Magnitas

Gruodžio mėnesio atakos

Rekomenduojami pranešimai

Nutariau pakurti paskutine tema siais metais. Tema sukurti ikvepe jau aprasytas filmas: The Interview, nuo kurio ir prasidejo atakos ne tik pries Sony ir Micrososft, bet ir pries pacia MADONA! Taip taip. Kas neskaite spaudos ar nebuvo laiko, sumeciau ka geriausio radau apie tai. Tiesa sakant ir pats pro akis visa tai praleidau. Tik uzmaciau, kad kazkam PSN ar kitkas neveike.

 

Kompanijos „Microsoft“ ir „Sony“ stengiasi atkurti „Xbox“ ir „PlayStation“ žaidimų interneto platformas.

Kalėdų dieną atakos išvedė iš rikiuotės žaidimų paslaugas – mėginantiems prisijungti vartotojams iškilo keblumų, skelbia BBC.
Penktadienį „Xbox“ puslapyje būseną nurodantis pranešimas skelbė, kad pagrindinės paslaugos veikia. Tuo tarpu „PlayStation“ skelbė, kad jų specialistai šalina „tinklo sutrikimus“.

„Lizard Squad“ pasivadinusi interneto įsilaužėlių grupė patvirtino, kad sukėlė šias problemas.
Taip pat pasivadinusi grupė į „Sony“ jau buvo nusitaikiusi ir anksčiau.
„Microsoft“ sistema turi 48 milijonus „Xbox“ vartotojų, „PlayStation“ sistema – daugiau nei dvigubai tiek - apie 110 milijonų vartotojų.

 

Dauguma „Xbox“ ir „PlayStation“ pultų naudotojų turi būti prisijungę prie interneto, kad galėtų žaisti.
Sutrikimai neleido vartotojams naudotis pagrindinėmis paslaugomis: naujos paskyros registracija, prisijungimu prie kitų žmonių, žaidžiančių tą patį žaidimą, prisijungimu prie pramogų kanalų per pultą.

Kompiuterinių žaidimų analitikas Guy Cockeris sakė, kad „Xbox“ ir „PlayStation“ patyrė DDOS (angl. Distributed Denial of Service), o ne sudėtingesnę ataką, kuri praeityje buvo panaudota prieš „Sony“.

Anksčiau šį mėnesį „Sony“ patyrė interneto įsilaužėlių ataką, dėl kurios iš serverių buvo pavogti didžiuliai kiekiai duomenų.
Šie sutrikimai reiškė, kad daugelis šeimų negalėjo pasidžiaugti savo kalėdinėmis dovanomis.

 

 

JAV filmų pramonės bendrovė „Sony Pictures“ stabdo šiuo metu filmuojamų kino juostų gamybą, nes programišiai įsilaužė į įmonės kompiuterių tinklą.

 

Tokią informaciją šeštadienį paviešino Londone įsikūręs leidinio „The Times“ padalinys. Apie tai praneša portalas „Fox News“.

„The Times“, cituodamas nenurodomą savo šaltinį, teigia, kad su „Sony“ bendradarbiaujančios filmavimo agentūros atšaukė filmavimą, nes įsilaužimas į sistemą blokavo išmokas ir atliekamus mokėjimus. „Sony“ atstovai iki šiol pasklidusios informacijos nekomentavo.

Programišių grupė, pasivadinusi „Taikos saugotojais“ (angl. Guardians of Peace), pradėjo puldinėti „Sony“ dar praėjusį mėnesį. Atakos metu buvo paviešinti keturi filmai, tūkstančiai dokumentų, įrašų studijos kompiuterinėje sistemoje pasidėjo tikra sumaištis.

Į viešumą iškilo ir kai kurie trikdantys faktai: laiškai tarp filmų gamintojų ir įmonių vadovų, kuriuose niekinamai atsiliepiama apie didžiąsias ekrano žvaigždes ir kai kuriuos projektus.

 

Federalinių tyrimų biuras jau pradėjo tyrimą dėl vykdytų įsilaužimų. Institucija taip pat nusiuntė specialius įspėjimus apie programišių naudojamus metodus kitoms pramogų srityje veiklą vykdančioms įmonėms.

 

 

„Sony Pictures Entertainment“ vadovai sulaukė pasipiktinimo lavinos po to, kai programišiai paviešino jų asmeninius elektroninius laiškus

 

Tačiau garsioji JAV laidų vedėja Oprah Winfrey paragino neskubėti žerti kaltinimų Amy Pascal ir jos kolegoms.

„Manau, kad kol kas geriau susilaikyti nuo tokių griežtų kaltinimų dėl nutekintų asmeninių pokalbių, kurie buvo paviešinti visam pasauliui“, - kalbėjo ji.

Kaip rašo thewrap.com, nutekinti A. Pascal ir prodiuserio Scotto Rudino pokalbiai, kuriuose jiedu šaipėsi iš JAV prezidento Baracko Obamos mėgstamų filmų. O. Winfrey buvo paklausta apie nutekintus pokalbius tuo metu, kai ji pristatė savo prodiusuotą biografinį filmą apie Martiną Lutherį Kingą jaunesnįjį „Selma“, tačiau O. Winfrey nebuvo linkusi kritikuoti A. Pascal ir S. Rudino.

Ji savo ruožtu pabrėžė, kad „Sony“ vadovų pokalbis turėjo likti tik tarp jų.

„Yra dalykų, kuriuos aptariame privačiai su draugais ir kolegomis, tačiau juk nenorėtume, kad jie būtų transliuojami per CNN“, - patikino garsi moteris.

 

 

Popmuzikos karalienė Madonna, komentuodama savo dainų nutekinimą ir prieš „Sony Pictures“ šį mėnesį surengtą didelę kibernetinę ataką, pareiškė, kad gyvename „beprotiškais laikais“.

„Š..., tai amžius, kuriame gyvename. Tai beprotiška“, – sakė ji žurnalui „Billboard“, kai jos buvo paklausta apie tyrimą dėl to, kaip į internetą buvo nutekinta mažiausiai 10 nebaigtų, dar neskelbtų jos dainų.

„Noriu pasakyti, pažiūrėkit, kas dedasi su „Sony Pictures“. Tai tiesiog amžius, kuriame gyvename. Tai beprotiški laikai“, – sakė dainininkė.

Vašingtonas kaltina Šiaurės Korėją „Sony“ kibernetinio saugumo pažeidimu, dėl kurio buvo paviešinti nesmagią padėtį sudarę elektroniniai laiškai, o kompanijos vadovai turėjo atšaukti filmo „Interviu“ (The Interview) išleidimą.

Tas beprotiškas filmas, kuris turėjo būti pradėtas rodyti Kalėdų dieną, pasakoja išgalvotą istoriją apie CŽV sąmokslą nužudyti Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong-Uną. Juosta papiktino šią uždarą valstybę, bet Pchenjanas ne kartą neigė, kad stovi už kibernetinės atakos prieš „Sony“.

 

„Internetas, taip kaip yra konstruktyvus ir naudingas suburiant žmones, (taip pat) daro pavojingus dalykus ir kenkia žmonėms. Tai lazda su dviem galais“, – sakė Madonna.

Paklausta apie savo įrašų saugumą, ji atsakė, kad jis ir taip buvo gana stiprus, tad nutekinimas buvo netikėtas.

„Daugiau nebededame dalykų į serverius. Visa, dėl ko dirbame, – jei dirbame kompiuteriais, būname neprisijungę prie WiFi, neprisijungę prie interneto, nedirbame taip, kad kas nors galėtų prieiti prie informacijos, – sakė ji. – Standieji muzikos diskai žmonėms perduodami iš rankų į rankas. Nepaliekame muzikos mėtytis aplinkui“.

JAV prezidentas Barackas Obama sakė, kad nors jo administracija planuoja „proporcingą“ atsaką, įsilaužimas į „Sony“ kompiuterius buvo „kibernetinio vandalizmo“, o ne karo aktas.

Šiaurės Korėja pasiūlė Jungtinėms Valstijoms kartu tirti kibernetinę ataką prieš kino studiją „Sony Pictures“, bet saugumo pareigūnai Vašingtone greit atmetė šį pasiūlymą.

Pchenjanas pagrasino smogti atgal Baltiesiems rūmams ir kitiems JAV taikiniams, jei jam bus įvestos sankcijos dėl tos kibernetinės atakos.

 

 

Šiaurės Korėja iš tiesų gali būti niekuo dėta dėl prieš kompaniją „Sony Pictures“ nukreiptos kibernetinės atakos. Komunistinė valstybė, žinoma, nėra patenkinta filmu „Interview“, kuriame išjuokiamas Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, tačiau ekspertai sako, kad kompanija turi daug priešų.

Tad norinčių sumanyti ataką prieš „Sony Pictures“ - netrūksta, praneša CNN.

Kai kurie JAV kibernetinių atakų specialistai sako, kad Federalinio tyrimų biuro surinktų duomenų nepakanka įrodyti, kad komunistinė Šiaurės Korėja tikrai yra atsakinga už įvykdytą išpuolį.

„Remiantis teismo, tiek kitais surinktais įrodymais, mums yra aišku, kad Šiaurės Korėja nėra atsakinga nei už atakos organizavimą, nei vykdymą“, – teigia kibernetinio saugumo kompanijos „Norse“ vadovas Samas Glinesas.

Federalinis tyrimų biuras nustatė, kad kodas, kuriuo naudojosi grupė „Guardians of Peace“ ir kuriuo pasinaudojant buvo įvykdytas kibernetinis išpuolis prieš kompaniją buvo naudojamas ir kitose Šiaurės Korėjos kibernetinėse atakose, tačiau šis kodas, anot ekspertų, buvo paviešintas ir paplitęs jau kurį laiką, taigi juo pasinaudoti galėjo bet kas bet kurioje pasaulio vietoje.

Šiaurės Korėjos lyderio režimas turi specialią kibernetinio karo specialistų grupę, tačiau nepriklausomas informacinių technologijų saugumo specialistas Scottas Borgas teigia nemanantis, kad Šiaurės Korėja galėjo būti pajėgi įvykdyti tokio masto ataką.

„Tai reikalauja gerokai daugiau žinių negu, mūsų duomenimis, jie galėtų turėti“ ,– teigia specialistas.

CNN nurodo, kad kompanija turi daug priešų ir savo kompanijos viduje, tiek išorėje.

„The Lizard“ būrys pripažino, kad yra atsakingi už išpuolį prieš PSN žaidėjus, kai jie buvo atjungti nuo tinklo, tą patį jie teigė padarę ir su „Microsoft Xbox“ žaidėjais. Kompanija „Sony Pictures“ problemų su šia grupuote turėjo ir daugiau, todėl negalima atmesti tikimybės, kad jie galėjo būti atsakingi už išpuolį.

„The Telegraph“ nurodo ir kitą galimą atakos šaltinį – buvusį nuoskaudų turintį darbuotoją arba išorės programišius, tikėtina, iš Rusijos teritorijos. Paaiškinimą, kad ataka galėjo būti sukelta nepatenkinto buvusio darbuotojo, pirmas iškėlė kibernetinio saugumo specialistas Kurtas Stammbergeris.

Specialistas teigia, kad įrodymai rodo, kad viena iš atakos organizatorių galėtų būti moteris, kuri prisistato kaip Lena ir pokalbių kambariuose teigianti, kad yra susijusi su minėta „Guardians of Peace“ grupuote.

„Tai tikrai atrodo kaip nuoskaudų turinčio buvusio darbuotojo išpuolis, – „The Telegraph“ teigė Kurt Stammberger. - Ji buvo tinkamoje pozicijoje, kad galėtų įsilaužti į kompanijos sistemą.“

Komentuodamas tikimybę, kad išpuolį surengė Šiaurės Korėja, specialistas teigė: „Faktai tiesiog nesutampa, kad tai įvykdyti galėjo Šiaurės Korėja. Įprastai ši šalis niekada nesigina provokuojančių išpuolių ir juos pripažįsta, tačiau šį kartą ji juos visiškai neigė. Išpuolis buvo įvykdytas žmogaus, kuris turėjo detalią vidinę informaciją.“

Kitas saugumo ekspertas iš „CloudFare“ Markas Rogersas įsitikinęs, kad tokio lygio kaltinimai turėtų būti metami tik visiškai įsitikinus, kad atsakomybė priskirta teisingai.

„IP adresai, kuriais naudojosi Federalinio tyrimų biuro specialistai nėra įtikinamas argumentas. Dauguma programišių naudoja tarpinius serverius, jeigu ketini įsilaužti ir įvykdyti kibernetinę ataką, tu tikrai nedarysi to iš savo asmeninio kompiuterio“, - sakė jis.

Kitas specialistas Jefffrey Carras, kuris analizavo kalbą, kurią naudojo programišiai, teigia, kad tai galėjo būti programišiai, kurių gimtoji kalba yra rusų.

„Kalbą nuslėpti yra pakankamai sunku, todėl tai prisideda prie išvados, kad Šiaurės Korėja nebuvo atsakinga už įvykdytą ataką.“, – teigė J. Carras.

„Vis dėlto manau, kad ataka buvo organizuota programišiaus ar jų grupės, nesusijusios su jokia vyriausybe“, - apibendrino jis.

 

 

Manau sito ir uzteks. :) Labiau turbut nukencia paprasti zmones nuo tokiu dalyku. Verta prisiminti ir tai, kad viskas yra nulauziama. Reikia tik rasti tinkama kelia.

Na, o jus bukit geri ir tokiu dalyku nedarykite. :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sprendimas leisti filmą "Interviu" pasižiūrėti internetu padidino "Sony" pelną 15 mln. dolerių

 

Dėl programišių atakų ir Pchenjano grasinimų, kaip skelbta, buvo atšaukta Holivude turėjusi vykti satyrinės komedijos "Interviu" (Interview) premjera. Tačiau praėjusią savaitę "Sony" paskelbė, kad už 5,99 dolerio skandalingąjį filmą bus galima pasižiūrėti per "Google Play", "Youtube Movies", "Xbox Video" ir "Sony" tinklalapyje seetheinterview.com, taip pat jį galima nusipirkti už 14,99 dolerio.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.