• Impaler
    Impaler

    Kas trečias žaidėjas – vyresnis nei 50 metų

    Vaizdo žaidimai jau tapo beveik penktadalio gyventojų pramoga. Kaip rodo „Kantar“ tyrimas, juos žaidžia toli gražu ne vien jaunimas: kone pusė žaidėjų yra vyresni nei 40 metų, o kas trečias – peržengęs penkiasdešimtmetį.

    Pritraukia didelę moterų auditoriją

    Moterų vaizdo žaidimuose ne ką mažiau nei vyrų – nors pastarieji yra labiau įsitraukę.

    „Žvelgiant į statistiką, vaizdo žaidimai toli gražu nėra tik vyriškas reikalas. 4 iš 10 žaidėjų yra moterys. Bet tiesa ir ta, kad vyrai į žaidimus įnikę labiau – tam skiria dvigubai daugiau laiko nei moterys. Laikas taip pat labai susijęs ir su žaidėjų amžiumi: kuo jis jaunyn, tuo laikas ilgyn“, – sakė „Kantar“ media tyrimų vadovė Justina Dundulytė.

    Pasak jos, paaugliai ir jaunimas vidutiniškai žaidžia po pusantros valandos, tai yra triskart ilgiau, nei bendras šalies gyventojų vidurkis. Nuo trisdešimties metų šis rodiklis kelis kartus sutrumpėja ir siekia apie pusvalandį. Vyresni nei 60 metų žaidėjai žaidžia dar trumpiau – vidutiniškai keliolika minučių per dieną.

    Iš nišos į populiarumą

    Pasauliniais grupės duomenimis, vaizdo žaidimų entuziastų grupė paprastai sudaro apie dešimtadalį žaidėjų. Šie sunkiasvoriai kompiuteriniams ir vaizdo žaidimams skiria apie 5 val. per dieną.

    „Iš pasaulinių savo grupės duomenų matome, kad 4 iš 10 apklaustųjų žaidimo įpročiai per pandemiją pasikeitė. Karantino apribojimai lėmė stiprius laisvalaikio formų pokyčius ir šie buvo juntamesni tose šalyse, kuriose ribojimai ir izoliacija buvo griežtesni. Kartu su plačia išmaniųjų telefonu baze tai stumtelėjo kompiuterinius žaidimus iš nišinės į populiarią laisvalaikio formą, nepriklausančią nuo amžiaus, išsilavinimo ar pajamų“, – sakė ekspertė.

    Žaidžia ne vien vaikai

    Paplitęs įsivaizdavimas, kad žaidimus žaidžia daugiausia vaikai, gali būti nulemtas to, kad šioje grupėje išties yra mažiausiai nežaidžiančiųjų.

    „Žiūrint į keliolikmečių grupę, kone kas antras iš jų (apie 43 proc.) žaidžia vaizdo žaidimus, be to, skiria jiems daugiausia laiko. Tačiau žvelgiant į visą šalies žaidžiančiųjų auditoriją – kone pusę jos sudaro vyresni nei 40 metų žaidėjai, o trečdaliui yra sukakę 50 metų ir daugiau, tad tarp žaidėjų dominuoja vyresni“, – sakė J. Dundulytė.

    Vyrauja žaidimai per mobiliuosius

    Pusė laiko žaidžiant vaizdo žaidimus atitenka mobiliesiems įrenginiams – išmaniesiems telefonams ir planšetėms (50,1 proc.). Trečdalis skiriama žaidimams kompiuteryje, konsolėms tenka 15 proc. viso žaidimų laiko.

    Dažniausiai namuose turima žaidimų konsolė Lietuvoje šiuo metu yra „Playstation“ – ją nurodė turintys 12,8 proc. gyventojų, ją vejasi „Xbox“ – 11,4 proc., „Nintendo“ kol kas turi porą procentų. Beje, daugiau konsolių turėtojų yra tarp moterų nei tarp vyrų (52 prieš 48 proc.) – greičiausiai jų kiekį padidina moterys auginančios vaikus.

    Patraukli grupė reklamdaviams

    Pasauliniais „Kantar“ grupės duomenimis, vaizdo žaidimų entuziastai, palygintus su kitomis grupėmis, labiau įsitraukę į įvairias medijas – pavyzdžiui, dažniau tikrina „LinkedIn“, ilgiau žiūri mokamas video transliacijas, dažniau tampa muzikos įrašų platformų prenumeratoriais, dažniau naudojasi internetinių pažinčių ar lažybų programomis, labiau linkę pirkti spaudos leidinius.

    „Šios tendencijos aktualios ir reklamdaviams – kadangi vaizdo žaidimų vartotojai įprastai turi didesnę perkamąją galią, be to, pastebima, kad pandemijos metais daugelyje šalių reklama vaizdo žaidimuose buvo vertinama kaip labiausiai atitinkanti ir mažiausiai erzinanti vartotojus. Iš savo pasaulinių duomenų matome ir tai, kad šis segmentas labiau linkęs išleisti didesnes sumas technologijoms“, – apibendrino tyrimų vadovė.

    • Patinka 3


    Atsiliepimai

    Rekomenduojami komentarai

    Taip, tai visiškai normalu. Mes gi nenustojam pvz. žvejot ar vairuot automobilį ar skaityti knygas jeigu sulaukiam 40, 50 ar dar kažkiek metu. Paprastai žmogaus prigimtis ir pomegiai nesikeičia, gali keistis tik tai kaip mes tą darom - turiu omeny su amžiūmi paprastai tampam labiau išrankus nauduoajmo tūrinio kokybei, nes dažniausiai turim vis mažiau laiko savo laisvalaikiui (na kol neišeinam į pensiją?). #PlaymanijaiAtsigaut!   

    Redagavo Javelin

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    Daug kas zaidzia tiktai tam tikrame amziuje ir po to veliau daugiau niekad to nedaro. Tai cia viena ir rusiu geimeriu. Dar svarbu nuo kada pradejo lost kad ir tie 50 meciai... as pradejau nuo kokiu 12 m o dabar man virs 40 jau. Normaliai metu jau geiminu taip 

    Redagavo scalman

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    nes as realiai kai buvau kokiu 25 buvo atsirade tokiu jaunu ale geimeriu aplink mane ir norejo visi palost ale geimeriai... bet laikas ejo ... ir jie nustojo tai daryt jau po keliu metu.... as kaip ir nuo zx spectrum 48k laiku kai piratinius zaidimus kaune pirkdavau po profkes man juos irasydavo i 5.25 floppi diska. vienas zaidimas i viena diska aisku budavo.. o laikai tie jau budavo kai ir pentium 1 pasirode. bet kas tai ipirkdavo . bet kai ant gimkes gavau ps1 cipuota jau su keliais zaidimais. viskas pasikeite kardinaliai. atrodo esu loses 36 val be miego su ps1 . kazkas tokio.

    dabar tokio gerio nebekuria jau ... o gaila 

    • Patinka 2
    • Nustebau 1

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    Pradėjęs žaisti kai tau tas patiko ir po to nustodamas tą daryti dėl kažkokių dirbtinių visuomenės rėmų, pats save įvarai į kampą, nors aplinkybės aišku būna įvairios. gyvenimas yra vienas ir turi teisę jį gyventi kaip nori, aišku neskriausdamas kitų žmonių. Kaip pradėjau, taip gaiminu  ir toliau, tik pasidariau išrankesnis tūriniui ir laiko visgi mažiau išeina tam pomėgiui skirti. O man irgi jau virš 40.  

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    niekad nieko nelosiau online na MP vadinama ir nelosiu niekad ... division losiau vien del solo  rezimo aisku division 2 per 400 valandu jau aisku vien solo ir lootas. geriausias cover shooteris ever. kai pameginau gears 5 tai po 15 min jau buvo istrintas . ner ka lygint isvis. siaip kaip ir dauguma fps ir 3asmens zaidimu ka ubiai daro ir ka kiti. na mazai kurie gali lygintis isvis. 

    jauni zmones losia tik del amziaus .. toks amzius ir po to niekad daugiau nelosia arba minimaliai.. as niekad to nemazinu .. isvis ... i uk kai skridau ieskot geresnio gyvenimo 2 tases buvo vienoj pc isrinktas i dalis kitoj tasej buvo x360 nulauztas ir disku kruva. muitine kazkaip praejau... tada jau buvo netoli 30 

    Redagavo scalman

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    Aš tai puikiai atsimenu pvz. originalius Fallout, Fallout2. Čia tai buvo žaidimai, žandikaulis atvypdavo nuo tu turn based kovų ir personažo rpg "atžaidimo" (nežinau kaip lietuviškai išsireikšt) galimybių. Tik su konsolem pas mane kažkaip nesusidėjo. Ilgą laiką buvau išimtinai PC gaimeris.

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    koks pc dar ... jau kai pentium buvo isejas as dar savo 386 iskeiciau atgal i zx spectrum 128k , nes ten va buvo zaidimai o ant pc kas buvo tuo metu gero... lenku zurnalai aisku visur sprogo apie 3dx  ir quake, bet kas tai galejo turet ... is normaliu mirtinguju. lenku kalba beja ismokau is zurnalu apie zaidimus tu metu. 

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose

    Sujuokinai su lenkų žurnalais. pats turiu patirties su tokia pat situacija. buvo tie geri laikai, kai 8 klases baigus išėjo Final Fantasy VIII ir tai buvo visai kito lygio ir sudėtingumo žaidimas, nieko panašau iki tol nebuvo tekę žaisti.

    Pasitaikė taip, kad susipažinau su vienu biču kompiuterinėje, kuris tą žaidimą irgi žaidė ir turėjo lenkišką walk-thru guide'ą. Išprašiau jo, kad leistų pasidaryti tos knygutės kopiją, tai tą knygutę garbingoj vietoje tebeturiu po šiai dienai pasidėjęs. O kai lenkų kalbos 0, tai tiesiog skaitai, ieškai panašiai skambančių žodžių ir bandai sujungt taškus ką daryti perskaitant tik žaidime esančias lokacijas ir itemų pavadinimus, kurie į lenkų kalbą nebuvo verčiami. Tai to pilnai užteko, kad susigaudyt ko man trūksta ir sėkmingai užbaigti žaidimą. prie progos dar įmesiu foto :D

    O dėl žaidimų, tai nesigėdyjau to, žaidžiu nuo 2 klasės ir žaisiu, kol tik galėsiu. Žaidimai yra naujos kartos laisvalaikio forma, grynai kaip ir bet kuri kita veikla, tik, kad neigiamai pradėta priešti senosios kartos nuo pat atsiradimo. Aišku labai lengva "prasižaisti" ir tam skirti nebeprotingą laiko kiekį, tikiu lengva ant to pasimauti. Asmeniškai ypač pačioj pradžioje man irgi buvo lygiai tas pats, žaisdavau ryškiai per daug, bet metams bėgant tiesiog suvokiau, kad taip nėra sveika ir žaidimo valandas susireguliavau. O dėl to ką pagalvos kiti - tai mažiau į tą kreipti dėmesį, reikia daryti tuos dalykus, kurie teikia džiaugsmo ir viskas tuo pasakyti. :)

    Dalintis šiuo komentaru


    Nuoroda į pranešimą
    Dalintis kituose puslapiuose


    Prisijunkite prie pokalbio

    Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

    Svečias
    Parašykite komentarą...

    ×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

    ×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Nuotraukos

  • Naujausi video