbimus ir pastebejau tendencija:

 Turiu rafiotechnika ml6201, cia tu laiku padori mini komponentine hifi sistema, kaip pvz nusipirkes testuodamas pagarsinau zmona apreke kad taip garsiai muzika leidziu, ant jo raso 2x9w, vakar skelbime maciau 9desimtmecio pabaigos low end boomboksa ant jo puikuojasi 2x50w nors jis netikiu kad butu nors panasaus galingumo kaip radiotechnika, ir pagalvojau, siandien jau jie nesikuklina su 50w, siandien jau ir 500w nera daug ;D

 Cia panasiai kaip sakyciau kad 90km/h ne greitis, as vaziuoju 90 000 greiciu, tik nepamineciau kad as greiti matuoju metrais per val, t.y. lygtai nemeluoju, bet vistiek apgaunu, analogiskai daro gamintojai su galingumu, neparaso kokiu apsurdisku matavimo budu gavo toki galinguma

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ištikrųjų nėra aišku ką jie nurodo soundbarams pateikdami galingumą, gal PMPO (nes skaičiai dažniausiai būna įspudingi), tuomet aišku nėra apie ką šnekėt. Lyginau su TV įmontuotom, o ne su resiverio stiprintuvu, norėdams pabrėžti kad normalaus soundbaro galingumas visada gerokai viršis tv stiprintuvo galingumą.

Dabar grįžtant prie soundbaru norėčiau pakalbėti apie soundbaro pajungimo prie TV variantus. Paprastai visi soundbarai pradedant nuo vidutiniu turi HDMI OUT (arba ARC) jungti ir tradicine Optical In. Pigesni ir paprastesni apsiriboja tik Optical. Ką leidžia vienas ir kitas ir per ką geraiu jungti? Čia reikėtu paliesti ir TV turimas garso įvestis. Visi modernesni TV pradedant nuo kokių 2015m. (senesnių nežiūrėjau) turi ir Opical ir HDMI ARC jungti. Kas tas ARC? ARC arba Audio Return Channel yra tv HDMI jungtis specilai skirta garso įvadui pajungti. Pajungus soundbarą prie HDMI ARC jungties TV garsas ir visų kitų prie TV hdmi portų pajungtų įrenginių (pvz. žaidimų konsolės, Bluray grotuvo) garsas yra grąžinamas (return) į soundbarą. Kitas svarbus momentas Optical jungtis palaiko tik tradicinius Dolby Digital ir DTS (abu 5.1) garso formatus, sudėtingesnėms jau neužtenka optical jungties pralaidumo. HDMI ARC savo ruožtu jau palaiko Dolby Digital Plus ir DTS HD, kas yra labai svarbu, nes Dolby Digital Plus yra naudojama streamingo servisu (Netflix) norint per ARC perduoti compressed ATMOS. Dar viena "smulkmena", tačiau svarbi HDMI ARC jungties naudai - ji t. p. leidžia naudoti HDMI CEC mechnizmą, tai yra įjungus TV kartu įsijungia ir soundbaras, nereika jo jungti atskirai, t. p. garsumo lygi gali valdyti ir tv pulteliu, kad iš tikrųjų labai patogu. Taigi jungiant soundbarą prie TV renkantis tarp Optical ir HDMI ARC jungčiu, atsakymas yra vienareikšmis HDMI ARC. (nebent soundbaras jo neturi, tuomet lieka optical). Dar apie ARC jungti, naujasni TV ir soundbarai nuo 2019m. palaiko išplėstinį ARC varianta e(encnanced)ARC. Ką tai duoda? Ogi labai daug - dabar TV į soundbarą per eARC jungti gali perduoti absoliučiai visus esamus audio formatus, įskaitant 7.1 nekompresuotus, tokius kaip Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio, erdvinio garso Dolby ATMOS (nekompresuota) ir DTS:X. 

Redagavo Javelin

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 Prie pajungimo reiketu pamineti kad sounbarui kaip anksciau mineta deretu rinktis patogiausia varijanta, bet jie visi naudos soundbaro integruota dac (skaitmeninio signalo i analogini keitikli), kuris tikrai nera pakankamai geras, kadangi kazko padoriau skambancio be 100eu nenuperki, ir sitoj kainoj gal tik vienas varijantas audioquest dragonfy, 300-500eu jau galima tiketis kokybes, nors geram keitikliui galima ir 10 000eu isleisti.

 Bet soundbarui tai nera didziausia problema jei kalbant apie kokybe

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

@tadasas99 čia soundbaro kaina 100e turi omeny? Tai padoraus 3.1 su Atmos arba 5.1 be jo (pvz. Samsung Q60T/Q70T) be 300-450 nenupirksi, Sony ZF9 kaina išvis iki 660 užkelta), nebent aš ne taip tave supratau?

Grįžtant prie barų. Dar papasakosiu apie 3D arba erdvinio garso technologijas, t. y. Dolby Atmos ir DTS:X formatus. (ateity rašysiu Atmos kadangi yra nepalyginamai labiau paplitęs formatas, praktiškai tampantis standartu).

Kas tai išvis yra? Dolby Atmos yra erdvinio garso formatas, kuris operuoja ne audio kanalais (channels, nors jie irgi naudojami), o objektais kaip garso šaltiniu. Paprastai kalbant prie esamos 3.1, 5.1 sistemos pridedami dar minimum 2 garso Aukščio kanalai, kurie labiausiai atsakingi už erdvinio garso sukurimo pojūtį. Fiziškai visi esami soundbarai 100% (kitaip neįmanoma) gauna 2 papildomus aukšio (overhead) dinamikus, kurie yra nukreipti į lubas ir garso bangai atsimušant nuo lubų susidaro žymiai geresnis aukščio pojūtis. Tokia sistema yra vaizduojama kaip 3.1.2 ar 5.1.2 (paskutinis skaičius tai aukščio kanalai). Kaip tai atrodo praktikoje? Galiu pasakyti kad tai nėra idealus variantas, bet tkrai geriau negu tiesiog virtualus Atmos dekodavimas per esamus stereo soundaro ar tv dinamikus (yra ir tolkių variantų). Iš paraktikos galiu pasakyti kad skirtumas visgi gaunasi (didesnis ar mažesnis prikalusomai nuo paties baro ir garso takelio). Pvz. helicopter demo sraigtasparnis iš tikrųjų skaraido aplinkui ir daugiau mažiau virš galvos, o ne tiesiog iš kairės į dešinę, nors paprastai sėdint įprastineje tv peržiūros vietoje tai gaunasi šiek tiek aukščiau negu tv ekrano viršus. Jeigu sėsti arčiau, tai aukšęio pojūtis padidėja.

Norint gauti dar geresnį erdvinio garso pojūtį turi būti naudojamos lubose sumontuotos (kaip yra Atmos kino salėse) mažiausiai 2 koloneles. Pavienei komponentinių sistemų Atmos megėjai taip pasidaro, bet tai tikrai retenybė.

Ar tas Atmos vertas kad būtinai pirkti soundbarą su jo? Ir taip ir ne. Kol kas aš tai vertinčiau labiau kaip gerą papildomą bonusą, bet tikrai ne pagrindinį pasirinkimo kriterijų. Daug priklauso nuo jūsų asmeninių pomėgiu. Jeigu mėgstat žiūrėti filmus per pvz. Netflix ir turit premium planą, tai tikrai verta, nes servise dabar yra labai daug filmų su Atmos garso takelių ir praktiškai visi naujasni asmeniniai Netflix serialai, pvz. Witcher eina su Atmos. Iš asmininės patirties galiu pasakyti kas su Atmos tikrai gaunasi geresnis garsas, negu be jo. Kiek pastebėjau Atmos filmai t. p. žymiai geraiu ir aktyviau naudoja Surround arba užpakalinius kanalus.

Kai kurie pastebėjimai. Jeigu mėgstat žiūrėti bluray ar 4K bluray filmus (Aš mėgstu) ir tam naudojat atskirą bluray grotuvą ar tą pačia žaidimų konsole), tai tam kad gauti Atmos takelį, grotuvą arba konsolę reikia jungti tiesiai į soundbaro HDMI IN ir soundbaras turi palaikyti 4K HDR vaizdo signalo perdavimą į  TV (taip vadinams passtrough), nes standartinis HDMI ARC kanalas yra persiauras kad palaikytu uncompressed Atmos (kurie yra bluray) Arba turi palaikyti eARC. Taip pat kad gauti compressed Atmos per ARC, kurį pvz. naudoja Netflix, pats tv būtinai turi palaikyti Atmos, kitaip garso nebus, nors pats soundbaras ir palaiko.

 

    

 

 

 

 

 

2018_sb36512-f6_atmos-graphic-100772415-large.jpg

ca60a47d1a05c925831ca0b7ca2a1772.jpg

m-lgsk10ylifestyle.jpg

Redagavo Javelin

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ir panasiai supratai, as tik norejau papildomai atkreipti demesi, nors gal reiketu aiskiai pasakyti.

 Jei noresite pasiklaudyti kokybisko garso muzikos tada soundbaras ne pats geriausias pasirinkimas, soundbaro prioritetas filmu igarsinimas.

 O apie atmos, as kazkaip galvojau kad atmos reikia kaiptik geru koloneliu, rekomenduotina dvi poros stereo koloneliu pilnam dazniu diapazone priekiui ir galui, ar as maisau kazka

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu kad muzikai geriausias pasirinkimas iki šiol gera 2.0 stereo sistema su geru stiprintuvu. Dėl ATMOS tai jeigu kalbėti apie komponenetinę sistemą tai tam pirmiausiai reikia resiverio, kuris mokėtu dekoduoti Atmos ir mažiausiai 2jų taip vadinamu overhead kolonelių, kurios arba dedamos ant stereo kolonelių viršaus kaip išplėtimas ir atmušą  garsą nuo lubų (kaip soundbarai) arba reikia grežti lubas ir montuoti kolonėles ant jų dinamikais žemyn kaip yra Atmos kino salese (pas mus kiek žinau nėra nei vienos, bet užsieni yra). Tokios pat overhead kolonėlės gali būti montuojamos ant užpakalinių surround kolonėlių, tuomet gaunasi 5.1.4 sistema. Šiaip nesu komponenetinių sistemų specialistas (žiūriu tu kaip tik mėgsti @tadasas99), bet jeigu teisingai supratau, tai kompnentinei Atmos sistemai bet kurio atvėju rekomenduojamas 5.1 pagrindas, kad normaliai veiktų, o ne emuliuotu galinius kanalus.

dolby_speakerplacement_perspective_4.1.4_mounted_2560x1280 (1).jpg

kef-dolby-atmos.jpg

Redagavo Javelin

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

T.y. kiek as esu girfejes (nesakau kad zinau, noriu pasitikslinti ar teisingai mastau) paprastoj 5.1 sistemoj galines ir centrine yra tik efektines koloneles, joms nebutina sugebeti visa dazniu juosta isgroti, o atmos sistemoj galines rekomenduojamos priekines ir galines grindines pilnai isgrojancios koloneles.

 T.y. kaip tavo paskutiniame paveikslelyje, auksciau paveiklelyje koloneles mazesnes ant stovo, bet manau tai lentyninio tipo o ne efektines, ar klaystu?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl komponentinių sistemų nesu tikras, bet Atmos sistemoje svarbiausia yra bent 2, o dar geriau papildomos efektinės koloneles, kurios labiausiai yra atsakingos už garso vertikalumo (aukščio) jeigu taip galima išsireikšti pojūtį. Kaip ir sakiau paprastesniu variantu jos dedamos ant priekinių ir galinių sistemos kolneliu ir skleidžia garsą į viršų, kuris turėtu atsimušinėt nuo lubų. Tai iš principo kokia tu buvai susirinkęs prieš tai sistemą ar tik efektinėm galinėm ar su pilnom, Atmos nėra esminio skirtumo, nes tu Atmos koloneles dadedi jau prie esamos sistemos.

Dar noriu pakalbėti apie soundbar sistemos išplėtimo galimybes. Beveik visi pagridiniai soundbar gamintojai (Sony, Samsung, LG) turi erdvinio (surround) garso išplėtimo komplektus, kurie paprastai susideda iš 2jų nedidelių kolonėliu ir bevielio reciverio prie kurio tos koloneles jungiasi. Ką tai duoda? Ogi duoda du svarbius dalykus. Pirmas tai prie esamos soundbar sistemos pajungus galinių kolonelių komplektą, jeigu tai buvo pvz. 3.1 sistemą, tu jau gauni pilnaverčia (soundbar lygoje) 5.1 namų kino sistema, kuri kuo puikiasiai perduoda fizinius (o ne virtualius, kas svarbu) surround kanalus, kurios iš tikrujų girdi sau už nugaros kaip ir priklauso. Tikrai gali pareikšti kad virtualus surround garsas niekuomet neprilygs fizinėms galinėms kolonelems (tai iš asmeninės patirties). Iš jau esamos pvz. aukštesnės klasės 5.1 soundbar sistemos pridėjus komplektą gaunasi 7.1 sistema (su front/left surround ir rear kanalais). Bet čia yra vienas pastebėjimas ir problemą su kuria pastoviai susiduria daug žmonių, kurie turint 5.1 soundbara prideda jam surround išplėtimo komplekta (tai liečia tik 5.1 sistemas). Tai va, kadangi 5.1 soundbaras jau turi surround kanalus, kurias paprastai groja per soundbar šonose įmontuotus dinamikus, tai pridėjus galinių koloneliu komplektą ir pasidarius 7.1 sistema, 5.1 kino garso takelių surround kanalai, (o tokių filmų yra daugumą), ir toliau grojami per pati soundbarą, tai yra priekyje ir tik 7.1 takelai, kurie paprastai pasitaiko tik bluray diskose (ir tai nevisose), yra grojami per galines koloneles.  Antras dalykas yra tas, kad resiveris prie soundbar jungiasi bevieliu būdu (arba jungiasi tiesiai koloneles), taigi nebelieka per kambarį skersai esančių laidų, nors aišku pačios koloneles prie resiverio vistiek jungiasi plonais laidais.

Dabar trumpai apie pačius esamus surround išplėtimo komplektus.

LG turi SPK8-S Wireless surround kit (belaidis resiveris + 2 koloneles).

Samsung SWA-8500S (t. p. resiveris + 2 koloneles)

Sony SA-Z9R (tik koloneles, nes jos pačios bevieliu būdu jungiasi tiesiai prie soundbaro, bet aišku vistiek reikaluja 2jų maitinimo lizdų).  

86a0997b-e3da-456d-8ba4-3ef57daec260.d159e334f2005531c3c5f080b1b52b30.jpeg

0141f80a4f0a3109988c123880830bef.jpg

u_10178398.jpg

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

siaip jau jeigu sistema buna 5.1 ir pridedi dvi galines, pasidaro 5.1.2 o ne 7.1. tas pats su 7.1. cia tik tarp kitko. diskutuokit toliau :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Prieš 41 minutę, gedunex parašė:

siaip jau jeigu sistema buna 5.1 ir pridedi dvi galines, pasidaro 5.1.2 o ne 7.1. tas pats su 7.1. cia tik tarp kitko. diskutuokit toliau :)

Nepyk, bet tu neteisus. Tavo norodytas paskutinis skaičius, pvz. 5.1.yra ne galinių kolonelių kolonelių, o Atmos kanalų skaičius. Tai visiškai ne tas pats. Pvz. 5.1 soundbaras be galinių kolonelių yra pagrindiniai kanalai (front left/right, center, surround left/right) pačiame soundbare ir .1 subas. Taigi pridėjus 2 galines koloneles gaunasi 7.1 sistema. Jeigu soundbar turi Atmos, tai jis yra 5.1.2, pridėjus galines gaunasi 7.1.2, jeigu galinės palaiko Atmos (yra ir tokių) bus 7.1.4.

Paskaityk čia  https://thehometheaterdiy.com/soundbar-channels-explained/

P.S. Diskutuosim toliau, tu visada laukiamas prisijungt prie diskusijos?  

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.