• Impaler
    Impaler

    Kokius „multiplayer“ tipo žaidimus dažniausiai renkasi lietuviai

    Augant vaizdo žaidimų populiarumui, į šį laisvalaikio leidimo būdą įsitraukia vis daugiau suaugusių žmonių. Visame pasaulyje žaidimus kompiuteriuose ar mobiliuosiuose įrenginiuose žaidžia daugiau nei 3 milijardai žmonių, o tai sudaro beveik pusę planetos.

    Šiais laikais, kai žaidimus galima žaisti įvairiose platformose ir įrenginiuose, žaidėjai gali laisvai pasirinkti ir atrasti sau labiausiai patinkantį žanrą. Senovės Egiptas kompiuteriniuose žaidimuose dažniausiai vaizduojamas strategijos žanruose, nors jį galima sutikti ir veiksmo žaidimuose. Kalbant apie šaudykles – vyrauja pasaulinių ir kitų karų bei fantastinės temos. RPG žanro žaidimuose dažniausiai išlaikomas fantastinis ir daugeliui šio žanro gerbėjų dar nepabodęs stilius.

    Nors yra daugybė gerų žaidimų, skirtų žaisti vieno žaidėjo režimu, tačiau kalbant apie „multiplayer“ tipo žaidimus, didžiausią poveikį jų populiarumui daro e-sportas. Jo dėka, patyrę konkretaus žaidimo žaidėjai gali pasiekti pasaulinį pripažinimą ir susišluoti dosnius piniginius prizus. Toliau aptarsime populiariausius „multiplayer“ tipo žaidimus Lietuvoje.

    „Counter strike: global offensive (CS:GO)“

    Kompiuterių ekranus šis žaidimas išvydo dar 2012 metais. Anuomet vidutinis šio žaidimo žaidėjų skaičius pasaulyje siekė 14000 žaidėjų, tačiau dabar, šis žaidimas sutraukia didesnę nei 600 tūkstančių žaidėjų auditoriją.

    Tai yra pirmojo asmens komandinis žaidimas, kuriame yra galimi du scenarijai. Vienas iš jų yra taikinio užminavimas. Vienos komandos tikslas yra užminuoti taikinį, tuo tarpu kitos komandos – apsaugoti taikinį nuo susprogdinimo. Galimas ir kitas, tačiau kiek mažiau populiarus žaidimo eigos scenarijus – įkaitų išvadavimas. Viena komanda privalo išsaugoti įkaitus, tuo tarpu kitos komandos pagrindinis tikslas yra šių įkaitų išvadavimas.

    Tai yra vienas iš populiariausių „multiplayer“ režimo žaidimų Lietuvoje. Iš pergalių žaidžiant šį žaidimą įvairiose turnyruose, žaidėjai iš Lietuvos yra gavę daugiau kaip 600 tūkstančių JAV dolerių.

    „League of legends“

    Apie šio žaidimo išleidimą pranešta dar 2008 metais, o dienos šviesą jis išvydo 2009 metais. Žaidimą žaisti ir parsisiųsti galima visiškai nemokamai. Tai MOBA žanro komandinis žaidimas, kuris dažniausiai yra žaidžiamas penki prieš penkis arba trys prieš trys formatu.

     Žaidimas vyksta uždaro tipo arenoje, kur žaidimo metu kiekvienas žaidėjas kontroliuoja savo pasirinktą čempioną, pasižymintį tik jam būdingomis savybėmis. Pagrindinis šio žaidimo tikslas yra užimti ir sunaikinti priešininkų komandos bazę. Iš pažiūros tai nėra visiškai lengva užduotis, nes komandos bazes saugo nuolat atsinaujinantys ir į kovą stojantys karių būriai.

    Nors žaidimas yra išleistas prieš trylika metų, tačiau jis vis dar gali puikuotis savo populiarumu. Žaidime iš viso yra prisiregistravę daugiau kaip 150 milijonų žaidėjų. Lietuvos žaidėjų tarpe šis žaidimas taip pat yra populiarus. Už dalyvavimą įvairiuose turnyruose, „League of legends“ žaidėjų komandos iš Lietuvos yra laimėję daugiau kaip 200 tūkstančių JAV dolerių.

    „Fortnite“

    „Fortnite“ yra trečiojo asmens šaudyklė, kurią kompanija „Epic Games“ išleido 2017 metais. Žaidimas žaibiškai išpopuliarėjo internetinių žaidimų tarpe ir jau pačiais pirmaisiais metais buvo nominuotas tarp geriausių metų žaidimų. Kiekvieną sezoną žaidimo kūrėjai jį papildo įvairiomis naujovėmis, todėl žaidėjai privalo nuolat tobulėti ir prisitaikyti prie pasikeitusių taisyklių.

    Vienas iš populiariausių žaidimo režimų yra „Battle Royale“. Jo metu viename žemėlapyje kaunasi iki 100 žaidėjų. Bėgant minutėms, žemėlapio erdvė nuolat mažėja, o žaidėjai privalo saugotis vienas kito ir viską naikinančios audros. Pagrindinis žaidimo tikslas – apsiginti nuo kitų kovojančių žaidėjų ir audros. Žaidimo nugalėtoju skelbiamas paskutinis gyvas likęs žaidėjas.

    „Fortnite“ žaidimo populiarumą Lietuvos žaidėjų tarpe įrodo ir įspūdinga pasaulio turnyruose žaidėjų iš Lietuvos laimėta pinigų suma, kuri sudaro beveik 200 tūkstančių JAV dolerių.



    Atsiliepimai

    Rekomenduojami komentarai

    Komentarų nėra.



    Prisijunkite prie pokalbio

    Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

    Svečias
    Parašykite komentarą...

    ×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

    ×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Nuotraukos

  • Naujausi video