Impaler

Ką manote apie NFT?

Rekomenduojami pranešimai

Internete perskaičiau tokį pranešimą, kuriuo panorau pasidalinti ir užkurti diskusiją šiuo klausimu.

Citata

 

Visų pirma manau reikia išsiaiškinti kas apskritai yra tas NFT. Jeigu iššifruoti šią abreviatūrą gausis “Non-fungible-token”. Kas reiškia “nepakeičiamas žetonas”. Raktinis žodis čia yra “nepakeičiamas”. Dėka “Blockchain” technologijos NFT praktiškai neįmanoma padirbti. NFT turi šiek tiek panašumų su vertybiniais popieriais, tačiau jie yra pateikti kiek įdomiau. Noriu iki galo išaiškinti, kas per daiktas tai yra, tad pasitelksiu šio video autoriaus pateiktu pavyzdžiu.

Pamenate, vaikystėje buvo sportiniai maišai ar kuprinės, kuriuose galima buvo parašyti, kam šis daiktas priklauso? NFT ir yra tokia etiketė. Ji byloja, kad kuprinė priklauso jums. Ši informacija yra prieinama visiems, tad jeigu jus nusipirksite virtualius NFT marškinėlius su “?” atvaizdu, visas internetas galės sužinoti, kad jus nusipirkote marškinėlius su “?” atvaizdu. Užbaigėme su NFT paaiškinimu ir sklandžiai pereiname prie klausimo: Ką gi aš galiu įsigyti NFT pavidalu? Šiaip šiame poste daug kartų matysite žodį NFT… teks priprast. Nes kaip kitaip pavadinti šitą čiudo judo aš nežinau. Okey, grįžkime prie reikalo.

Ištikro, NFT pavidalu jūs galite nusipirkti viską, kas yra parduodama NFT pavidalu… kaip tai keistai ir neskambetu. Tad korektiškesnis būtų klausimas: O ką gi žmones parduoda? Na… labai daug ką. Jūs galite įsigyti NFT meno, muzikos kūrinius. Pavyzdžiui kaikurie jau pardavinėja virtualų “Mona Lisa” paveikslą. Be to, yra ir rūbai. Pirmosios NFT naujienos buvo apie tai, kad kažkokia žinoma asmenybė įsigijo virtualias tapkes ar megztinį. Prie šio reikalo prisijungė ir keletas plačiai žinomų brandų. Pavyzdžiui “Gucci”. Kompanija kartu su italų dizaineriu Alessandro Michele įkvėpti brendo kolekcijos “Aria” išleido 4-ių minučių filmą, kuris NFT pavidalu buvo parduotas už 25 milijonus dolerių. Kitas ne ką mažesnis mados pasaulio žaidėjas - “Louis Vuitton”. Švęsdami kompanijos įkūrėjo 200-ų metų jubiliejų, jie išleido žaidimą pavadinimu “Louis The Game”. Jame žaidėjai turi keliauti lėlių namuke, priklausančiame Vivienai. Žaidime reikia surinkti 200 saldainių, kas simbolizuoja 200-ų metų jubiliejų. Šio nuotykio metu žaidėjai galės surasti 30 NFT, tarp kurių 10 iš jų yra sukurti bendradarbiaujant su “Beeple”, populiariu NFT kūrėju.

Ir čia iškyla ganėtinai logiškas klausimas: Kodėl žmonės nori NFT? Na visų pirma tai yra unikalumas. Kiekvienas juk norime turėti kažko unikalaus. Aišku kaikurie gudruoliai pasakys, kad galima tiesiog padaryti screenshot’ą ir tiek… bet palaukit, tai jau nebus oficialiai jums priklausantis daiktas, nors ir virtualus. Asmeniškai aš nesuprantu šio fetišo su NFT unikalumu, na bet matyt kažkam patinka. Tačiau yra dar viena priežastis, kuri man kiek artimesnė. Čia vyrauja taip vadinamas “Greater fool theory”, kas išvertus reiškia “didesnio kvailio teorija”. Tai yra teorija, kuri teigia, kad galima uždarbiauti, perkant vertybinius popierius ir parduodant juos su pelnu dėl to, kad visada atsiras kažkas kaip tu, kuris taip pat tikisi kuo greičiau parduot daiktą už aukštesnę kainą nei pirko kitam kvailiui. Dar viena galima priežastis - trend’ų siekimas. Yra žmonių grupė, kurie tiesiog seka trend’us, nes tai populiaru. Na o jeigu visi tai daro, ką aš lievesnis? Virtualų bezdžiones paveikslą už 200 žalių turiu įsigyti ir aš! Tai apie šį tipą manau nereikia daugiau komentarų.

Dabar pereikime prie svarbiausio, dėl ko jūs ir skaitėte šią užsitęsusią preliudiją. NFT pasiekė žaidimų industriją. Tai įvyko neseniai ir kelios naujienos šia tema jau sudrebino gaminimo rinką. Jeigu stebite “Žaidimo Balso” Youtube kanalo veiklą - seniai apie jas žinote. O jeigu ne - štai jums dvi nuorodos:

Taigi, žaidimų industrijoje jau yra nemažai svarbių NFT apsireiškimų. Pavyzdžiui, “GSC Game Worlds” bandė integruoti blockchain sistemą į savo naują “STALKER 2: Heart of Chernobyl”. Tačiau manau jau ir taip visi žinote, kuo tai baigėsi. Minia sukilo ir išmušė studijai iš galvos šią idėją. Revoliucija pavyko, Bastilija užimta, valio! Tačiau tai buvo tik vienas iš frontų. Kitame šis parazitas jau spėjo įsikurti. “Ubisoft” jau pradėjo savo žaidimuose pardavinėti NFT ir net įkūrė platformą pavadinimu “Quarz”. Joje žaidėjai galės prekiauti savo gautais NFT item’ais. Tarp tokių gigantų yra ir mažesni projektai.

Pavyzdžiui:
“Mines of Dalarnia”.

“My Neighbor Alice”.

“Mobox”

“Axie Infinity”

“The Sandbox”

Jeigu anksčiau žaidimai buvo skirti pramogai (play-for-fun), dabar šie penki ir kiti NFT projektai sudaro naują kategoriją (play-to-earn). Tai yra žaidimai, kurie skirti užsidirbti. Jeigu įvesite šių žaidimų pavadinimą į “Youtube” paiešką - jūs nepamatysite kokių nors trailer’ių, playtrought’ų ar stream’ų. Dauguma parodytų video bus vaizdo medžiaga, skirta pavaizduoti, kaip galima uždirbti NFT žaidime. Ir štai čia mes susiduriame su vienu pagrindiniu klausimu: Kodėl? Kam to reikia?

Mes turime puikų pavyzdį ir įrodymą, kad in game biržą galima sukurti ir be NFT įvedimo… “CS GO”. Tai yra vienas populiariausių žaidimų, kuriame skin’ų rinka yra velniškai aktyvi ir be jokių NFT. Žaidėjai perka ir parduoda skinus ir be šių metavisatų bei nepakeičiamų žetonų. Tad kame point’as? Čia atsakymas yra ganėtinai paprastas ir liūdnas… pelnas. Šiais laikais, kai žaidimus kuria ne menininkai, o verslininkai, dauguma projektų turi donation sistemas. Pastarųjų siekis yra paprasčiausiai ištuštinti jūsų pinigines. “Nepatinka žaisti su default’iniu skin’u? Ne problema, štai tau mūsų in-game parduotuvė, joje tu rasi viską, ko tik nori! Nepamiršk ir vaivorišktinio laivo nusipirkti!” “O jeigu žaidimas tau yra pernelyg sunkus - užeik į mūsų atskirą shop’o skiltį, kur nusipirkęs XP Boost’ą vos už kelis šeikelius galėsi “SUTAUPYTI SAVO LAIKĄ”.

Paskutinis punktas ypatingas. Jau seniai praėjo tie laikai, kai mikrotransakcijos neturėjo įtakos gameplay’ui. Ko tik vertas vienas “Activision” patentas, skatinantis pirkti in-game item’us, kad žaidėjams matchmaking’as būtų palankesnis. Na bet gerai… NFT gal ir nepakeis jūsų žaidimo gameplay’aus ir jokios įtakos neturės. Tačiau tai turės nemažą įtaką in general. Pamatę naują galimybę pasipelnyti, menedžeriai skatins kūrėjus ne kurti įdomias mechanikas, įtraukiantį gameplay’ų, “HUGO” apdovanojimų vertus scenarijus, o gaminti kuo daugiau skin’ų ir kitų kosmetinių niekučių. Nuo to tiesiogiai kentės žaidimo kokybė. Be to, net tokiose kompanijose kaip “Ubisoft” dar liko žmonių, kurie išties nori kurti žaidimus, o ne virtualias parduotuves.

Tačiau su nauju NFT trend’u tokie darbuotojai dar greičiau bėgs iš didžiulių kompanijų. Manau jau supratote, kad tai išties yra piktžolė žaidimų industrijoje. Tačiau ką gi apie tai mano šio pasaulio “didieji”? Juk jie irgi žmonės ir NFT liečia ir juos pačius. Cmon net Lana Rhoades sukūrė savo NFT! Tai manau pradėsiu nuo Big Daddy Phill’o nuomonės. “Xbox” vadovas atsakė į kelis portalo “Axios” klausimus ir jo atsakymai ne itin nudžiugins NFT gerbėjus. Visų pirma, Phill’as mano, kad su nepakeičiamais žetonais dabar vyksta nemažas eksperimentų kiekis ir dėl to kolkas spręsti apie šią situaciją yra sunku. Tačiau jam jau atrodo, kad dauguma NFT projektų yra skirti labiau pelno uždarbiui, nei pramogų kūrimui. Phill’as Spencer’is pateikė štai tokį komentarą:

“Aš nemanau, kad kiekvienas žaidimas su NFT technologija yra būtinai skirtas eksploatuoti žaidėjus. Manau, mes vis dar bandome suprasti, kaip išvis atrodys tokie projektai. Aš suprantu, kad dauguma, ką turime dabar nėra tai, ką jums norisi matyti parduotuvėse. Ir jeigu mes mūsų e-parduotuvėje surastume žaidėjus eksploatuojantį tūrinį, kurio pagalba yra bandoma tik pasipelnyti, mes būtinai atkreiptume į tai dėmesį ir atliktume tam tikrus veiksmus. Mums tokio tūrinio nereikia.”

https://www.axios.com/xbox-exploitive-nft-gaming-projects-cb3d885f-694c-462d-bcb1-a24c892db32f.html

Tačiau Tėtušis Phill’as ne taip ryškiai mėgsta pelnytis kaip kiti industrijos bosai. Pavyzdžiui “Electronic Arts” CEO Andrew Wilson’as atvirai teigia, kad NFT ir ”play-to-earn” žaidimai yra gaming pramonės ateitis. Tačiau jis taip pat pabrėžė, kad dabar nėra žinoma, kaip visa tai vystysis ateityje:

“Aš manau, kad mūsų kūriamų žaidimų ir live-servisų kontekste, kolekcinis skaitmeninis turinys ateityje vaidins labai reikšmingą vaidmenį. Dar anksti kažką spręsti, tačiau aš manau, kad mes geroje pozicijoje ir ateityje mes išrasime inovatyvesnį ir kreatyvesnį būdą realizuoti šiai idėjai”.

https://www.pcgamer.com/ea-calls-nft-and-blockchain-games-the-future-of-our-industry/

Ir tai nėra tuščios kalbos. “EA” jau ieško NFT ir Blockchain technologijų ekspertus. Baisu, ką jie gali padaryti su savo žaidimais…. Artimiausiu laiku laukite unikalaus “FIFA” Ronaldo NFT skin’o… Dar trumpai norisi paminėti ir “Square Enix” vadovybę. Ši kompanija juk tikrai turi kur įkišti NFT, ar ne? Korporacijos CEO Yosuke Matsuda apie visą šitą reikalą pateikė štai tokį komentarą:

“Jeigu į mūsų žaidimus mes įdėsime token-ekonomiką, tuomet mūsų projektai galės vystytis savarankiškai. Ši ekosistema yra širdyje to, ką aš vadinu “decentralizuotu gaming’u”. Aš tikiuosi, kad tai taps svarbiu ateities trend’u. Jeigu santykius tarp žaidėjų ir kūrėjų, paremtus ant pilno turinio išleidimo, galima pavadinti “centralizuotu gaming’u”, tuomet 2022-ais metais svarbia strategine tema mums taps “decentralizuotas gaming’as”, kurį mes įdėsime į mūsų portfolio”.

https://www.hd.square-enix.com/eng/news/2022/html/a_new_years_letter_from_the_president_2.html

Žodžiu, raitosi ungurys ? NFT “Square Enix” žaidimuose tikrai bus. Manau ir taip aišku, kad kūrėjams kolkas iš to reikia tik pelno. Tačiau siūlau dar peržiūrėti, iš kur tas pelnas yra gaunamas:
1. NFT pardavimas
2. Tarpininkavimo mokestis, kai žaidėjai pardavinės NFT kitiems žaidėjams pačių kūrėjų platformose. Puikus to pavyzdys - “Ubisoft Quarz”.
3. Iš esmės tai pakeičia žodį, kuris sukelia negatyvias emocijas daugeliui žaidėjų - “MICROTRANSACTIONS”. NFT skamba kur kas šviežiau ir madingiau. Nuo ko lengviau atkreipti ir investuotojų dėmesį.

Posto pabaigai norėtųsi apibendrinti, kodėl NFT bent jau kolkas yra velnio dovana žaidimų industrijai: Gaming projektai dar labiau komercializuosis. Nuo to kentės tiek žaidimo pasaulio, tiek gameplay’aus kokybė. Norintys kurti žaidimus darbuotojai bėgs iš didžiųjų studijų vien dėl to, kad jie taip pat nesupranta ir nenori taikytis su NFT idėja. Jau dabar nusipirkus žaidimą už 60 eurų mums reikia kišti ten dar kažkokį kiekį savo pinigų. Su NFT ši situacija dar labiau blogės. Aišku galima ir toliau vesti loginę grandinę pagal principą “Neturi pieštuko - mirsi”, bet manau čia ir sustosiu. Postas baigtas.
Gražios visiems dienos ?

nft.jpg

Nesu labai įsigilinęs į tai kas yra NFT, tik tiek kiek pačios žinios iš aplinkos pasiekia mane ir to man užtenka, kad susidaryčiau nuomonę, kad tie NFT atrodo ne kas kita kaip scam'as, nesąmonė ir naivuolių ieškojimas. Nuo to, kad mano vardas kažkur įrašytas ant beverčio paveiksliuko yra nei šilta nei šalta.

Kažkiek primena highscore'o lenteles arkadose, kur kaifas ima matant savo vardą #1 vietoje sąraše. Už tai mokėti pinigus? Yeah right :D

Kažkas kitas dar pridėjo, kad čia panašus dalykas į tai, kad galėjai nusipirkti žemės lopinėlį mėnulyje ar pavadinti žvaigždę norimu vardu. ?

  • Patinka 1
  • Nustebau 1

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Oho kiek parašei, net neskaičiau visko, nes esmė jau iš antraštės matosi. Šiaip NFT yra imho eilinis kriptoš...as ir nieko gero. Mano supratimu tai skaitmenino daikto (bet kokio pavekslelio, žaidimo, muzios) kopijos unikali skaitmeninė "metkė" (žymuo), kuri skaitmeninėje data base atžymi kad ši kopija priklauso tik TAU ir yra vienintelė ir nepakartojama, nors tai yra 100% kopija. koks su jais yra blogumas, žmonių durninimas ir piramidė ? O gi toks kad tau už realius pinigus bruka nesąmonę, kurią kai kurie veikiai tikisi kitiems durniams dar brangiau perparduot. Pvz. jeigu neklystu Konami neseniai tokį aukcioną buvo paleidę, kur seno Castelvanijos žaidimo screešotus su NFT metkėm pardavinėjo, kai tu pats gali jų žaidimą paleidęs priskrinint ir tas metkės užsidėt. koks yra didžiuaisias blogumas - girdėjau tokius bajerius kad kai kurie organizuoti durniai pvz. nusiperka aukcione realų daiktą - pvz. kokio nors žaidimo ar filmo "biblija" su paveikslėliais - ją skaitmenizuoja, uždeda NFT metkės ir tą realų uniklaų fizinį originalą SUNAIKINA- pvz. sudegina. Įsivaizduoi brolau ? - SUNAIKINA ir realus daiktas pieštas dailininko rankos nustoja egzistuoti,  o lieka tik jo sušikta skaitemieninė kopija, kuri yra 100% identiška kitai kopijai, nes skaitmeminė. Vnž su šito bardaku ir oro pardavinėjimu kaip ir su kriptovaliutom reikia kažka tai daryti valstybių įstatymu lygmeniu, nes nuėjo per toli. 

P.S. Perskaičiau? 

Redagavo Javelin

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man NFT kaip pripučiama moteris nieko verta, būsiu senamadiškas tačiau man patinka realūs daiktai ir eksponatai. 

Čia tas NFT milenelsu džiaugsmas ir noras būti išskirtiniais iš praeitos kartos. Sutinku, kad tokie visi dalykai gadins game kokybę.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Prieš 27 minutes, Eiviokas parašė:

būsiu senamadiškas tačiau man patinka realūs daiktai ir eksponatai. 

The same, va dėl to aš vis dar perku fizines žaidimų ir filmų kopijas, nes šitie tai jau tikrai tik mano.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

NFT geimge, ačiū ne, jau loot box'ai blogis, o dar jeigu NFT pasiteisins geiminge tai išvis vėžys bus, Square-Enix pritaria NFT kiek skaičiau 

Redagavo Džekeris

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man isvis tie NFT, tai panasus kaip i piramides/scam ir t.t. kiek skaiciau, cia yra tikras metimas per borta , tiesiog kas kas uzdirbs per tave , kaip @Džekeris sake loot box blogis yra, tai cia tas pats tik kitoje rankoje

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkas mato pelną pvz kūrėjai/leidėjai, nes jie tikrai ims procentą sau ir manau nemažą, toliau kaip ir @narkata minėjo scam'o tikrai bus daug ir niekas nieko negalės padėti, bent jau pačioje pradžioje. 
Aišku bus žmonių, kas susigundys ale lengvais pinigais t.y eth ar btc.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už tekstą. Truputi geriau suprantu kuom "valgomas" tas "žetonas". Kiek domėjausi, tai pagrinde dalis geimingo industrija yra prieš tai. Kad ir pats Gabe Newell.
https://www.ign.com/articles/gabe-newell-nft-steam

Tai pat paprasti žaidėjai irgi nemėgsta ir gerai kad leidėjai/kūrėjai į tai atkreipia dėmesį.

 

Redagavo cookeris

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Su dviem dalykais iš čia pasakytų nesutiksiu. Guminė boba jau tikrai daug geriau už nft ?? o garintojas geibas niuvelas būtų labai už, jei tik jam iš to nauda būtų ! ? bet nft gamintojai nenori su juo dalintis ,tai jis ir prieš ?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.