Slapukai

Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius.

Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).

Slapukų būna skirtingų: laikinieji slapukai (arba seanso slapukai) – pašalinami, kai užveriama naršyklė; nuolatiniai slapukai – nepašalinami ir lieka tol, kol pašalinami aktyviais veiksmais arba kol baigiasi jų galiojimas.

Standartiniai slapukai

ips4_IPSSessionFront
Šiame slapuke yra Jūsų dabartinės sesijos ID.

ips4_member_id
Jūsų nario ID. Naudojamas norint nustatyti, ar esate prisijungę.

ips4_loggedIn
Šis slapukas nustatomas po prisijungimo, jį naudoja podėlio mechanizmai, kad nustatytų, ar esate prisijungę.

ips4_login_key
Unikalus raktas Jūsų nario ID slapuko autentifikavimui. Šis slapukas nustatomas prisijungus, kai pažymite „Prisiminti mane“, kad ateityje galėtumėte būti automatiškai vėl prisijungę.

ips4_device_key
Šis slapukas nustatomas prisijungus, kai pažymite „Prisiminti mane“, kad ateityje galėtumėte būti automatiškai vėl prisijungę. Jis taip pat naudojamas paskyros saugumui gerinti.

Trečiųjų šalių slapukai

Google Analytics yra sukurti trečiųjų šalių ir naudojami duomenų analizės tikslais. Slapukai pagerina tinklalapio prieigą ir išanalizuoja vartotojų poreikius, kad galėtume suteikti patrauklesnių paslaugų, atitinkančių jų poreikius. Šią informaciją naudojame funkcionalumo ataskaitų sudarymui ir tinklalapio tobulinimui. Daugiau apie trečiųjų šalių naudojamus slapukus skaitykite Google Analytics puslapyje.

_ga
Analtinis Google Analytics programos slapukas, sekantis vartotojo veiksmus svetainėje. Gauti duomenys naudojami svetainės veikimui gerinti. Sukuriamas klientui apsilankius interneto svetainėje ir galioja 2 metus.

_gat
Analitinis Google Analytics programos slapukas, renka ir saugo informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje. Sukuriamas pirmo apsilankymo metu ir galioja 1 minutę.

_gid
Analitinis Google Analytics programos slapukas, renkantis statistinę informaciją apie naudotoją (slapukas nerenka jokių asmens duomenų, o suteikia kiekvienam vartotojui ID pagal savo apskaitą). Gauti duomenys naudojami svetainės veikimui gerinti. Sukuriamas klientui apsilankius interneto svetainėje ir galioja 24 valandas.

Kaip pakeisti slapukų nustatymus?

Daugelis interneto naršyklių leidžia valdyti daugumą slapukų per naršyklės nustatymus. Norėdami sužinoti daugiau apie slapukus, įskaitant tai, kaip pamatyti, kokie slapukai buvo nustatyti ir kaip juos valdyti bei ištrinti, apsilankykite www.allaboutcookies.org arba www.aboutcookies.org.

Jei norite atsisakyti „Google Analytics“ stebėjimo visose svetainėse, apsilankykite http://tools.google.com/dlpage/gaoptout.