balcitom

Veteranai
  • Pranešimai

    1.243
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    26
  • Atsiliepimai

    100%

balcitom Blogų įrašai

  1. balcitom
    Sveiki, mieli skaitytojai, žinau, kad šis forumas nėra apie grafiką, meną ir t.t., bet vistiek apie elektroniką. Tikiuosi čia yra bendraminčių, kurie savo laiką skiria ne tik kompiuteriniams žaidimams, bet ir savo hobiams. Daugelio žmonių hobis yra - piešimas, bet ne kiekvienas šį hobį tobulina ir supranta - tampa profesionalais. Dabar labai pradėjo populiarėti skaitmeninis/kompiuterinis piešimas, kuriam nereikia popieriaus lapo. Šiandien ir bandysiu pasidalinti su jumis savo nuomonę apie gerą daiktą - piešimo planšetę.
     
    Wacom Intuos Pen & Touch piešimo planšetės trumpa apžvalga
    Kas yra Wacom?
    Ką rasite atidarius savo Intuos dėžę?
    Dizainas ir galimybės
    Mano nuomonė
    Informacija


     
    Niekada nebandęs ir nepiešęs. Neturiu jokių piešimo pagrindų, nesimokiau dailės... Tik tinklapių dizaino, tačiau visada norėjau išbandyti save Digital Art piešimo srityje, todėl nutariau tai ir padaryti. Visu pirma norėčiau pradėti nuo to, kad visai nesenai turėjau Bamboo Pad, kurį būvau užsisakęs iš Wacom. Apie jį nieko daug neskaitęs galvojau – čia tai ko aš noriu. Gavus daiktą paaiškėjo, kad jis yra tiesiog (kaip čia pavadinus) kam nors pasižymėti (take a note), pasirašyti sąskaitom ir panašiem dalykam. Bamboo Pad kokybė būvo nepriekaištinga, bet tai nebuvo to ko ieškojau, todėl nedelsdamas prekę gražinau ir tada ėmiau domėtis Intuos Pen & Touch Small planšete. Perskaitęs galybę forumų, atsiliepimų, peržiūrėjęs video iškart šį daiktą nusipirkau.
     
    Trumpai apie Wacom
     
    Manau (ne aš vienas), kad Wacom yra stipriausias ir geriausias prekinis ženklas, kuris puikuojasi ant piešimo planšečių, stylus‘ų ir grafinių ekranų. Kokybė, dizainas ir galimybės yra nepriekaištingos. Šį įmonė savo specializuotas prekes kūria jau nuo 1992 metų. Wacom užima apie 85% viso pasaulio planšečių rinkos. Šie skaičiai rodo, kad tai daug žadantis ir kokybe pasižymintis prekinis ženklas.
     

     
    Ką rasite Intuos Pen & Touch įpakavimo dežėje?
     
    Taigi, laukiau daugiau nei savaitę, nukeliavau į paštą, o ten man padave gan nemažą dėžę (vėliau paaiškejo, kad viduje dar buvo apsauginis popierius ir Wacom dėžė). Grįžęs iškart išpakavau savo gauta naują žaisliuką. Ten radau USB laidą, supažindinimo instrukcijas (įvairiom kalbom), CD su driveriais, Pen (pieštuką su trintuku), pakeičiamą (juodą) medžiagos gabaliuką ant planšetes ir guminį žiedą ant Pen... Ir svarbiausią pačią piešimo planšetę. Viskas būvo saugiai ir gražiai supakuota. Nekantraudamas prijungiau planšetę prie kompiuterio ir įrašiau driverius bei programinę įrangą, kurios reikėjo.
     
    Dizainas ir galimybės
     
    Pradėkime nuo to, kad pati planšetė ir pieštukas pagamintas labai kokybiškai. Nėra prie ko prikibti, viskas savose vietose ir labai viskas dera. Pieštukas – nesunkus, patogus rankoje ir galima puikiai rašyti ar piešti. Galimybė pakeisti guminį žiedą ant pieštuko. Planšetė yra plona ir lengva, bet tuo pačiu ir tvirta. Naudojantis Touch funkciją (ją galima išjungti – yra „Off“ mygtukas) atrodo, kad paviršius niekuo nesiskiria nuo Bamboo Pad, bet tik pradėjus piešti su pieštuku... Jausmas lyg paprastu pieštuku pieštumėte ant popieriaus lapo, o tai suteikia labai gerus pojūčius ir leidžia greitai priprasti prie planšetes. Taip pat pieštukas (Pen) gali keisti savo ‘širdeles’ (Nibs), kurias galima atskirai nusipirkti internete. Galima pakeisti planšetes viršuje esantį medžiagos gabaliuką (su Wacom logotipu) į kitos spalvos medžiagą (juoda yra pridėta), taip pat šis gabaliukas naudojamas pieštukui laikyti, kai baigėte piešti ar dirbti planšete.
     

     
    Mano nuomonė ir pojūčiai
     
    Šis daiktas man labai patiko. Patiko jausmas piešti juo, motyvuoja mokytis naujų stilių ir patiko, kad jis yra labai paprastas. Nėra jokių kosminių dalykų: tik tu, planšetė ir piešinys. Kaip ir sakiau, jausmas lyg pieštum pieštuku ant popieriaus lapo. Na taip, daug kas sakys "kaip piešti nežiūrint ką pieši/į rankas, o tiesiog žiūrint į ekraną?", viskas išmokstama praktikuojant, bandant. Aš pats labai lengvai pripratau prie planšetės, bet dar neesu toks geras piešėjas, kad demonstruoti savo darbus. Pati planšetė yra labai jautri, tai suteikia labai gerus pojūčius - nereikia spausti, kad pieštum, tiesiog užtenka paliesti. Galėčiau šią planšetę girti ir girti, bet turėtumėte ją išbandyti patys, kad suprastumėte, kas tai per daiktas.
     
    Taigi, norėčiau kažkaip užbaigti šią trumpą apžvalgą, tai pasakysiu taip: jei domina piešimas, tiksliau kompiuterinis piešimas, ir norite išmokti kažko naujo - piešimo planšetė yra būtinas daiktas.
     
    Informacija
     
    Tinklalapis: Wacom.com
    Planšetės pavadinimas: Intuos Pen & Touch Tablet
    Kaina: 99,9 €
     
    P.S. Savo pirmųjų darbų negaliu dabar parodyti, nes mano laptop'ui RAM sugedo, o be jų labai sunkiai Photoshop ir Illustrator veikia... Bandysiu įkelti, kai sutaisys mano RAM.
  2. balcitom
    Sveiki, Playmanijos nariai ir svečiai. Per žiemos žaidimų išpardavimą nelabai papildžiau savo žaidimų kolekciją, bet gavau to ko norėjau. Taip pat griebiau ir tokius žaidimus, kuriuos nežinojau ar žaisiu, vienas jų - DLC Quest. Jis kainavo vos 1$, todėl pagalvojau, kodėl gi nesurizikavus? Čia trumpai papasakosiu savo įspūdžius žaidžiant šį žaidimą.
     

     
    Trumpai apie žaidimą
     
    DLC Quest - tai šmaikštus ir linksmas žaidimas. Kūrėjai nusprendė parodyti, kokius kartais juokingus DLC (Downloadable Content) žaidimų kompanijos pasiūlo savo vartotojams ir kaip juos iškart išperka. Žaidimo pagrindinė esmė - rinkti pinigus ir pirkti DLC, pirkdamas DLC tu vis toliau gali pereiti. Patį žaidimą sudaro pagrindinė DLC Quest istorija ir naujas "Live Freemium or Die" istorija. Žaidimas juokingas, nes jį kūrėjai kūrė su humoru. Visi dialogai šmaikštūs, žaidimo atmosfera puiki, o pats gameplay'us nuostabus. Jei suprantate anglu ir norite pasijuokti žaidžiant - DLC Quest yra išeitis.
     

     
    Ko tikėjausi ir ką gavau?
     
    Pirkdamas DLC Quest galvojau "na, kad ir nepatiks, čia tik 1$", bet pradėjęs žaisti supratau, kad čia labai juokingas žaidimas (kas man labai patiko). Pradėjau nuo pagrindinės DLC Quest istorijos. Žaidimas prasidėjo filmuku, kai blogietis pagrobė princesę ir jūs turite ją išgelbėti (panašu į Mario ir į kitus žaidimus). Po filmuko judėti galima tik į dešinę, nes tik paskui bus galima nusipirkti Movement Pack. Žaidžiant nieko netrūko nei gerų emocijų, nei veiksmo. Nuliūdino tik žaidimo trukmė - viską surinkdamas ir niekur neskubėdamas perėjau per 30 minučių, o Youtube mačiau, kaip šį žaidimą įveikia per mažiau nei 10 minučių. Galvojau galėtų būti ilgesnis, bet vėliau įsijungiau Live Freemium or Die papildomą istoriją. Joje jau galėjau vaikščioti tiek į kairę, tiek į dešinę, o istorija apie tai kad visame kaimelyje yra žudomi žmones/gyventojai ir jūs turite surasti, kas juos žudo. Šios papildomos istorijos gale man teko kovoti prieš DLC pardavėją/kūrėją. Ši dalis iškart pasijautė, kad yra ilgesnė. Be jokių walktrough ar hintų perėjau per 1 h ir 30 minučių. Žaidimas tikrai buvo vertas to 1$, dabar jis kainuoja ~3$ ir vistiek aš jį rekomenduoju.
     

     
    Teks pavargti ir patyrusiam
     
    Esate Achievement/Trophy medžiotojas? Šis žaidimas siūlo ne tik lengvus, bet ir keliančius iššūkius Achievement'us. Mano nuomone sunkiausias yra pereiti "Live Freemium or Die" per mažiau nei 20 minučių (aš žaidžiau jį 1 h 30 min!) surinkus visus Awardments (reikia surinkti visus DLC, pinigėlius ir kita), taip pat ir pagrindinę dalį (DLC Quest), jei norite gauti Achievement, teks ją pereiti per mažiau nei 12 minučių (irgi teks surinkti visus Awardments). Kiti Achievement nėra tokie sunkūs, bet vistiek reikalaujantys laiko, kaip pavyzdžiui - surinkti visas monetas arba DLC.
     
    Juokingas yra ne tik žaidimas, bet ir Achievement'ai. Tarkime, kad atrakinti vieną jų reikia nušauti visas avis ir NPC, o Achievement pavadinimas ir aprašimas, tiesiog šmaikštūs:
     
     
    Pabaigai
     
    Norėčiau visiems rekomenduoti šį žaidimą, jis nekainuoja labai daug, todėl galime paremti ir kūrėjus nei siųstis piratinę versiją. Dabar DLC Quest žaidimas kūrėjų puslapyje kainuoja vos 2,99$, o internete galima susirasti ir pigiau.
     
    http://www.youtube.com/watch?v=aFRs-FWDg7c
  3. balcitom
    Sveiki, mieli blogo skaitytojai, nepaslaptis, kad aš labai mėgstu Battlefield serijos žaidimus. Manau daugelis man pritars, kad Battlefield turi kažką tokio ko kiti FPS žaidimai neturi. O kalbant apie šį blogo įrašą, tai čia bandysiu aprašyti kelias Battlefield dalis ir bandysiu sudominti jus šiuo žaidimu.
     
    Taigi pradėsiu nuo to, kad Battlefield išpopuliarėjo po pirmosios Battlefield dalies Battlefield 1942, kurią kūrė EA Digital Illusions CE ir išleido Electronic Arts 2002 metais. Battlefield serijos žaidimai pasižymėjo dideliu žemėlapiu ir žaidimo plotu, transporto priemonių įvairumu ir svarbiausias aspektas, kurį Battlefield plėtoja, tai komandinis darbas. Daugelis šių laikų FPS šaudyklių yra One Man Army stiliaus, kai gali išbėgęs nušauti 50 ir mirti vos vieną ar du sykius... Tačiau Battlefield žaidime yra svarbiausia komandinis darbas.
     

     
    Battlefield 1942 - išleistas 2002 metais, naudojo Refractor žaidimo varikliuką ir pirmą sykį pristatė "Conquest" (užkariavimo) žaidimo rėžimą. Vėliau buvo išleista porą papildymų The Road to Rome ir Secret Weapons of WWII. Taip pat pelnė 2002 metų "Game of the Year" (metų žaidimo) apdovanojimą.
     
    Battlefield Vietnam - išleistas 2004 metais, modifikuoto Refractor varikliuko pagalba. Šį sykį kūrėjai žaidimo veiksmą perkėlė į Vietnamą. Taip pat šis žaidimas įvedė keletą naujovių tokių kaip šaudymas iš transporto priemonių.
     

     
    Na, o jau 2005 metais, DICE pristatė Battlefield 2. Jame karas vyko jau šiuolaikiniame pasaulyje tarp: JAV, Kinijos ir Middle Eastern Coalition (MEC). Nors žaidimo kūrėjams prireikė laiko sutvarkyti visas žaidimo klaidas (bug'us ir glitch'us) po išleidimo, tai nesutrūkdė parduoti 2,250,000 kopijų visame pasaulyje iki 2006 Liepos. Tai būvo komercinė sekmė. Taip pat žaidimas sulaukė daug kritikos ir pagirimų, jį įvertino - 91% iš 100%. Žaidimas turėjo vieną papildymą - Special Forces ir porą booster paketų - Armored Fury ir Euro Force. Konsolių turėtojams būvo pristatyta kita žaidimo versija Battlefield 2: Modern Combat, kuri turėjo pagerinta Single Player (vieno žaidėjo) režimą, tačiau buvo apribotas Multiplayer (daugelio žaidėjų) režimas. Tai vienas sėkmingiausių Battlefield serijos žaidimų.
     
    Battlefield 2142 - buvo išleistas 2006 metais. Žaidimo veiksmas veiksmas persikelė į 22-ą amžių. Grafikos atžvilgiu panašus į Battlefield 2. Taip pat ši Battlefield dalis pasižymėjo įrangos įvairove. Nors kritikai šį žaidimą gyrė, tačiau Battlefield 2142 teko tenkintis 80% įvertinimu. Vėliau buvo išleistas žaidimo papildymas "The Northern Strike", kuriame buvo naujų kovos laukų, transporto priemonių ir pristatytas naujas žaidimo rėžimas.
     

     
    Po dviejų metų (2008) EA išleido Battlefield: Bad Company. Žaidimas vyko šiuolaikiniame pasaulyje su šių dienų ginklais, transporto priemonėmis (sausumos, oro ir vandens). Taip pat Bad Company pasižymėjo realistiška griovimo sistema, kuri leido žaidėjui laužyti, griauti ar kurti naujas vietoves. Žaidimas pristatė naujos kartos žaidimo varikliuką - Frostbite. Battlefield: Bad Company pasižymėjo veiksmo gausumu, jame teks ieškoti samdinių aukso, naujų ginklų.
     
    2009 metais, EA išleido du žaidimus, skaitmėninese versijose (download-only): Battlefield Heroes, tai nemokamas kompiuterinis žaidimas (free-to-play) paleistas su Refractor 2 žaidimo varikliuku, išsilaikė iš reklamų ir micro apmokėjimų; ir Battlefield 1943 su Frostbite žaidimo varikliuku, žaidimas skirtas Xbox 360 ir PlayStation 3 konsolėms, taip pat buvo planuotas išleidimas ir AK versijos, bet vėliau jį atšaukė.
     

     
    Battlefield: Bad Company 2 - išleistas 2010 metais. Žaidimas tęsė "B" Company EMP ginklo paiešką (žaidimuose vadinamo scalar weapon). Šis žaidimas turėjo didesnį ir geresnį daugelio žaidėjų rėžimą (multiplayer), taip pat buvo patobūlinta žaidimo grafika, pridėta daugiau realistiškų efektų (tokių kaip bullet-drop). DICE vėliau išleido papildymą pavadinimu Battlefield: Bad Company 2: Vietnam.
     

     
    Battlefield 3 - buvo anonsuotas jau 2009 metais ir jau 2010 metais buvo patvirtinta, kad tie kurie užsisakė Medal of Honor (2010) Limited Edition arba užsisakė iš Origin gaus BETA prieigą 48 valandom anksčiau nei kiti. 2011 vasario 4d. išleido pirmąjį teaser trailerį, kuriame paaiškėjo numatoma žaidimo išleidimo data (Fall of 2011). Žaidime taip pat sugrįš Jet'os, kas daugeliui žaidėjų kelią pasitenkinimą. Išleidimo data galūtinai paaiškėjo tik Electronic Entertainment Expo parodoje 2011 birželio 6d. Žaidimas pasirodys jau 2011 spalio 28d.! Battlefield 3 BETA buvo išleista rugsėjo 29 dieną. Žaidimas naudos naują Frostbite 2 žaidimo varikliuką.
     
    Keletas žaidimų video įrašų:
     


    http://www.youtube.com/watch?v=UaHcMxfJlhY
     
    O šitame video pamatysite visas BF dalis ir jų istoriją:
     

     
    Taigi mano nuomonė yra tokia, kad kiekvienas žaidėjas, kuris mėgsta karinius žaidimus turėtu bent sykį pažaisti Battlefield serijos žaidimus. Tai pats geriausias žaidimas, kuris turi įvairios technikos, ginklų, įvairių transporto priemonių ir daug, daug karo. Na, o dabar linkiu kantrybės laukiant Battlefield 3, nebedaug liko!
     
    P.S. Jei radote kokių klaidų ar dar ką rašykite į PM - DĖKUI!
  4. balcitom
    Sveiki, mieli mano blogo skaitytojai. Taigi su džiaugsmu jūs pasitinka pirmasis mano blogo įrašas/apžvalga apie XBOX 360 priedą - MadCatz Cyborg F.L.Y. 9 vairalazdę, skirta žaisti skraidymo (Flight) ir skraidimo simuliatoriu (Flight Simulator) žanro žaidimams.
     



    Trumpai apie MadCatz Cyborg F.L.Y. 9 vairalazdę
    Šį vairalazdė yra pagaminta iš ypač tvirtų ir kokybiškų medžiagų. Pati vairalazdė yra lengva, patvari. Kūrėjai nusprendė panaudoti labai modernią išvaizdą, kuri yra taipogi labai patogi laikyti rankoje. Vairalazdė turi visas įprastas XBOX 360 valdymo pultelio knopkės, kurios yra apipavidalintos labai moderniškai. Taip pat MadCatz Cyborg F.L.Y. 9 turi greičio rankeną, panašią į tikro lėktuvo. Daugiau informacijos angliškai - oficialiame Cyborg Gaming tinklapyje.
     



    Mano pojūčiai žaidžiant
    Taigi įsigyjęs šią vairalazdę nežinojau kas yra tikri skraidymo simuliatoriai, jie beveik prilygsta tikrovei (pats esu kelis metus lankęs skraidymo su sklandytuvais būrelį ir pats skraidęs). MadCatz Cyborg F.L.Y. 9 perteikia viso lėktuvo kontrolę į tavo rankas, kurios kartais nežino ką daryti ar spausti. Vairalazdės dizainas labai šaunus tinka įvairioms rankoms, nes galima pasireguliuoti korpuso aukštį su specialiu atsuktuvu (buna pridėtas). Žaidžiau dar kolkas tik kelis žaidimus, jų dar net ne perėjau, bet žadu tai tikrai padaryti. Žaidimas pultu ir vairalazde yra du visiškai skirtingi dalykai, tai tas pats kas žaisti lenktynių žaidimus su pultu, o ne su vairu. Jeigu turite galimybę įsigyti tokį daiktą tikrai, tai padarykite, nes tikrai nenusivilsite: kokybe, dizainu, pojūčiais ir patirtimi. Žinoma prie vairalazdes reikėjo priprasti, kaip ir prie XBOX 360 pultelio, bet juk prie visko pripantama.
     



     
    Žaidimai
    Tikrai mane nustebino kai kurių, ypač IL-2 Sturmovik: Birds of Prey, žaidimų grafika. Ji tikrai nuostabi tokiam žaidimui. Taip pat neatsilieka Ace Combat 6 ir Apache Air Assault. Vairalazdė yra pritaikyta žaisti šiems žaidimams:
     

    IL-2 Sturmovik™: Birds of Prey
    Heroes Over Europe™
    Tom Clancy®: H.A.W.X. 1&2
    Ace Combat™ 6
    Blazing Angels™ 1&2
    Ir kitiems, pasirodidantiems ateityje, žaidimams.

     
    Kolkas tiek. Dėkui, kad skaitėte. Pagarbiai, Tomas Balčiūnas.
    Radote klaidų? Rašykite man AŽ!