Impaler

1000 eurų kompensacija įsigyjant dviratį, el. dviratį ar paspirtuką sunaikinus taršų automobilį

Rekomenduojami pranešimai

Pasidalinu informacija, kaip galite priduoti seną ar sugadintą auto, kurio neapsimoka remontuoti bei gauti už tai 1000 eurų.

Informacija APVA puslapyje - https://www.apva.lt/uz-sunaikinta-tarsu-automobili-metinis-bilietas-dviratis-paspirtukas-mopedas-ar-motociklas/

D.U.K. APVA puslapyje - https://www.apva.lt/duk-visuomeninio-transporto-ir-kitu-alternatyviu-maziau-tarsiu-judumo-priemoniu-gyventojams-skatinimas/

Svarbu yra, kad auto būtų paskutinius metus laiko registruotas jūsų vardu, kad būtų galiojusi technikinė iki 2019 m. spalio 17 d. ar ilgau, auto priduoti reikia į laužyną gaunant ENTP pažymą, išregistruoti auto iš regitros, apsiprekinti žalių transporto priemonių ir su PVM-S-F pildyti paraišką APVA puslapyje.

Kompensuojami daiktai:

  • ne daugiau 400 eurų už paprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką;
  • ne daugiau 700 eurų už elektrinį dviratį;
  • ne daugiau 1000 eurų už elektrinį (L1e klasės) mopedą ar (L3e klasės) elektrinį motociklą;
  • ne daugiau 310 eurų už Vilniaus miesto metinį bilietą;
  • ne daugiau 275 eurų už Kauno miesto metinį bilietą;
  • ne daugiau 260 eurų pareiškėjui už Klaipėdos miesto metinį bilietą.

Pats sėkmingai pasinaudojau šiuo reikalu ir nusikračiau jau nebevažiuojančio automobilio į kurio remontą būtų tekę sukišti 2 kart tiek, kiek jis vertas. Jei kas turi klausimų mielai pakonsultuosiu. :) Naudokitės gera proga.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Skamba gan puikiai. :)

O gal žinai, ar turi įsipareigoti kažkiek laiko išlaikyti nusipirktus el. paspirtukus/dviračius ar galima tiesiog juos parduoti?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
prieš 4 valandas, juliusb parašė:

Skamba gan puikiai. :)

O gal žinai, ar turi įsipareigoti kažkiek laiko išlaikyti nusipirktus el. paspirtukus/dviračius ar galima tiesiog juos parduoti?

Lietuviai in a nutshell.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
prieš 8 valandas, cheburator parašė:

Lietuviai in a nutshell.

:D Na, dviračius turiu du, o mašinos senos nebereikia. Kadangi neturiu judėjimo sutrikimų bei matau kaip tai atrodo iš šono, paspirtukais važinėti nežadu.

Jei kam įdomu, pilnos taisyklės čia: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/2ed8b3318a0311eaa51db668f0092944

Nieko, išskyrus elektrinį mopedą arba elektrinį motociklą įsipareigoti išlaikyti nereikia.

 

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Kompensacinėms išmokoms už paspirtukus ir dviračius – virš 3 tūkst. prašymų

 

Citata

 

Per 3 mėn. nuo kvietimo pradžios už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį, motociklą, mopedą ar viešojo transporto bilietą, Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė virš 3000 prašymų, kurių bendra kompensacijos suma siekia 2,68 mln. Eur. Kompensacinių išmokų ir toliau daugiausia prašoma elektriniams paspirtukams ir paprastiems dviračiams.

Iš Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 5 mln. eurų. Prašymai bus priimami, kol pakaks lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d. Juos galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

 

Kas nors pasinaudojote dar šiuo pasiūlymu?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Citata

 

Vakar baigėsi kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį ar viešojo transporto bilietą. Per 4 mėnesius, nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios, Agentūra sulaukė 5619 prašymų už 5 mln. eurų.  Lygiai tiek, kiek ir buvo skirta iš Klimato kaitos programos lėšų.

Atsižvelgiant į priemonės populiarumą bus siūloma šiai priemonei skirti papildomai 3 mln. eurų iš minėtos programos lėšų.

„Panašu, jog į rudenį ir Europos judumo savaitę išriedame paspirtukais ir dviračiais. Virš 5600 gyventojų kreipėsi dėl kompensacijų šiam žaliajam transportui. Džiaugiamės, jog žmonės tampa  aktyvesni ir draugiškesni aplinkai. Ši valstybės paramos priemonė tai akivaizdžiai parodė“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Populiariausios priemonės – elektriniai paspirtukai ir paprasti dviračiai. Viso gyventojai įsigijo virš 13 tūkst. šių transporto priemonių. Gyventojai taip pat domėjosi ir elektriniais dviračiais. Prašoma kompensuoti beveik 500 šių žaliųjų susisiekimo priemonių. Kompensacijų taip pat prašoma už įsigytus 140 elektrinių mopedų, 5 elektrinius motociklus, 111 Vilniaus, 59 Kauno ir 18 Klaipėdos miesto viešojo transporto metinių bilietų.

Paraiškas teikti buvo galima nuo gegužės 15 dienos iki kol pakaks lėšų šiai priemonei. Šiai dienai išmokėtos kompensacijos 3545 gyventojams už 3,17 mln. Eur.

 

 

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Geros naujienos, pasinaudokite.

Citata

Pratęstas kvietimas paspirtukų ir dviračių kompensacijoms: skirti papildomi 3 mln. eurų iš Klimato kaitos programos

2020-09-25

Šiandien, Aplinkos ministro įsakymu, pratęstas kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį ar viešojo transporto bilietą. Iš Klimato kaitos programos lėšų tam papildomai skirta 3 mln. eurų.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kvietimą planuoja skelbti ateinantį pirmadienį, t. y. rugsėjo 28 d. Kvietimo sąlygos išlieka tos pačios. Gyventojų prašymai bus priimami, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d.

Paraiškas Agentūrai bus galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS.

Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos. Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Primename, jog per 4 mėnesius, nuo šio kvietimo teikti paraiškas pradžios ir iki tol, kol pakako lėšų, Agentūra sulaukė 5620 gyventojų prašymų už 5 mln. eurų. Lygiai tiek, kiek ir buvo skirta iš Klimato kaitos programos lėšų. Šiai dienai išmokėtos kompensacijos 3545 gyventojams už 3,17 mln. Eur.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Panašu, kad ši programa vėl atsinaujina - daugiau informacijos - https://www.apva.lt/is-1616-mln-euru-klimato-priemoniu-trecdalis-skirta-netarsiam-transportui/

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.