vaidas323

reikalinga pagalba skaitmeninio garso srityje

Rekomenduojami pranešimai

....

Dabar skaitmenine dalis. Reikalas toks, kad atsiradus skaitmeniniams garso perdavimo standartams (AC-3, DTS ir t.t.) nebuvo sukurtas joks specialus hardware standartas tiems signalams perduot

. Todel yra naudojami tie patys stekeriai/portai/kabeliai, kurie buvo naudojami perdavineti stereo signalui. Protingi aparatai ti

siog priima signala ateinanciu kabeliu ir turi nustatyti, ar tai stereo- nekoduotas, ar tai kaip nors uzkoduotas signalas. jei signalas koduotas, jis yr

dekoduojamas (nu arba perleidziamas toliau)

...

nemaisykim skaitmeninio signalo, kodavimo budo (hardwarinis ar softwarinis) ir pajungimo budo tarpusavyje.

skaitmeninis garso HARDWARISKAI spaudziamas ir perduodamas nuo pat pirmo buitinio CD ar DVD laiku (zr. LINEAR PCM)

Tai, kad kaip jungtis naudojama RCA sukurta jungtis - tai jau tik technikos reikalas. Tik deka hardwarinio spaudimo paplitimo naujosios sistemos labai sunkiai keicia esamas(Dolby Digital 5.1 ir DTS).

 

Pabandyk i koki nors kaip tu vadini "protinga aparata" AV receiveri i skaitmenini garso iejima pajungti analogini signala ir paziureti kaip jis atpazins ji.

 

Neatpazins.

 

Skaitmeniniu budu galima paerduoti ir daugiakanali ir dvikanali garsa. Dvikanalis gali buti DD 2.0, PCM, MPEG ir t.t.

Redagavo masa

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nemaisykim skaitmeninio signalo, kodavimo budo (hardwarinis ar softwarinis) ir pajungimo budo tarpusavyje.

skaitmeninis garso HARDWARISKAI spaudziamas ir perduodamas nuo pat pirmo buitinio CD ar DVD laiku (zr. LINEAR PCM)

Tai, kad kaip jungtis naudojama RCA sukurta jungtis - tai jau tik technikos reikalas. Tik deka hardwarinio spaudimo paplitimo naujosios sistemos labai sunkiai keicia esamas(Dolby Digital 5.1 ir DTS).

 

Pabandyk i koki nors kaip tu vadini "protinga aparata" AV receiveri i skaitmenini garso iejima pajungti analogini signala ir paziureti kaip jis atpazins ji.

 

Neatpazins.

 

Skaitmeniniu budu galima paerduoti ir daugiakanali ir dvikanali garsa. Dvikanalis gali buti DD 2.0, PCM, MPEG ir t.t.

kaip ir teisybe rasai, tik kur tas mano maisymas pasireiske. neparasiau gal digital prie stereo? (bet ir analog neparasiau lygtais..) Sorry jei neaiskiai

 

issireiskiau.

 

EDIT: ai nu jo, ten mane galima buvo suprasti, kaip kalbanti apie STEREO analog. Buvo bandyta pasakyti, kad coax ir opt hardware standartai buvo kurti seniai stereo digital parduoti. atsiradus poreikiui daugiakanaliam garsui, hardware realizacija nebuvo pakeista, o del riboto jos duomenu srauto pralaidumo, daugiakanali garsa prisiejo reikalas suspausti-koduoti. A gerai rasau dabar?

Redagavo ZZ1

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

to ZZ1

 

klaida buvo tik toje vietoje, kur buvo teigiama, kad tuo paciu laidu eina ir analoginis ir skaitmeninis garso signalas, o protiningas imtuvas pats atsirenka.

Nors kistukas yra toks pats, uz jo yra visiskai tarpusavyje nesuderinami standartai. Ir analogo "suskaitmenininimas" turi keleta privalumu - dingsta arba mazeja triuksmai, galima VIENU laidu perduoti kelis garso kanalus ir t.t. Kai atsirado skaitmeninis garso standartas, tai "gelezis" pasikeite is pagrindu. Cia yra tas pats, kaip sakyti, kad esant analoginei televizijai pereinant i skaitmenine (kad ir DVB-T) hardwariskai mazai kas keiciasi.

 

Del daugiakanalio garso: panasu. Daugiakanalis garsas visu pirma buvo skirtas kinui. Cia jau atskira istorija. Garsas analoginiu budu buvo irasomas i ta pacia juostele, kaip ir filmas (arba magnetine arba optine). Sutalpinti garsa buvo labai sunku (juostoje buvo labai mazai vietos). Daugiausia tame standarte pasieke Dolby kompanija, kurios dabartinis daugiakanalio garso glaudinimo standartas (Dolby Digital) ir yra labiausiai paplites. Siuo metu skaitmeniniu budu perduoti 0,5 megabito srauto DD 5.1 garsui yra labai nedaug. Kaip pavyzdi galima paziureti pvz USB pirmos ir antros kartos kanalo pralaiduma. Net pirmos kartos USB laido pralaidumas yra keliolika megabitu. Pagrindine problema - sukisti sita garsa i optine juostele - tam panaudojama optines juostos dalis tarp skyluciu.

 

Seip jei tai domina, tai galiu paiesokoti nuorodu apie garso standartus, bei erdvinio garso evoliucija. Ukrainieciu saite buvau rades geru straipsniu rusu kalba.

 

P.S. jei idomu - "STEREO" kine yra keturiu kanalu garsas (a priori).

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

na papasakoti turi daug, tik bijau perdaug nukrypsim nuo temos.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Naujausios temos

  • Naujausi pranešimai

    • Pasakojimas apie tai kaip Sony visgi pardavė man savo brangiausia konsolę. Tai va, apie PS5 Pro pirkimą galvojau praktiškai nuo pat jos anonsavimo pradžios, tačiau vis save bandžiau atkalbinėti kad man jos nereikia, kad sudėjus visis priedus kaina siekai vos ne 1K eurų ir kad tikrai išsiversiu su Fat PS5 iki pat 6 Serijos atėjimo. Bet neparėjo😄 Kas mane privertė apsigalvoti - ogi tas kad po tam tikrų pranešimų supratau kad Sony toliau aktyviai vystis tik Pro konsoles versija. Taip, vanilinė PS5 bus puikiai palaikoma, jai išeis visi updaitai, tiks visi išleisti žaidimai iki pat gyvavymo ciklo pabaigos, bet sena versija ne bus vystoma, nieko naujo, tik palaikymas. O Pro vystys ir gerins toliau. Project "Amethyst" - kitais metais Pro išeis didelis updaitas. kuris pakeis dabartine PSSR į dar progresyvesnę ir geresnė upskailo technologija, taigi su Pro žaidimai atrodys dar geriau, negu dabar, palaikymas tik didės ir vis didesniame žaidimu skaičiuje, tas kokybės skirtumas atrodys dar ryškesnis ir apčiuopemas. Geras pavizdys galėtu būti naujas Death Stranding - skirtumas tarp Pro ir paprastos versijos yra akivaizdus - taip su sena PS5 tu gausi puikia vaizdo kokybe, kaip ir Pro, bet...tik 30 fps. Kai su Pro 60 ir baigtas kriukis. Arba gali žaist ir 60, bet vaizdo kokybė tikrai suprastėja. Taigi apsisprendžiau. Ką galiu pasakyti apie pačią konsolę -kol kas įspūdžiai tik teigiami. Per tos praėjusius beveik 5 metus nuo originalios versijos išleidimo Sony daug ko išmoko ir padarė išvadų. Pirmas dalykas - konsole atrodo labai gražiai ir medžiagų kokybė tikrai gera, nėra prie ko prisikabinti. Keista, nors skirtumas didyje nėra labai ryškus, bet Fat versija po Pro pradeda atrodyti tikrai pernelyg didelė ir griozdiška, nors ankščiau taip visiškai neatrodė. Džiūgu kad konsole labai tyli, jeigu su sena aš turėjau minimalu neerzinanti coil wine, tai šitos nesigirdi, išvis, (na girdisi aušintuvo "šlamesys" esant apkrovai, bet idle mirtina tyla. Pats atnaujinimas ir failų profilių perkelimas pavyko sklandžiai - aišku kaip visada iš antro karto😄, nes kažkaip tai sugebėjo išsinarinti ethernet laidas, bet iš antro viską sklandžai perkėlė. Su Fat turėjau 1Tb M2 diską, tai sukeliau į jį max ką galėjau žaidimų ir per laidą keliau tik profilį, saivus bei galerijos failus. Kaip ir sakau viskas sklandžai persikėlė, taigi finale gavosi kad padarej senai konsolei vaizdo plokštės upgraida. Viskas vietoje ir taip pat lyg nieko nebuvai keitęs. Sunkiausias darbas eilinį kartą buvo nuimti Fato nugarėlės plokšte, nes ją vistiek reikia "lupti". Skirtingai Pro plokštės nusiima stebėtinai lengvai. Taigi dabar ramiai galėsiu laukti PS6 atėjimo, žinant kad visada gausiu Max grafikos kokybė. Visiems geros dienos ir geros vasaros. Chill!🎮😎
    • XBOX Series X|S Rugpjūtį  
    • Tą aš ir supratau, kad nieko nesutiksi, bet kitų žaidėjų ženklus kad jie čia buvo matai viso žaidimo metu, kad  nesi tu čia vienas mes ir gi čia nešiojam  
    • Ateityje dar pamatysi, kad kartu su kitais žaidėjais tiesi kelius, zip lines ir t.t. Vienam nutiesti visus kelius būtų labai sudėtinga dėl didelio resursų kiekio. Bet kai prisijungęs pamatai, kad kol buvai offline tavo pradėtas kelias gerokai prailgėjo, kaip tik apima noras kuo daugiau resursų įnešti ir prisidėti prie bendro gėrio 😀 Čia gal taip pat galima įžvelgti potekstę, kad ne tik mirusiųjų ir gyvųjų pasauliai susiliejo, bet taip pat ir dalinai susijungia atskirų žaidėjų pasauliai, kai tu kito žaidėjo niekada nesutiksi savo pasaulyje, tačiau matai jo palliktus daiktus, įspėjamuosius ženklus, nutiestus kelius ir t.t.
    • @poka Manau išeis tuo pat metu su PC versija. Kas mane dar nustebino, tas naujas features kur gali naudotis kitų žaidėjų paliktais praėjimais ar net mocu, galėtų daugiau tokių žaidimų būti, kur nors jis SP ir story-driven, bet tas online motyvas kad kitų žaidėjų palikti daiktai ir pan pasiekiami tau tai tikrai super. 
  • 32 Dizainas

    1. 1. Ar patinka naujasis PlayManija.lt dizainas?


      • Taip
      • Ne
    2. 2. Kurį dizainą nuo šiol naudosite?


      • PlayManija.lt 4.0
      • PlayManija.lt 3.5 Reboot
      • RetroManija
      • Laukiu PlayManija.lt 4.0 „dark mode“

  • Naujausios viktorinos