mantukis5000

Veteranai
  • Pranešimai

    804
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    10
  • Atsiliepimai

    0%

mantukis5000 Pranešimai


  1. @Impaler

    Ten dėl trynimo tai turėjau omenyje, kad daug kur forumuose yra Cancel mygtukas kur išvalo žinutės langelį. Dabar PLM jei parašai ir pasigalvoji, tai lieka tekstas ir citatos. Su naršykle perkrovus puslapį irgi lieka tekstas. Čia tik tiek, kad nepatogu jei persigalvoji kartą ir po kiek laiko nori parašyt kažką naujo ar kitam žmogui. Nu aišku galima ir su backspace ištrinti viską, nu bet būtų patogu tiesiog tam skirtą mygtukąCapture.PNG.88ddfd53d7a7b33c6ad77db392e11caa.PNG

    Pavyzdys iš kito forumo. Nu žodžiu, rašai tekstą nepatinka, spaudi Cancel ir viską ištrina.

     

    1)Kad tas Reddit atrodo beveik kaip wikipedia, ten vien tik tekstas. Viskas maloniai smulku.

    9) Neskaitytas turinys ir dar lyg ir tiką buvo "neskaityta V (rodyklė žemyn)

    15) O kodėl pasirinkimo nėra?

    16) Keista, man nerodo trofėjų langelio. CP2.PNG.38c93cef3c3a7c5cc9a005a4c101cc91.PNG

    Šiaip net ir su tuo langeliu pasiūlymas būtų tą mėlynai pažymėtą vietą nuleist žemyn.


  2. Galvojau, kad susilaikysiu nuo kritikos, nu bet nesigauna. Tai va parašysiu viskas kas nepatinka naujoj PLM:

    1) Interface'o dydis tikrai neracionalaus. Ypač ant didesnės rezoliucijos ekrano (1440p) PLM atrodo kaip koks mobile tinklapis. 

    2) PLM naudotis nepatogu. Daug interface'o elementų yra paberta belekaip. Nėra aišku kur temos erdvė, kur navigacinių elementų vieta ir t.t. Nepakankamai gerai atskirta spalvomis.

    3) Spaudžiant ant PLM logotipo būtų intuityvu grįžti į forumo pradinį tinklapį, bet vietoj to pakliūni į kažkokį veiklos sąrašą. Nu nežinau, gal ir kažkas gero būtų iš to, jeigu jis bebūtų sumaltas šiukšlynas forumo žinučių, sienų ir reakcijų. Kolkas geriau būtų tiesiog jeugu logotipas nukreiptų į forumo pradinį puslapį.

    4) Nebėra galerijos pradiniam puslapyje. Kodėl? Tik atėjus čia ji matydavosi, dabar reikia jos ieškoti. Tai turėtų sumažinti žmonių srautą.

    5) Pilna menkaverčių meniu elementų, tokių kaip "neskaitytas turinys", "neskaityta V", "RSS". Čia aišku kažkas su manim nesutiks, nes jiems tai naudinga, bet man atrodo, kad šitam atseit minimalistiniam dizaine visokių niekučių perkrova yra blogis.

    6) Kur arkada? Beveik niekas nesinaudojo ja, nu bet vis tiek buvo smagu kažką tokio turėt.

    7) Viršutiniam meniu neturėtų būti "geriausiai įvertinti", "prisijungę nariai", "komanda". Man jie atrodo beverčiai arba turėtų būti perkelti į kitus meniu ar tiesiog žemyn. Ir kokia ten dar PLM komanda, kai tik vienas žmogus realiai atsakingas už visą tinklapį. 

    ? <--- neina parašyt 8 ir skliausto ) Kam to naujienlaiškio reklamos pradiniam ekrane. PLM ir taip per daug bereikalingų žinučiu privaro, tai dar siūlomas ir paštadėžės spamas. 

    9) Neskaitytų temų paryškinimo pilnai užtenka, nereikia ten tų visų UI elementų.

    10) "Pradžia" yra nereikalingas. 

    11) Nelabai suprantu prie ko čia playmanijoje yra filmai ir video dešinėje pusėje. Nu aišku yra kam tai svarbu, bet čia yra playmanija. Žaidimai ir jų įranga yra svarbiau. Impaler galėtų atidaryti kokią tai Filmaniją, o ne teršti Playmaniją.

    12) "Pranešimai" ant dešinės visiškai nereikalingas elementas. Kam to reikia, jei yra varpelis viršuje. Čia ir vėl pasireiškia bereikalingos informacijos brukimas.

    13) Sugrįžimo į viršų mygtukas dešinėje irgi yra nereikalingas. PLM beveik niekas daug nerašo ir visvien tik dešimt pranešimų gali matyt lange. Be to, kam to išvis reikia, kai gali su naršykle greit paslinkt viska dešinėj (pamiršau, kad ant ragelio taip nesigauna)

    14) Ankščiau playmanija buvo lengvas tinklapis, greit atsidarydavo ir greit veikdavo, tačiau dabar atrodo, kad viskas vyksta lėčiau.

    15) Facebook stiliaus meniu galerijoje. Jis yra nemalonus ir nepatogus. Buvo patogiau su atskiru langu ir viskas.

    16) Jei parašomas trumpas atsakymas, tai daug erdvės yra veltui iššvaistoma.  Būtų suprantama jeigu ji būtų tuščia, tačiau pakelti yra tamsiai mėlyni elementai ir reakcijos. Juos reikėtų nuleit į apačią, nes tas jų kėlimas aukštyn tik daro PLM dar neintuityvesnia.

     

    Šiaip yra ir gerų dalykų po atnaujinimo, nu bet kai šitiek daug trūkumų, tai sakyčiau kad atnaujinimas niekam tikęs. Reikėtų daug ką sutaisyt, bet vargu ar kas nors tuo užsiims. Aš ir tai retai čia ateinu, bet jeigu tikrai PLM keisis blogyn, tai gali būt kad ir visai nebeužeisiu.

    • Patinka 1
    • Ačiū 2

  3. LRTK nuo pernai gegužės suteikta galimybė taikyti privalomus nurodymus interneto tiekėjams, kad šie blokuotų kai kurias svetaines, neteisėtai skelbiančias autorinius kūrinius. LRTK yra užblokavusi keliasdešimt tokių svetainių, tarp jų – linkomanija.net, tačiau randama techninių būdų draudimą apeiti.

    O rimtai, kas čia linkomanijai buvo daryta? Man šiaip įdomu, nes man kažkodėl laisvai gaunasi ir nueiti ir prisijungti.


  4. Zilitone keli chipai, no braineris kaip ir amigoje, tuo tarpu ps3 yra visiskai kitas lygis, palyginai b su pirstu. :)

    Visvien esmė tai noras susitvarkyti tai ką turi, o ne kaitalioti tol kos atsiras veikianti konsolė.


  5. As jau buciau rades nete kaip pasiziuret kazka pasibandyt jei nebuciau ne karto jo ardes. Bet jei turi koki pazystama elektronscika nesk pirma jam.

    Tiesiog daug greiciau galima rast kazkokia iseiti nei cia laukt atsakymo kazkiek laiko.

    Aš jau pabandžiau įvairius standartinius troubleshoot'ingo dalykus nuveik nu ir nieko nepešiau. O šiaip tai laikas man nebėda ir atsakymas jau buvo (greičiausia pagrindinė plokštė).


  6. kas tau cia ka patars, nesk tu ji pas ka nors kas kazkiek apie tai sharina ir pasakys tau ka toliau daryt ar i koki siukslyna mest

    Ne į temą

    Net ir žaliam kaip ir akivaizdu, kad forumas su pavadinimu Playmanija ir kalnu nuotrauku su visokiom Segom, zilitonais, SNESais, PS1ais kur žmonės rašo kad patys taisosi ir iš esmės gerbia žaidimų hardware yra kaip ir tinkama vieta klausti tokių dalykų.

     

    Juo labiau konsolė iš eBay'aus, gi galima ir pirkėjui grąžinti. Jeigu bėda smulki ir nebrangi pataisyti, tai gali būti verta ir susitaisyti. Tai kalbos apie šiukšlynus turėtų baigtis

    • Patinka 1

  7. Kaitimo nesimatys realiai, aplamai tik viena sena ps3 fat maciau apsilydziusi, o siaip esu tikrines visa kalna sugedusiu ps3, tai galiu pasakyti jog cia is akies ir maigymo nieko nepesi, reikia multimetru individualius chipus tikrinti kur trumpina, ir perlituoti trumpinancius :D

    Jau kaip suprantu namie to padaryti nepavyktų be jokios specialios įrangos. Kiek daugmaž tokie darbai kainuoja?


  8. O geltona lemputė būna , kad užsidega? Nes jei taip -"ylod"

    Aš galiu klysti, bet man panašu jog CPU atsilitaves ar atšokes gali būti.

    Ne, tik žalia (įjungiant) arba raudona (idle). 

     

    Kiek žinau tai Super Slim'ai lyg ir negesdavo taip dažnai dėl YLoD. Kai jis atkeliavo, tai dėžė buvo derokai apdaužyta ir suplyšus. Pati konsolė iš išorės neatrodo tragiškai, tik tiek, kad vienas plastikas viršuje buvo pusiau atšokęs. Tai velnias ten žino kas jam per siuntimą buvo padaryta.

     

    Aš dar pažiūrėjau į plokštę ir tikrai nesimato jokių kaitimo ženklų. Nėra rudų ar apsilydžiusių vietų. Tai gal ir nėra perkaitęs. 


  9. Žodžiu taip. Pirkau naudotą PS3 Super Slim iš eBay (UK). Tikslus modelis CECH-4003C. Neįsijungia. Spaudžiant kartą įsijungia raudona lemputė ir šviečia, paspaudžiant antrą kartą įsijungia žalia lemputė ir po 2-3 sekundžių lemputė užgęsta. Kol dega žalia lemputė ventiliatorius sukasi nevisuomet. Nėra vaizdo televizoriuje. Apart dulkių ir kitų nešvarumų konsolės elektronika atrodo sveika. PSU irgi atrodo sveikas. Kai dega žalia lemputė, tai multimetras rodo 12,03V ant pagrindinio kištuko (ne 4 pin). Kas čia galėtų būti?

     

    PS: Ant pagrindinės plokštės yra beterija tokia kaip kompiuteriuose BIOS'o būna, už ką ji atsakinga konsolėje?

     

    PS 2: Chip'as kur ant viršaus parašyta Sony Computer Entertainment Inc. lyg ir daug kaista. Ant apsauginio metalo matosi parudimas toje vietoje. 


  10. Na čia yra buvo tam tikras stresas. Prieš 20 valandų iki testo buvo paleista ir testo metu ėjo tokią programa AudioChecker, kuri iš external 4TB HDD (pilno FLAC'ų) tikrino MD5 hash'us ieškant ar nėra corrupted failų. Programa veikė 6 branduoliais, tipo 6 eilutės ir loadinasi viena per kitą tikrindamos MD5. Taip ir varė 30 valandų. Testas darytas 20-tą valandą, tai kompas buvo pačiam smagume.

     

    Užleidau vėl tą patį test'ą kitam HDD tikrinti, tai matant visų core temperatūras real time. tai dauguma stovi 30-33 oC, o vietomis, matyt kai pradeda ar baigia tikrint gabala akimirksniui pašoka iki 44-45 oC ant atitinkamo core, ir po to vėl gryžta į 30-33 oC.

    Jeigu tokiais kiekiais šokinėja, tai tikrai CPU pilnai nėra apkraunamas. Klasikinis stress testas yra Prime 95 blend testas. Paleidi, palauki 20-30 minučių. Tuomet temperatūra turėtų stabilizuotis ir turėtum matyti didžiausias temperatūras, kurias procesorius gali pasiekti. Nebūtinai tai turi būti Prime 95, tik tiek, kad Prime 95 yra de facto standartas tam atlikti. Esmė yra kuo daugiau apkrauti visus CPU resursus, tma kad jo naudojimas būti kuo arčiau šimto procentų, nes tuomet pasiekiamas mažiausias darbo efektyvumas. To pasekoje neefektyvumas virsta nuostuoliais, kurie kompiuterijoje dažniausia yra šiluma. 

     

    Jei tiksliai atsimenu, tai Prime95 yra sena programa, kuri apkrauna procesorių duodama jam skaičiuoti pirmius skaičius. Per daug metų programa daug nepakito, bet buvo atnaujinta, kad palaikytų naujas instrukcijas (tokias kaip SSE). Panašiai veikia kai kurios greičio testavimo programos, kaip HyperPi, SuperPi ir t.t, tik jos vietoj pirminių skaičių skaičiuoja Pi esančius skaičius. Per savo egzistavimą Prime 95 buvo visuomet patikima programa CPU testavimui, nors kartais kai kurios kitos programos ją aplenkdavo (OCCT, Intel burn in test). Dar skaičiau, kad Prime 95 tinka ir RAM'o stabilumo testavimui, bet iš patirties galiu sakyti,m kad Prime 95 visiškai nelabai sugeba apkrauti RAM'o ir todėl visiškai gerai to neatlieka.

     

    Jei domina realūs nesintetiniai testai, kad pamatytum temperatūras, kurias tu realiai matysi, tai tam tinka paleisti filmuko montavimo programą, paleisti 7 zip archyvavimą, paleisti AutoCAD renderinimą ar kažką panašaus. 

     

    Jei nori žinoti visiškai blogiausią teorinę situaciją, tai tuomet Prime95/OCCT + Furmark. Tuomet bus apkrautas procesorius ir vaizdo plokštė. Be to, kad tai yra vienas žiauriausių temperatūros testų, toks metodas tinka ir kompiuterio elektros sąnaudoms pamatuoti. Bet jau gal čia ir sustosiu, nes apie šituos dalykus (testavimą, šilumą ir elektros sąnaudas) labai daug galėčiau rašyti. 

    • Patinka 1

  11. pora report'ų iš panašių programų:

     

    https://pastebin.com/yNrACGk6

     

    https://pastebin.com/Ji2budHd

    Būtų buvę geriau, jeigu būtum parašęs vidutinę ir maksimalią temperatūrą. Dabar čia iššifruoti reikia. Jeigu TMPIN1 yra CPU temperatūros sensorius, tai tuomet 30C temperatūra, jeigu TMPIN2 - 36C. Jeigu stress testas nepaleistas tai temperatūros vidutiniškos (žinant Intel, tai dar netgi ir visai geros). Jeigu su stress testu, tai itin žemos


  12. Žinok dar nematavau, o kokiom programom geriausia stebėti visas tas temperatūras? Ne tik proco, bet ir šiaip vidaus, etc.?

    Jei ne tik procesorius rūpi, tai HWinfo64, bet ten rodo visiškai visų sensorių informaciją. Jeigu neproblema tai, kad ir stress testas yra kartu, tai OCCT visai gera programa. OCCT parodo ne viską, bet tai kas svarbiausia (temperatūras CPU/GPU, įtampas...). Dar yra ir atskira paprasta programa tik svarbių duomenų žiūrėjimui, vadinasi HWMonitor. Jei nori tai gali bandyt naudot nors ir MSI Afterburner, bet šita programa neskirta procesoriaus informacijai žiūrėti.

    • Patinka 1

  13. Palauk palauk tu nesimaisyk, as sakiau, kad vega 56 yra stipresne 5% uz gtx 1660ti, o ne uz rx 580. Dabar atsiverciau parduotuve ir aiskiai matau, kad gtx 1660ti yra pigesne uz rtx 2060. Kai atsiras daugiau gamintoju pasirinkimo, kainos susivaikscios i savo vietas. Dabar realiai gali uz 306 pasiimt ta gtx 1660ti :D Tai tikrai geriau nei ta rx 580 uz 230. Ir zenkliai geriau. Niekas nesako, kad imk dabar ir pirkt, as tiesiog pasakiau, kad siuo metu amd neapsimoka imt isvis. Nu mano nuomone, jeigu kompas buvo rinktas be gpu poreikio, tai cia jau nuplauke, kaip reikalas kalnas pinigu i bala  :grt: . Aisku, cia tik mano nuomone, ko norejo, ta zmogus ir nusipirko :)

    GTX 1660 Ti yra tokia pati greita kaip ir GTX 1070. Manau, kad Vega daugiau nei 5 procentais greitesnės. Nu bet faktas tas, kad GTX taip ar taip geriau. Skytech'e, 1A GTX 1660 Ti iš viso nėra. Mačiau Varlėje. Nu bet situacija pagerės. Ar geriau už RX 580, tai neaišku. Ta prasme jeigus skaičiuotum kiek fps už kiek eurų gautum. Tuo atveju RX 570 8GB būtų geriausia plokštė.

     

    Dėl i7 kompe, tai nematau didelės bėdos. Nu žmogus išleido nemažą sumą, bet vis vien gi turi i7. Gi tai tikrai greitas CPU ir turi daug branduolių. Pagyvens ir pamatys ar buvo geras pasirinkimas. Bent jau atmetus finansus, tai pasirinkimas tikrai yra neblogas. Gal būt ir AMD būtų buvę geriau, bet kaip ir sakei, koks dabar reikalas apie tai galvoti? Tikrai ne kartą ir ne du buvo kalbėta apie AMD su Impaler'iu, tikiuosi suprato ką perką ir ko gali tikėtis. Dėl jo praeities aš nieko nežinau, bet jeigu tikrai žmogus manė, kad Intel buvo ir bus geriau, tai nieko tokio. Kai piniginė per daug suplonės, tai supras. 

     

    Vis dėl to, reikėtų atsiminti, kad vis dar daug programų ir žaidimų naudoja tik keturis branduolius, o i7 turi aštuonis. Taip pat Intel branduoliai vis dar yra gerokai stipresni už AMD. Tikrai nedaug kam reikia 16 threads ir nemanau, kad Impaler'is užsiiminėja kažkokia tokia veikla, kad tiek jam reikės. Juk gi vis vien su pusiau veikiančiu laptop'u iki šiol gyveno ir per daug didelės bėdos dėl to nematė. Dėl kainos, tai gal ir prašovė, bet tikrai ne dėl CPU pasirinkimo. 

     

    Ryzen'ai irgi geri, bet ne itin. AMD jau nuo senų laikų mėgo kišti daugiau branduolių, negu kam nors reikia (Athlon X2 - pirmas su dviem, Phenom X4 - pirmas su keturiais, FX 81xx - pirmas su aštuoniais ir t.t.) ir jų geriausi procesoriai niekuomet jų visų realiai neišnaudodavo, išskyrus tuos atvejus kai buvo naudojamas specializuotas softas kur didelio branduolių skaičiau palaikymas yra greitai sutvarkomas. Intel istoriškai pasiūlydavo mažesnį branduolių skaičių, bet jie būdavo stipresni (Core 2 Duo, Core 2 Quad, i7 ir t.t.). Šioje situacijoje, mano nuomone, CPU turi turėti bent keturis branduolius + kažkiek rezervo. Ką noriu paskyt apie Ryzen'us yra tai, kad jei ir rinktis AMD, tai nelabai verta su aštuoniais branduoliais. Šešių visiškai užtenka. Po to jeigu nori matyti pokyčius kasdieninėje veikloje, žaidimuose, tai bent jau kolkas Intel vienintelis tą gali pasiūlyti. Gal i7 ir nereikėjo pirkti, gal i5 būtų buvęs pakankamai geras, bet kai tiksliai nežinai vartotojo poreikių, tai geriau pasiūlyti greitesnę dalį, negu, kad lėtesnę ir tokią, kurios naudą daugiau kur galima pamatyti (i5/i7), negu, kad tokią, kuri potencialiai yra geresnė (Ryzen 7). 

     

    Bet dabar apie tai galvoti neapsimoka. Dalių pasirinkimas visuomet yra pati sudėtingiausia kiekvieno kompiuterio rinkimo etapas ir, kad ir kiek begalvotum vienintelio atsakymo beveik niekuomet nėra. Tai gali lemti poreikių pokyčiai, piniginės storis, mąstymas apie ateitį, vertybės ir t.t. Dabar yra kaip yra ir vienintelis dalykas, kas dabar rūpi yra tas ar pačiam vartotojui viskas tinka. Taip pat po kompo nusipirkimo, manau žymiai svarbiau rūpintis ar jis pakankamai geras ir t.t, negu galvoti ar per daug buvo išleista pinigų. Pinigai visuomet ateina ir išeina, o su kompu reikės gyventi ilgai ir kiekviena kartą jį įsijungus bus aišku ar jis geras ar ne, o apie išleistus pinigus jau bus senai pamiršta.

     

    Kiek supratau, tai Impaler'is nelabai daug norėtų lošti su PC ir svarbiausias dalykas kompe, jam yra tas, kad ilgai ir gerai veiktų, o jei atsirastų poreikis tai, kad PC ir būtų pakankamai geras ir gerai vaizdo plokštei. Su i7 tokiu atžvilgiu neprašauta, bet jeigu kalbėtume ir apie finansus, tai tuomet galbūt ir buvo. 


  14. Prie ko cia ta rx 590? Ir kam ta vega zvejot, jeigo jos nasumas 5% didesnis, o sanaudos elektros zymiai didesnes. Pasidomek zmogau siuolaikinem naujienom apie gtx 1660ti. Bent jau kelias apzvalgas persiskaityk netrizniojes cia

    Už tat, kad tik RX 590 arba RTX 2060 išeina už 300-350 eurų. Ta Vega tikrai daugiau nei 5% greitesnė tiek už RX 580, tiek ir už RX 590. Vega yra kažkur tarp GTX 1070 ir 1080. 

     

    Domėtis apie GTX 1660 Ti dar nelabai yra ko, nes plokštė tik ką išleista ir labai sunką ją gauti. Dar turbūt ir ne visi 1660 Ti modeliai išleisti. Su greičiu irgi viskas labai aišku. Tai tiesiog RTX 2060 be RTX efektų ir su mažiau branduolių. Greitis kaip GTX 1070, bet vis dar už aukštą kainą. Trumpai pasakius, ne itin įdomi plokštė. Elektros sąnaudos nusimato gan žemos, tas pats ir su šiluma. Geriau dabar apie 1660 Ti negalvoti ir palaukti kol realiai bus galima nusipirkti. Be to dabar kai ir bus galima jų nusipirkti, tai LT vis vien bus tik keli modeliai ir kainos ne pačios žemiausios. Radeon 7 jau kada išleido ir vis dar LT nusipirkti nelabai eina, nes yra tik 4 modeliai Skytech'e ir tai viskas išpirkta arba neatvežta. Gal tu pats atsidaryk kelių parduotuvių tinklapius ir pažiūrėk kas darosi. 

     

    Juo labiau, kai nėra jokio realaus poreikio turėti vaizdo plokštę, tia nereikia skubėti pirkti. Palauksim ir pažiūrėsim kas gausis su GTX 1660 arba su GTX 1550 Ti. Nėra ko čia skubėti.

    b***** impaler jeigu tau nereikia gpu, tai tikrai reikejo geriau paklausyt cheburator ir imt ryzen, nereikejo klausyt nesamoniu sito mantukis. Zinau, kad i amd ziuri kreivai, kaip ir as, bet ryzenai tikrai geri procai.

    Dėl Ryzen buvo kalba ir čia ir privačiai. Tiesiog nenorėjo jis to Ryzen ir tiek, o aš brukti nebruksiu. Be to su Ryzen'u būtų turėjęs pirkti ir GPU, jei be GPU tai tuomet tik 2400G būtų tikęs. 2400G yra silpnokas CPU, jeigu pirkti vaizdo plokštę, tai tuomet pasirinkimai riboti. Jei po to keisti CPu, tai gaunasis, kad moki ir 140 eurų dabar ir dar vėliau kažkiek. Jei dabar pirkti ir Ryzen 2600 ar 1700X su GPU, tai gal ir neblogai, bet vėl gi neaišku ar reikia iš viso tos GPU ar ne. jei nereikia, tai tuomet nemažai pinigų nueina į balą.


  15. Kas tu cia jo advokatas? Tu man maziau aiskink isvis ka rasyt ir ko ne aborigenas. As zmogui tiesiai sviesiai parasiau kaip yra ir kokia dabar reali situacija, o ne kuriu eiles nesamoningas prisiskaites sintetikos ant kiekvieno kampo

    Kad ta situacija dabar tokia, kad AMD gal ir neverta imti, nVidia irgi dalies neverta imti. Iš viso internete žmonės kalba, kad dabar Vegos atpigo daug, bet ne LT. Tai jei norės, tai susižvejos tą Vegą. nVidia dar visko savo nepristatė, tai reikalas baigtas kolkas. Taip ar taip, tai dabar visos tos plokštės daug kainuoja, tai nelabai verta pirkti. 

     

    "As zmogui tiesiai sviesiai parasiau kaip yra ir kokia dabar reali situacija, o ne kuriu eiles nesamoningas prisiskaites sintetikos ant kiekvieno kampo" jei taip sakai, tia bent pažiūrėk ką pats siūlai. Už RX 580 pinigus + 80 eurų tai nebent tiktai RX 590 arba RTX 2060 išeina. Nu taip, tai kažkiek geriau už RX 580, bet iš to realios naudos minimaliai, nes rezoliucija yra 1080p ir su RX 580 taip ar taip viskas su daug fps ir aukštai nustatymais sukasi. Tai kokia esmė išleisti daugiau? Be to aiškiai parašė, kad naujausias lošiamas žaidimas yra CS:S ir tas puikiai veikia su integruota GPU. Man atrodo, tu nelabai supranti, kokie realūs poreikiai iš viso šioje situacijoje yra.


  16. Sukasi kaip gtx 1070, elektros nevalgo ir temperaturos labai zemos. O kas is tos rx 580? Ta rx 580 taspats kas gtx 1060 6gb, o gtx 1060 6gb neblogai atsilieka nuo gtx 1070. Manau verta damest 80e ir pasiimt tikrai geresne gpu. Ir isvis perzejau tavo komponentus, tai kazkaip keista, kad toki riga turi, o dairaisi i tokios klases gpu. As prie i7 8700k zemiau gtx 1080ti neziurejau. Nu, bet zinoma cia labiau priklauso nuo poreikiu

    Galėtum truputį apsiramint su savo "neimk AMD". Impaler'iui ir taip nelabai reikia GPU ir RX 580 jam būtų visai gerai. Žinant kad greičio kaip ir užtenka. 1080 Ti būtų tiesiog nesamonė, nes tiek galios tiesiog nereikia, tai tiesiog pinigai į balą ir šiaip 1080 Ti darosi sunku rasti naują. Dar žinant nVidia, tai jie per daug nesivargins optimizuoti naujesnius driver'ius. AMD tiesiog užsiima driver'ių optimizacija ilgiau. RX 580 tikrai ir kaista ir ryja elektros nemažai, bet proto ribose. Bent jau dabar pirkti plokštės neverta, ne vien dėl to, kad kolkas Impaler'is nejaučia realaus poreikio, bet ir dėl to, kad bent jau kalbant apie vietines dalių parduotuves, rasti naujausias plokštes sunku. 1660 Ti dar iš vis niekur nemačiau. Po mėnesio turėtų būti atsiradę ir ne tik koks vienas variantas, bet daugiau. Tuomet jau bus galima matyti realias kainas ir iš viso galvoti ar verta pirkti. Reikėtų nepamiršti, kad dar bus 1660 ir galbūt 1550 Ti, tai manau, kad vertėtų palaukti ir pažiūrėti kas bus. Jei jam ir reikės plokštės, tai aš galvoju, kad plokštė turėtų kainuoti apie 200-250 eur. Juk taip ar taip nelabai yra didelis poreikis iš viso turėti GPU, o už tokią sumą taip ar taip plokštė bus žymiai geresnė už Intel integruotą. 

     

    O dėl i7 ir mid range plokštės, tai pažiūrėjus kaip prieš 5 metus amerikonai kompus dėliojo, tai buvo pilna kompų su i7 ir GTX 760/GTX 960. Ne visai optimalios konfigūracijos, bet jei kompas yra skirtas kasdieninei veiklai ir intensyviems procesoriui užsiėmimais tai konfigūracija gera. Ir šiaip Dell, HP ir kiti, irgi gan sėkmingai pardavinėja kompus su i7 ir iš viso be atskiros vaizdo plokštėssu pigiais korpusais ir silpnais 300-500 vatų spagečių rinkiniais. 

     

    @Impaler Jo, tie Fractal Design korpusai tikrai daug sveria ir tu dar Noctua kilograminį monstrą uždėjai. Atsimenu sakei, kad tau tyla svarbu, tai nežinau ar pažiūrėjai, bet BIOS'e turėtų būti bent jau CPU ventiliatorių greičio nustatymai ir bent jau mano Define R4 atkeliavo su trijų ventiliatorių valdikliu. Pas tave to valdiklio niekur nesimato, nors šiaip aš ir nežinau, ar Define R6 iš viso tokius turi.

    • Patinka 1

  17. Na nelauksiu kitų metų dar dėl PCIe 4. :) Kad ir kokie stebūklai nuo to priklausytų, juolab trumpai pagooglinęs pamačiau, kad PCIe 5 jau ruošiamas, tai nematau prasmės laukt.

    Kiek suprantu, tai ten su tom PCIe skirtumų nedaug. Padidina greitį ir jau nauja versija. Kažkaip tie žmonės ten padidina greitį tiek, kad dar ilgam vaizdo plokštės nesugeba jo išnaudot. Visiškai neverta vien dėl to laukti, juk vis tiek visos naujos plokštės taip pat galės veikti ir mažesniu greičiu. Gi ne AGP laikai, kai greitį dvigubindavo vos ne kas metus ir visuomet jo vos užtekdavo. 

     

    Šiaip jau internete plinta kalbos apie GTX 1660 Ti ir GTX 1660. Kolkas iš nutekėjusios informacijos aišku, kad bus be RTX ir kad bus arba tiek pat branduolių arba kažkiek mažiau. Bus 6GB ir 3GB versijos. Dėl kainų niekas neaišku, bet pagal viską turėtų būti pigiau už RTX 2060. Pagal tai kas žinoma, tai naujos GTX plokštės turėtų būti tiesiog klasikinė GTX x60 serija. Pakankamai galingo plokštės, kurios neryja per daug elektros ir kainuoja tiek, kad nusipirkti gali bet kas. Mano spekuliacija, dėl ko vėluoja GTX plokštės yra tokia, kad nVidia nežinojo, kaip ten jiem pavyks gaminti RTX 2060 plokštes ir kiek bus gamybos broko, todėl šiek tiek atlikus stebėjimų pasidarė aišku, kiek plokštės su defektais galės vidutiniškai branduolių. GTX 1660 Ti yra RTX 2060 tik be RTX branduolių, na o dėl GTX 1660 neaišku ar čia visiškai kitas vaizdo procesorius (greičiausia pilnai veikiantis GTX xx50 Ti branduolys) ar tik labai apkarpyta RTX 2060 versija. Nu bet čia per daug nebūrus, kolkas atrodo, kad nVidia greičiausia galės pasiūlyti rimtą GTX 1060 įpėdinį. Vėliau reikės pažiūrėt kas jiems pavyko, bet kaip ir turėtų būti įdomios plokštės. Jeigu nusprendei laukti, tai manau, kad ateityje galėsi pagalvot apie GTX 1660 Ti 6GB pirkimą.

     

    AMD lėtai juda su savo naujom plokštėm, gandų mažai, bet kolkas lyg ir aišku, kad jų naujos plokštės bus ganėtinai daug veliau šiais metais ir arba bus visos Navi plokštės arba Vega atnaujinimas + Navi high end plokštės. Kolkas informacijos labai mažai, bet reikalas tas, kad AMD turėtų išleisti ką nors naujo, nes jų visa RX serija sensta ir realiai nekonkuruoja su RTX serija, taip pat Vega serija yra praktiškai žuvus. Radeon 7 yra tik sutaisyta Vega, bet vis dėl to ne iki galo. Vis dar yra softo bėdų, taip pat naudojama kalnos elektros ir greičiausia išskiriama kalnas šilumos (sunku pasakyti, dėl prastų AMD driverių, kurie normaliai nerodo temperatūros).

     

     

    Edit:

    Intel Core i7 evoliucija:


  18. @mantukis5000

     

    Per savaitgalį nemažai mėtytis praėjau, tačiau šiam momentui nusprendžiau likti vis tiek prie i7 9700K CPU, nors jame ir nėra hyper-threading, įv. testuose ir be jo gerai pasirodo visai prieš i7-8700. Buvo minčių imti visą i9-9900k, bet atsitokėjau. 

     

    Šiam moment nukrito kaina SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 580 8GB GDDR5, Backplate iki 234 eur. Tai gal pusę velnio. Šiaip kažin ar realu per ateinančius 6-12 mėn sulaukti didesnio nVidia 8GB plokščių kainų kritimo? Jei taip, dar variantas pasismulkinti ir iš skelbimų rizikuojant pasiimti RX580 4GB gan pigiai ir pragyvent, kol plokštės taps įperkamesnės arba visai, o ką jeigu aš vaizduškės visai neimu? Gi Z390 Ulra turi Intelio built in'ą kažkokį. Na čia dar neapgalvojau iki galo.

     

    O dėl cooler'io. Radau lygtai gera kaina Noctua NH-D15 už 87 varlėj. Kai skyteche 112 nori. Todėl taip trumpai, ar verčiau Noctua ar Dark Rock PRO 4?

    Nu nežinau ar realu, bet AMD lyg ir turėtų išleisti naujas savo plokštes. Radeon 7 yra rekultyvuota Vega. Turėtų būti naujos RX plokštės ir aukštos klasės Navi plokštės, krios pakeis Vega 56 ir Vega 64. Na, bent jau būtų visai logiška, jeigu taip įvyktų. Vis dėl to, AMD nieko doro apie naujas plokštes nepasako, o nVidia nieko naujo, apart GTX 1660, GTX 1550 Ti kaip ir neturėtų išleisti. Jei AMD nieko dabar nedarys arba žmonės nepradės pirkti Radeon 7, tai nVidia kainų žemint neturėtų. 

     

    Dėl RX 580 4GB, tai nežinau. Kam pirkti tokią plokštę, kai išeina 8GB versija už beveik tiek pat?

     

    Intel'io integruotos vaizdo plokštės trumpai pasakius yra niekam tikusios. Jų paskirtis yra tiktai tokia, kad būtų vaizdas monitoriuje ir dar pagretinti multimedijos užduotis. Viskas. Jei su tokiu dalyku nori lošti žaidimus, tai nebent su žemais nustatymais, ant 720p raiškos ir melstis, kad bus 30 fps arba lošti tik senus žaidimus su kiek auštesniais nustatymais. Jeigu žaidimai nelabai svarbu arba nesinori jų lošti naujų, tai gyventi galima, bet atrodo keistai turėti i7 9700K ir neturėti vaizdo plokštės. Jei tiesiog nesinori vaizdo plokštės dabar, tai gal iš viso vetėtų pagalvoti apie AMD 2400G. bent jau integruota vaizdo plokštė netragiška, o procesoriaus kaip ir daug kam užtenka.

     

    Skirtumo didelio nėra tarp Noctua NH-D15 ir Dark Rock Pro 4. Gali rinkis pagal tai kas atrodo geriau, kas pigiau ar pan. Tiesiog jie abu yra labai panašūs. Jei labai svarbu aušinimas, tai Noctua su abiem ventiliatoriais aušina truputį geriau, bet skirtumas labai mažas. Bet vis tiek turiu pasakyti, kad Scythe Mugen 5 PCGH bendrai būtų geresnis pasirinkimas, nors ir aušina praščiau. Scythe veikia tyliausia ir kainuoja normaliausia. Mačiau yra 1A už 53 eurus, tik tiek, kad reikės palaukt kol gausi (14.03). Jei negali laukti ilgai tai 1A yra ir Noctua NH-D15 už 90 eurų (27.02) arba Dark Rock Pro 4 už 80 eurų (06.03). Dar įdomus variantas yra Shadow Rock 2 už 42 eurus (26.02), bet vien dėl to, jog daug gauni už tai ką sumoki.

    • Patinka 1

  19. @mantukis5000 Problema ta su tuo i7 2600K kad jis jau gauti pradėjo nuo FX8350, kai išleidimo metu buvo tiesiog š gabalas lyginant prieš intel. Ir nors 2600K legenda bet jis taip ir stovėjo vietoje, kai tuo tarpu FX8350 sugebėjo įgauti spartos žaidimuose "Not All Heroes Wear Capes". FX8350 is hero. AMD FineWine :) AŠ tiesiog norėjau pasakyt jog nevertas tas 9700K papildomų pinigų ir nieko jis išskirtinio ateityje nepasiūlys, 2700X kainuoja pigiau ir ateityje susilygins su, ir galimai aplenks, 9700K, nes visgi naujos konsolės bus ant Ryzen pagrindo.

    Bet, kad FX 8350 taip ar taip daug atsiliko. Finewine ar ne, bet faktas tas, kad tuometu AMD prašovė kaip reikiant su silpnais branduoliais. i7 2600K gal ir nebuvo ypatingas procesorius, bet jis tiesiog buvo pasiūlytas strategiškai tobulu laiku ir turėjo ganėtinai daugiau nei reikia resursų ir dar net kainavo padoriai. FX 8350 nebuvo totalus š išleidimo metu, šis titulas atitenka FX 8150 ir visai pirmai buldozerių kartai. FX 8350 buvo trečia revizija su minimaliais pataisymais ir masyviu kainos sumažinimu. 

     

    Dėl 2700X, tai pasakysiu taip. Jis žuvęs Lietuvos rinkoje. Ne dėl to, kad kas nors su juo yra blogai, bet vien tik dėl jo kainos. Jis kainuoja apie 350 eurų, kai labai į jį panašus 1800X kainuoja visu šimtu mažiau ir praktiškai labai nedaug atsilieka. Tiesiog kažkodėl taip čia yra. O jeigu kas nors užsiiminėtų overclock'inimu, tai absoliutus nugalėtojas būtų Ryzen 7 1700, nes yra visi branduoliai ir threads kaip pas 1800X ar 2700X, tik tiek, kad jo dažnis mažesnis. Viso kainuoja tik 180 eurus. Ten gal užsienyje antros kartos Ryzen'ai kainuoja mažiau, tai gal būt dėl to jie visuomet rašo, kad būtent tie Ryzen'ai siūlo daugiausia už pinigus, ne bet čia Lietuvoje, toje vietoje yra tik pirmos kartos Ryzen'ai. 

     

    Tikriausiai i7 9700K ir nėra geras pasirinkimas finansiniu atžilgiu, bet faktas tas, kad Intel procesoriai vis dar turi gan ženklią persvarą žaidimuose ir intensyvioje kasdieninėje veikloje (office, internet). Plius seni žaidimai su jais veikia greičiau (bet Ryzen'ai taip ar taip yra labai daug greitesni nei reikia). Tiesiog būtent šis i7 yra nevisiems, bet tam kam reikia, jie greičiausia žinos ko ieškoti. Daug kam užtektų tiesiog i5 9600K, i5 9400 ar net kokio tai i3 8100.

     

    Kai neaišku, kas bus daroma su PC tai ir rinkti dalis sunku. Gal Impaler'iui reikia tik šiaip padoraus PC, gal jam žaidimai svarbu, gal jis užsiiminėja kokiais nors darbais, o gal jam visai neverta rinktis greito PC. Šiaip dar pagalvojau, kad visai gal ir būtų gerai jam tiesiog imti Ryzen 1800X ir RTX 2060. Visgi RX 580 yra daugiau ar mažiau lygu 1060, o RTX 2060 yra arčiau Vega 56/GTX 1070 Ti. RTX 2060 kainuoja ne taip ir daug daugiau už RX 580 ir kadangi yra nesenai išleista, tai manau, kad nVidia gana ilgai palaikys ją. Be viso to, RTX 2060 naudoja mažiau elektros ir kaista mažiau. Jeigu būtų Ryzen 1800X ir RTX 2060, tai bendrai žaidimuose šitas derinys būtų geriau už i7 9700K + RX 580. Pakeitus CPU į 1800X ir GPu į RTX 2060 vis tiek bendrai gautūsi derinys pigesnis, geresnis ir t.t. Sakyčiau verta pagalvoti. Nežinau kodėl, bet AMD pagrindinės plokštės yra gerokai pigesnės nei Intel, tai vėlgi susitaupo pinigų, nieko neprarandant.

     

    Nežinau ar 2700X aplenks i7 9700K žaidimuose, bet kai man reikėjo rinktis CPU tarp FX 6300 ir i3 4130 visi sakė, kad FX 6300 bus geriau ateityje. Taip ir buvo, bet niekam neatėjo į galvą tai, kad kai tai įvyks tai jie abu jau bus per silpni. Tuo metu, kai jie abu buvo nauji, tai i3 4130 ryškiai lenkė tą FX 6300. Dar žmonės sakė, kad paoverclock'inus FX'ai būna visai padorūs procesoriai. Tiesos yra, bet tam reikia gero aušinimo ir elektros sąnaudos būna kosminės. FX 6300, kurio dažnis pakeltas iki 4.6GHz gali ryti 300 vatų, kai įjungtas OCCT Linpack testas. Dabar situacija ne visia tokia, kaip buvo tuomet, bet panašumų yra. Tiesiog reikėtų gan skeptiškai žiūrėti į tuos pasakykymus, kad procesorius gyvens ilgiau ar trumpiau. 

    labiau del to kad pasens per tiek metu gerokai. nu as bent tikiuosi kad dideli suoliai dabar bus ateinancius 5-10 metu i prieki kad nespesim vytis. 

    Geriau jau taip nebūtų. Reikės dažniau dalis keist. bent jau iš mūsų kaip vartotojų pusės, iš tokių dalykų mažai naudos. 


  20. @mantukis5000

     

    Ką tu manai apie tokią, biškį pakrito kaina jos. - http://www.skytech.lt/112650520g-sapphire-pulse-radeon-580-8gb-gddr5-backplate-p-351089.html

     

    Galvoju jamt dar šiandien.

     

    ir "Tiesa, i7 9700K man neatrodo, kad bus tas procesorius, kuris labai ilgai gyvens," ta prasme? :D

    Gera vaizdo plokštė už gerą kainą. Aš už panašia sumą pirkau Powercolor RX 580. Sapphire versija geresnė.

     

    Ta prasme, kad tai nebus tokia legenda kaip i7 920 ar i7 2600K, kurie atrodo, kad veikia amžinai greitai. Gyvens gan ilgai ir i7 9700K, bet žiūrint į taip kaip elgiasi AMD, tai panašu, kad jie vis ir galvoja kaip didinti branduolių skaičių. FX serija turėjo max 8 branduolius (4 modulius, kurie veikia panašiai į 4 branduolius su Hyperthreading). Ryzen'ai pirmos ir antros kartos turi tiek pat branduolių, bet ši kartą visiškai tikrų, be to dabar yra 16 thread. Nusimatantys Ryzen'ai, pagal nutekėjusius duomenis, dar turės branduolių prieaugį ir thread skaičiaus padidėjimą. Kadangi AMD realiai atsikuria, tai manau, kad jų įtaką augs, na o Intle jei nieko rimto nedarys tai atsiliks. Programuotojai per tą laiką softą pritaikys veikti su daugiau branduolių. Na bent jau taip gali būti. i7 9700K turi 8 branduolius, o softas (daugiausia apie žaidimus kalbant) jau dažnai naudoja keturis branduolius, o kartais ir šešis. Resursų rezervas ateičiai i7 procesoriuje tiesiog yra nedidelis. i7 920 laikais, didžioji dalis softo naudojo du branduolius, o procesorius turėjo 4 branduolius ir 8 thread'us. Tiesiog tuomet buvo galima nusipirkti daug galios už prieinamą kainą ir kas svarbu tai Intel procesoriai tuomet turėjo stiprią persvarą vieno branduolio greityje. Nors AMD procesoriai dabar ir turi daug branduolių, kurių dar kolkas nereikia, jie pasens nemaloniai, nes jų branduoliai silpnesni ir kai pradės visus branduolius išnaudoti softas, patys branduoliai jau gali būti per silpni. Trumpai sakant, situacija panaši kaip, kad buvo su FX 6300 ir i3 4130. Su vienu džiaugsiesi dabar, o vėliau nelabai (i3 4130), o su kitu niekada per daug nesidžiaugsi, bet bent jau ilgiau nepasidarys per silpnas (FX 6300).

     

    Kiek realiai i7 9700K bus geras viskam niekas tiksliai nežino, bet bandyti spėti galima. Jei dabar softas naudoja 4 branduolius ir bando pereiti į šešis, tia manau, kad praeis 2-3 metai iki to. Po to kitas perėjimas bus iki aštuonių branduolių naudojimo ir galbūt užtruks apie 2 metus. Apie penkis metus viskas bus gerai, bet kai softas sugebės išnaudoti daugiau nei aštuonis branduolius, tai juo tuomet fps nebebus toks stabilus arba bus daugiau nei įprastai sumažėjęs. Kažkodėl nelabai tikiuosi, kad bus kokių nors didelių pokyčių vieno branduolio spartoje. Po tiek laiko i9 9900K bus gerokai atpigęs ir galėsi pasikeist procesorių nesunkiai, tuomet pagyvensi su tuo pačiu kompu dar kažkiek metų (dar 4 ar truputį daugiau, jei nebus didelių vieno branduolio spartos pokyčių). Kai i7 9700K pasens, tai jau gali būti, kad softui gal ir nebeužteks 16GB RAM'o, nors šiuo metu mes dar esame kai 8GB nelabai užtenka, o 16GB nelabai ir reikia. Tiesiog i7 2600K jau išgyveno 8 metus nepasiekęs visiškų resursų ribų ir dar gal ištvers 2-3 metus. Bent aš tiesiog nematau, kad i7 9700K bus toks geras kaip, kad i7 2600K buvo. Vis dėl to, apie tai per daug negalvok, nes i7 2600K buvo išskirtinis procesorius šiuo aspektu. i7 9700K gyvens ilgai, tiesiog nebus toks legendinis.

     

    Jau po dešimtmečio gali pradėti kompiuterio techninių bėdų, tokių kaip: miręs HDD, miręs SSD, šakės pagrindinei plokštei (greičiausia VRM vietai), sumažėjęs PSU efektyvumas ir elektrinės savybės ir t.t. Po 15 metų, PC patikimumas stipriai sumažėja, o ar jis išgyvens dar ilgiau, tai tiktai sėkmės reikalas. Bet kalba jau eina apie gana tolima ateitį, todėl tokių minčių vertė menka. Beveik niekas dešimtmečius PC nelaiko.

    • Patinka 1

  21. Eww... vien ant CPU išleist žadi apie 1/3 sumos. Jei neperki 2080Ti, nematau tikslo tokiam procesoriui.  :nth:  

    Ne visi PC naudoja vien tik žaidimams lošti. Turėti galingą CPU yra verta todėl, kad CPU dažnai labai ilgai ištveria norint lošti žaidimus ilgam. Pažiūrėjus į antros kartos Intel i7 2600K tai matosi, kad jis jau darosi senas, bet vis dar yra padorus CPU, o praėjo tai jau daug metų. Jo, turbūt, vis dar užteks dar kokiems 2-5 metams. Taip, jis kainavo gana nemažai kai buvo naujas, bet jo greičio užteko labai ilgam laikui. GPU iš i7 2600K laikų jau greičiausia turėjo būti pakeista bent kartą ar du kartus. GPU kainuoja daug ir beveik nesvarbu ar pirksi pačią pačiausią ar vidutinę, vis vien GPU pasensta salyginai greitai. Palyginus su CPU, ant GPU tiesiog neverta leisti daug pinigų. Be to CPU labai jau daug elektros nesrėbs, todėl ir pasibaigus tam laikui kai galios laisvai užteks betkam, jis jau bent nesrėbs per daug elektros. GPU kai pasens, ypač aukštos klasės, srėbs daug elektros. Mano nuomene išleisti daugiau ant CPU yra žymiai labiau verta negu, kad ant GPU. Visgi reikėtų ir atsiminti, kad CPU yra naudojamas viskam ir galės džiuginti savo sparta praktiškai bet kur, o GPU yra iš esmės naudinga tik žaidimuose. GPU tik retais atvejais gali padėti procesoriui labai specifiniuose dalykuose, bet greičiausia niekas tokia veikla neužsiima (jei užsiima, tai tuomet būna aišku, kad gera GPU būtų pravartu), o jei ir užsiima tai tokiam vartotujui neverta terliotis su paprastom GPU. Jiems yra skirtos profesionalios plokštės, kaip kad nVidia Quadro serija ar Radeon Pro WX serija. Retesniais atvejais kam nors reikia Intel Xeon Phi, nVidia Tesla, Radeon Instinct...

     

    Tiesa, i7 9700K man neatrodo, kad bus tas procesorius, kuris labai ilgai gyvens, bet visuomet yra galimybė įsidėti i9 9900K vėliau, kai atpigs. Dabar, tas procesorius, kuris kainuoja ne itin daug ir bus geras ilgam laikui yra arba Ryzen 2700X arba Ryzen 1800X. Ryzen 1700, 1700X ir 2700 turi dažnio deficitą, kuris pradės jausti stipriau, tą galima sutvarkyti pakėlus dažnį, bet aš manau, kad jeigu tikrai yra noras turėti didesnį dažnį geriau už tai ir sumokėti, nes overclock'inimas niekada nėra garantuotas dalykas, stabilumas taip pat nėra visiškai garantuotas ir t.t. Tiesiog mažiau galvos skausmo tiesiog nusipirkus tai ko norisi iš karto.

     

    Nors ir AMD Ryzen 7 2700X dabar yra geriausias pasirinkimas tarp procesorių, aš Impaler paklausiau kodėl i7 9700K. Atsakymą gavau, bet jo nuomonės keisti nenoriu. Kai kam svarbu turėti tai kas labiausia apsimoka dabar (1600X, kai kam norisi turėti dabar gerai ir ilgai tuo džiaugtis (2700X), o kai kam vertingiausia atrodo, kad vis dėl to reali veikla dabar, o ne perdėtas galvojimas apie ateitį yra svarbiausia (i7 9700K). Čia jau jau kiekvienam savaip. 

     

    Žodžiu, jeigu supranti ką darai, tai tikslas geram procesoriui tikrai yra, net jeigu jo kaina sudaro nemaža dalį viso kompo biudžeto. 

     

    Edit: be to norint pirkti galingą CPU jis vis vien kainuos gerokai mažiau nei galinga GPU.

    • Patinka 1

  22.  

    @mantukis5000 Revisitinęs po mėnesio viską, pergalvojau, kad YOLO ir nereikia trupint ant to kompo, gi kasdien daiktas veikia, tai nenoriu pagailėt ir pasidaryt, kad tarnautų 10 metų bent jau :D

     

    Biudžetą praplėčiau iki 1400 - 1500 eur.

     

    Po temos papostinimo aš irgi apsisprendžiau, kad MoBo užteks paprastesnės.

     

    Dėl RAM irgi apsisprendžiau likti su 8GB+8GB tik neišsirenku modelio dar tarp G.Skill Aegis / Trident ir Corsair Vengeance LPX  ar kokių nors Kingston RAM'ų. 

     

    Nors kainos labai panašios ir review'ų skaitau kiek lenda, bet vistiek neapsisprendžiu ką imti. Visi ale geri jie. Ką tu patartum? Ir turint omeny, kad imčiau tada Gigabyte Z390 AORUS ULTRA su i7-9700K procu ir šiuo cpu cooleriu - http://www.skytech.lt/bk022-quiet-cpu-cooler-dark-rock-pro-77511501155115613662011754939940-p-388728.html (tik dar klausimas ar šis cooleris suderinamas su šia Mobo, nes 1151 coolerio pavadinime nėra paminėtas tik 1150 <...> 1155 ir t.t.?) tai ar pavyktų po tuo cooleriu pakišti normalaus dydžio ramus ar tik low profile? kaip suprantu overclocking prasme visada yra geriau normalaus dydžio ramai ar ne?
     
    Ir galiausiai neišmąstau dėl GPU kurį variantą imti. Žinau, kad 4GB tikrai per mažai. Svarstau tarp 6 ir 8 ir visiškai neįkertu dar kurį gamintoją rinktis ir net kokį tiksliai modelį. Per visą dieną viską daug maž apsisprendžiau, bet tik ne GPU.
     
    Dėl Intel - tai matyt esu sugadintas jų užtarnauto įvaizdžio per 20 metų, kad Intel dievas. Atvirai tą sakau. Gal AMD ir tikrai geras variantas, bet iki šio momento dar neatsitiko taip, kad kažkodėl persiversčiau į AMD pusę. Marketingo padariniai.
     
    Ką išsirinkau:
     
    CPU:

    Intel Core i7-9700K, 8 Cores, 3.6-4.9GHz, 12MB, LGA1151, 14nm, BOX (dėžutėje, be aušintuvo) Gamintojo kodas: BX80684I79700K - http://www.skytech.lt/bx80684i79700k-intel-core-i79700k-cores-3649ghz-12mb-lga1151-14nm-box-dezuteje-a-p-412795.html

     
    GPU:

    :fuuu: 

     

    RAM:

    :genius: 

     

    Motherboard:

    PSU:

    CORSAIR PSU RM750X 750W GOLD ModularGamintojo kodas: CP-9020179-EU - http://www.skytech.lt/cp9020179eu-corsair-psu-rm750x-750w-gold-modular-p-383734.html

     
    Cooler:

    be quiet! CPU cooler Dark Rock PRO 4 775/1150/1155/1156/1366/2011/754/939/940 - Gamintojo kodas: BK022 - http://www.skytech.lt/bk022-quiet-cpu-cooler-dark-rock-pro-77511501155115613662011754939940-p-388728.html

     

    Gerai mąstai, kad neverta taupyt ant kasdieninio naudojimo daikto. Bet iš esmės niekada neverta taupyt ant 3 daiktų: korpuso, pagrindinės plokštės ir maitblokio. Su šitais reikia būtinai pirkti tik tai kas padoru arba daugiau. Taupysi ant maitblokio, rizikuosi užsidegt arba neturėsi stabilios sistemos, turėsi š korpusą, tai temperatūros bus aukštos arba metalas bus per plonas ir reikės galvot ką daryt su perveržtais varžtais. Taupysi ant pagrindinės plokštės - turėsi visą asortimentą pačių įdomiausių problemų. 

     

    Dėl RAM. Nėra ten didelio skirtumo iš kurio gamintojo prikti, juk vis vien jie nebus tokie geri, kad pasakytų realiai kokie NAND chip'ai ten yra ir t.t. Svarbu, kad būtų lyginiai skaičius plokštelių ir pakankama talpa. Intel 1151 platformoje greitis nelabai svarbus. Bent jau, kad 2400-2666Mhz būtų. Dideli aušintuvai ant RAM'o turi tik labai menką naudą, vien dėl to bent jau aš nematau reikalo jamt RAM'ų su dideliais aušintuvais. Su tokiais vien tik bėdos. RAM' overclocki'inimas yra sudėtingas, ilgas procesas, o RAM'o testavimas irgi sudėtingas reikalas, nes beveik nėra tam tinkamo softo. Memtest86 tikrina ar RAM'as veikia teisingai, Windows'ų RAM'o testas dara tą patį tik ne taip nuosekliai, su Prime95 ir OCCT sunku visiškai pilnai apkrauti RAM'ą... Ir jei yra noras turėti gerą aušinimą dėl šiaip bet kokių priežasčių tai mačiau yra prikti atskirų RAM aušintuvų (iš Arctic, G-Skill). Nežinau ar žinai, bet dabar kur rašo LP RAM, tai ten yra pilno dydžio RAM moduliai su nedideliais radiatoriais. Paminėjau tik dėl to, kad būtų aiškiau.

     

    Aušintuvas lyg ir turi išpjovas, kad tilptų ir aukštesnis RAM'as. Pats gamintojas galėtų parašyt koks max dydis ten telpa. Jei nėra parašyta, tai belieka tik bandymo kelias. Šiaip dėl aušintuvo, tai manau, kad Scythe Ninja 5 yra praktiškai geriausias koks tik gali būti orinis aušinimas. Vis dėl to aušinimas neturėtų labai skirtis nuo Be Quiet modelio, bet Scythe kainuoja mažiau ir greičiausia veikia tyliau. Esu bandęs Scythe Mugen 4 PCGH ir Scythe Andy Samurai Master. Pagaminimo kokybė prieš dešimt metų buvo žemoka, bet aušinimo galimybės buvo itin geros. Šiais laikais, Mugen 4 PCGH yra dar geresnis kokybės atžvilgiu, veikia tyliau. Žiūrėjau į Mugen 5 PCGH, tai jie sutvarkė gan nepatogų montavimo mechanizmą buvusį ansčiau, išpjovė RAM'ui trputį radiatoriaus, sumontavo dar geresnius ventiliatorisu ir patobulino stilių. Ką noriu pasakyti, kad Scythe yra senas gamintojas, kuris jau daug metų tobulina savo aušintuvus ir dažnai pasiūlo kažką nerealaus ir be to nelabai brangiai. Be Quiet! yra naujesnis žaidėjas rinkoje, jų produkcija kokybiška, bet ir daug kainuojanti. Jie irgi gali aplenkti Noctua NH-D15 testuose, bet kaina kaip ir Noctua. Noctua aušintuvai iš šių trijų kompanijų brangioausi, bet aušina dažniausiai prasčiau, užtat jų ventiliatoriai veikia ilgiausiai. Bet tai yra daugiau tušti skaičiai, nes tie jų ventiliatoriai veikia ilgiau negu kas realiai naudoja kompiuterius (tas pats galioja ir Scythe bei Be Quiet!). Noctua produktai yra labiau prabangos reikalas, jų biudžetas keliauja yra padorius produktus su prabangiu į pakavimu. Be Quiet! elgiasi panašiai kaip ir Noctua, tik tiek kad jų aušintuvai yra truputį geresni ventiliatorių ištvermės kaina (jie vis tiek veikia ilgiau negu, kad kam nors reikia). Scythe dažniausiai pasiūlo geriausius radiatorius, bet jų pakuotės parastesnės (vis tiek padorios) ir ventiliatoriai turi parastesnius guolius, kurie veikia trumpiau (vis tiek ilgiau, negu, kad kam nors to reikia), bet veikia tyliau. Mano galva Scythe tiesiog vertingiausia pirkti, nes to kas svarbu gauni daugiau, o ant to kas nesvarbu neišleidi per daug. Jei ventiliatoriai nepatinka, visada galima juos pasikeisti. be to Scythe aušintuvas su daugiau oro prastumiančiais ventiliatoriais aplenks Be Quiet! ir Noctua. Tavo vietoje imčiau Scythe Ninja 5.

     

    Visvien jei norisi Be Quiet!, tai greičiausiai tiks ir 1151 lizdui. Būtų AMD, kurie lizdo skylių nekeičia jau nuo socket 754 laikų, tai sakyčiau, kad tikrai tiks. Apie Intel lizdų skyles ir išmatavimus nedaug žinau, bet manau, kad susisiekus su pačia firma per paštą, jie galėtų tą atsakyti.

     

    Ai nekreip dėmesio į tai ką parašiau aukščiau. Jų tinklapyje parašyta, kad tinka LGA 1151. 

     

    Dėl GPU tai tiesiog pataikei netinkamu laiku prikti, kai bus dar išleista naujų plokščių. Bet nieko tokio, tokiu atveju svarbu nenusipirkti nVidia'ios 1000 serijos plokščių, nes nVidia tikrai mėgsta apleisti senesnes plokštes. Tai tuomet klausimas ar RTX ar ne. Šiaip nei viena RTX plokštė nėra verta savo pinigų, bet jei norisi greičio tai yra vienintelis tikrai geras pasirinkimas. Jei nori, kažko ko užtenka gan ilgam laikui, bet be 4K raiškos, ultra nustatymų ir kitų nesamonių, tai tuomet tik Radeon RX 580 arba RX 590 jei pigu. Iš RX 580 gali tikėtis 1080p high/ultra su 60 fps arba 1440p medium/high su 50-60 fps, kartais daugiau. 4GB VRAM tikrai nėra daug ir kadangi galvoji ilgam PC turėt tai tuomet verta rinktis tik 8GB versiją. Geriausi RX 580 gamintojas yra Sapphire, jų aušintuvai tiesiog geriausi ir jų ventiliatoriai turi ilgaamžius guolius. Pulse ar Nitro nelabai svarbu. Nitro verta rinktis tik jeigu kainuoja panašiai kaip ir Pulse. Jeigu nori sutaupyti tai tuomet aušintuvo sąskaita gali rinktis RX 580 iš XFX, Powercolor. Asrock RX 580 turi praščiausius aušintuvus ir šiaip tai yra pati blogiausia RX 580 versija, tiesiog neverta pirkti šitos versijos. MSI Armor versija irgi prastoka, bet truputėlį geriau už Asrock. Likusios Asus, Gigabyte ir MSI plokštės yra padorios, bet dažnai kainuoja per daug arba Sapphire tiesiog turi kažką geriau. Sapphire yra kaip nVidia'ios EVGA, tiesiog nieko geriau už tai beveik nėra. Jei nori išleisti daugiau ir gauti daugiau, tuomet teks galvoti apie RTX 2070, bet bent jau aš nelabai matau reikalo leisti kone dvigubai daugiau pinigų ir gauti tikrai ne tiek pat daugiau. RX 580 tiesiog yra padori plokštė už padorią kainą. Nors čia vienas playmanas ir turi Vega plokštę, vis tiek pirkti neverta. Jos kainuoja daug, ryja daug elektros ir dabari kai pasirodė RTX plokštės tiesiog yra santykai ne itin greitos. Radeon 7 yra daugiau ar mažiau sutvarkyta Vega 64, bet kolkas LT gauti Radeon 7 sunku.

     

    Nu gerai, tuomet bus Intel. Nieko prieš juos neturiu, tik tiek kad dabar nelabai populiarus pasirinkimas. Jei yra noras turėti tikrai geriausią daiktą žaidimams ir yra pinigų tai kodėl gi ne? Nesvarbu kurį AMD bepirksi, vis vien dabar vis dar nėra nei vieno, kuris būti geresnis už Intel kasdieninėje veikloje (office, internet ir kiti mažai branduolių reikalaujantys dalykai) ir žaidimuose. Jei yra pinigų, tai Intel yra geras pasirinkimas.

    • Patinka 1