Naudojimo sąlygos

Bendros nuostatos

 1. Kiekvieno forumo dalyvio nuomonė turi būti gerbiama. Diskusijų metu privaloma laikytis visų etikos normų: nesikeikti, neįžeidinėti ir negrasinti. Pranešimai, pažeidę šią taisyklę, bus trinami be jokio perspėjimo, o jų autoriai baudžiami.
 2. Trumpi ir visiškai neinformatyvūs pranešimai (nepateikiantys jokios nuomonės, argumentų ar informacijos) bus trinami. Tai galioja ir „Parašyk man AŽ (PM)“ tipo žinutėms. Jeigu tam tikra tema neturite ką pasakyti, tai nieko ir nerašykite. Narys, nuolatos rašantis tokius pranešimus, bus įspėtas. Dėl nuolatinio forumo teršimo tokiomis žinutėmis dalyvis gali būti pašalintas iš forumo.
 3. Neredaguoti savo pranešimo, jei jis jau susilaukė atsakymo. Pvz., Jei „lankytojas A“ parašo pranešimą, o „lankytojas B“ į jį atsako, tai pranešimo redaguoti nebegalima, nebent tai iš esmės nekeistų pranešimo reikšmės (pvz., ištaisyti gramatines klaidas).
 4. Griežtai draudžiama redaguoti pranešimus su administratorių ar moderatorių pastabomis.
 5. Temos turi būti kuriamos tik joms skirtuose forumuose ir prieš tai būtina patikrinti, ar panašia tema dar nebuvo diskutuota anksčiau. Draudžiama kurti tą pačią temą keliose diskusijų skiltyse vienu metu.
 6. Temų pavadinimai turi būti prasmingi ir aiškūs. Antraštė yra netinkama tuomet, jeigu vien iš jos negalima suprasti, apie ką tiksliai temoje yra diskutuojama. Tokie temų pavadinimai, kaip „Turiu klausimą“ arba „Reikia pagalbos“ smarkiai sumažina tikimybę sulaukti greito atsakymo ir padidina tikimybę būti įspėtiems. Taip pat nerašykite temų pavadinimų VIEN DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS.
 7. Draudžiama rašyti kelis pranešimus iš eilės toje pačioje temoje, siekiant padidinti jos populiarumą, išskyrus tuos atvejus, kai pateikiama nauja informacija. Taip pat tam tikslui yra skirta „Pakelti į viršų“ funkcija, kuri yra prieinama Nariai grupės vartotojams. Efektas būna lygiai toks pat, tik nereikia rašyti nereikalingo atsakymo.
 8. Savo temos sunaikinimas, ištrinant jos antraštę ir pirmojo pranešimo turinį, yra draudžiamas. Norint, kad tema būtų pašalinta iš forumo, reikia informuoti moderatorius, paspaudus mygtuką „Pranešti“.
 9. Nariai gali uždaryti ir vėl atidaryti savo pačių sukurtas temas. Jeigu temoje Jūs gaunate visą reikalingą informaciją, nepatingėkite uždaryti temos patys.
 10. Forume netoleruojamas kito žmogaus temos panaudojimas savo naudai (hijack).
 11. Draudžiama raginti kitus narius skirti reputacijos taškus už pranešimą („Jeigu jums patiko mano pranešimas, paspauskite pliusą“). Jeigu pranešimas bus to vertas, tai narių raginti nereikės.
 12. Rašant pranešimus Įvairūs pašnekesiai bei jo vidinėse skiltyse pranešimų skaičius nedidėja.
 13. Rašydami pranešimą (ar jo dalį), kuris yra ne į temą, visada naudokite „Ne į temą“ žymes. Taip pat, norėdami įdėti video klipą iš YouTube, GameTrailers, Google video ar kt., visada naudokite „Media“ žymes.
 14. Žaidimų aptarimų forumuose draudžiama atskleisti žaidimų eigą („spoil'inti“). Jeigu norite kalbėti apie žaidimų eigą, tai privalote visada naudoti „Spoiler“ žymes.
 15. Beveik kiekviena forumo skiltis turi savo mini-taisykles pavadinimu „Primename“. Jų laikytis privaloma.
 16. Vartotojas sutinka, kad visiems jo parašytiems tekstams bei kitai informacijai bus taikoma Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0 Unported licenzija, kuri leidžia kitiems vartotojams perpublikuoti neatlygintinai turinį, tik nurodant autorystę.
 17. Skelbėjas taip pat sutinka, kad PlayManija.lt tampa paskelbtos informacijos bendrasavininke, turinti teisę vienašališkai pakeisti turinio licenziją bei turinti teisę redaguoti turinį.
 18. Kai kuris publikuotas turinys negali būti pašalinamas turinio talpintojo noru.
 19. Komerciniai skelbimai griežtai draudžiami! Komerciniais skelbimais yra laikomi tokie skelbimai: nuolatinė prekyba konsolėmis, jų priedais ir žaidimais bei konsolių remonto ir atrišimo paslaugos. Dėl tokio pobūdžio skelbimų talpinimo tarkitės su administracija.
 20. Sutinkate retkarčiais (nereguliariai) gauti reklamą asmeninės žinutės pavidalu ir dėl to nereikšti nepasitenkinimo.
 21. Jūs PRIVALOTE būti susipažinęs(-usi) su mūsų projekto atsakomybės ribojimu.

Auksinė taisyklė - administratorius visada būna teisus, todėl rodydami nepagarbą jam, rizikuojate būti įspėti arba pašalinti iš forumo.

Forumo dalyvių apribojimai

 1. Vienas asmuo gali turėti tik vieną PlayManija.lt paskyrą. Aptikus, jog tas pats žmogus forume naudojasi keliais slapyvardžiais, visi jie bus nedelsiant užblokuoti, o jam pačiam uždrausta dalyvauti diskusijose.
 2. Visi gali užsidėti asmeninį paveiksliuką (avatarą). Ne išimtis ir Jūs. Tai gali būti bet koks paveiksliukas. Maksimalus leidžiamas avataro dydis - 115x115 pikselių. Draudžiama naudoti nepadorius ar įžeidžiančius avatarus. Toks avataras bus trinamas, o pažeidėjas bus įspėtas. Tas pats taikoma ir parašui. Taipogi paraše ir kituose profilio laukuose (pvz., Įranga ir žaidimai, Siena, Unikalus rangas) bei asmeninėse žinutėse griežtai draudžiama reklamuoti ar pateikti nuorodas į puslapius (arba tokius, kuriuose yra pateikiamos akivaizdžios nuorodos į puslapius), kuriuose yra reklamuojama prekyba konsolėmis, jų priedais ir žaidimais bei konsolių remonto ir atrišimo paslaugos arba yra panašūs į PlayManija.lt projektą.
 3. Į parašus griežtai draudžiama kelti judančius .gif formato paveikslėlius, kurie užima daugiau nei 100 KB.
 4. Masinis privačių žinučių siuntinėjimas yra netoleruojamas ir traktuojamas kaip labai grubus nusižengimas, už kurį narys yra iš karto šalinamas iš forumo be teisės sugrįžti.
 5. Draudžiama rašyti pranešimus vardu tų žmonių, kurie yra išmesti iš forumo arba kurių rašymo teisė yra sustabdyta.

Atsiliepimų sistema

 1. Atsiliepimais leidžiama keistis tik už abipusius sandorius, kurie įvyko šiame forume. Jeigu forume niekur nėra užsimenama apie sandorį, narys negali už jį gauti nei teigiamo, nei neigiamo, nei neutralaus įvertinimo.
 2. Privaloma pateikti skelbimo temą forume, kaip atsiliepimo pagrįstumo įrodymą.
 3. Kilus įtarimui, jog sandoris atliktas tik siekiant dirbtinai surinkti kuo didesni teigiamų atsiliepimų skaičių, atsiliepimai bus pašalinti.
 4. Už tiesos neatitinkančius atsiliepimus yra baudžiama kaip už forumo taisyklių pažeidimus.

Gidai ir D.U.K

Antras dalykas, kurį Jums rekomenduojame padaryti baigus susipažinti su forumo taisyklėmis, - tai nuosekliai perskaityti visą Gidų ir D.U.K. skyrius! Juose yra galybė naudingos informacijos! Klausinėjimas dalykų, kurie yra paminėti minėtuose skyriuose garantuos Jums įspėjimą.

Fanboy'izmas / Konsolių karai

Šiame forume netoleruojame fanboy'izmo, todėl aklai ir įkyriai brukti, pavyzdžiui, kad XBOX 360 konsolė yra geresnė / gražesnė / galingesnė / turi geresnę grafiką ir t.t. už PlayStation 3 konsolę ar bet kokia kita konsolė yra geresnė už kitą konsolę. Tokios temos ar pranešimai bus trinami, o pažeidėjai baudžiami daug griežtesne tvarka. Čia ne vaikų darželis.

Įspėjimų sistema

Už kiekvieną taisyklių pažeidimą narys yra įspėjamas. Pagal turimą įspėjimų skaičių taikomos atitinkamos nuobaudos:

1 (12 %) įspėjimas: draudimas rašyti dvi dienas
2 (25 %) įspėjimas: draudimas rašyti keturias dienas
3 (38 %) įspėjimas: draudimas rašyti savaitę
4 (50 %) įspėjimas: draudimas rašyti dešimt dienų
5 (62 %) įspėjimas: draudimas rašyti dvi savaites
6 (75 %) įspėjimas: draudimas rašyti mėnesį
7 (88 %) įspėjimas: draudimas rašyti du mėnesius
8 (100 %) įspėjimas: išmetimas iš forumo

Jeigu narys forume parašo mažiau nei 25 pranešimus ir sugeba gauti 4 įspėjimus, tai jis yra išmetamas.

Grubaus nusižengimo atveju (pvz., grubus nepagarbos rodymas administratoriams ar moderatoriams) narys išmetamas iškarto.

Informavimas apie taisyklių pažeidimus

Jei pastebėjote asmenį, nusižengusį bent vienai iš šių išvardintų taisyklių, prašome būtinai pranešti moderatoriams, pasinaudojant pranesti.png mygtuku. Jūsų privatumas garantuojamas 100%. Pamatę pažeidimus, nebandykite patys „pamokslauti“ pažeidėjams, kad naudotųsi paieška, skaitytų taisykles ir pan. - už tai būsite įspėjami patys.

Būdas išmestiems nariams sugrįžti į forumą

Praėjus metams po išmetimo, narys gali rašyti prašymą forumo administratoriui dėl leidimo sugrįžti į forumą. Tai yra vienintelis būdas sugrįžti.

Iš forumo pašalintiems nariams draudžiama registruotis iš naujo. Jei narys užsiregistruoja forume dar kartą, anksčiau ar vėliau tai paaiškėja, ir jis vėl būna išmetamas. Rašykite prašymą - taip sutaupysite sau laiko.

Jei kilo problemų dėl moderatorių darbo, pranešimų rašymo ar kitų forumo funkcijų visuomet kreipkitės į administratorių asmenine žinute. Esant galimybei, pridėkite kuo daugiau informacijos apie susiklosčiusią problemą. Tai gali būti nukopijuota teksto dalis, ekrano nuotrauka (screenshot) ar panaši informacija, kuri padėtų greičiau išspręsti susidariusią problemą.

Atnaujinta 2019-10-28