Šauktinio dienoraštis - 6 - Tėvynės labui

Mason13

226 peržiūros

 

Liepą likus paskutinėms trims savaitėms prasidėjo kraustymasis iš pagrindinio pastato dėl restauracijos,  turėjom su lovomis ir kitais daiktais išjudėti į konteinerius.

Juose apsaugos gentis pasidalino į septynis kambarius, po keturis žmogeliukus. Gyvenimas konteineriuose turėjo savų pliusų ir minusų. Netenki poilsio kambarių, tačiau kambariai uždari ir gali kada nori miegoti ir turi amžiną laisvą laiką. Konteineriuose gyvenimas buvo geras tas paskutines savaitės.  Nuotaika buvo labai pakylį panašiai kaip tada kai baigi gimnazija ar vidurinę – maždaug tuoj būsi laisvas žmogus. Nebereiks bėgioti judu dengiu pro plyną lauką aviacijos bazėje, keltis 6 ryto. Nebedaug jau liko.

Karius kurie baigia šauktinių tarnybą vadina Dembeliais, nuo rusiško termino, kildinamo nuo žodžio „demobilizacija“ . Paskutinėse savaitėse grįžom prie smėlio reikėjo kažkur padėti smėlio maišus, buvo planas suformuoti pamatus tokiam namukui iš maišų ir kaip teigė kontaktai iš antro sezono, jie tuo įtvirtinimus išpylė, smagu žinoti bent tai, kad naudingai kasėme smėlį.  

Prezidento lėktuvas

Pačioje tarnybos pradžioje buvo duotas pažadas iš tokio pliko dėdės, dar žinomo kaip aviacijos bazės seržanto majoro arba vyriausio puskarininkio, kad paskraidins savo bazės šauktinius – apsaugos grandies eskadrilę kaip LR prezidentą. Visi laukė to momento, nes atrodė tai bus kaip su politikų pažadais, tačiau likus maždaug keturioms dienoms iki tarnybos pabaigos atvažiavome į bazę ir ten buvo paruoštas Alenia C-27J Spartan lėktuvas/orlaivis,  su kuriuo į svarbius reikalus skrenda LR prezidentas. Mums buvo išduoti ausų kamštukai ir reikėjo prisisegti, kad nenutemptų nuo vietų. Pats skrydis buvo tikrai smagus, kai kuriems truputi per daug, bet tarnybos pradžioje duotas pažadas buvo įvykdytas +1 karmos taškas Aviacijos bazėj. Kiek man sakė Aviacijos bazės vyriausias puskarininkis matė visas šauktinio dienoraščio serijas, jam jos patiko. Bet nežinau ar tai tiesa

Paskutinės dienos

Lėčiausiai ėjo pačios paskutinės dienos, per kurias vyko tvarkymasis ir kitos veiklos, atsirado daugiau laisvės, vyko kaip ir mini vakarėliai su OGB chebra. Kebab party, pizza smashai ir taip toliau. Per paskutine savaitę įvyko ir paskutinis ginklų valymas, kuris jau tapo tradicija.

Tarnybos pabaiga

2019 Rugpjūčio 2 Penktadienis, buvo ta diena kai baigėsi tarnyba. Dieną prieš ketvirtadienį gražinome ekipuotę, pirštinęs, šalmus, kuprines viską kas buvo išduotą išskyrus kojines, glaudęs, maikes, vieną laipsnio ir tarnybos vietos ženklelį, 3 pavardės ženklus. Tie kurie neturėjo ko nors iš daiktų turėjo rašyti pasiaiškinamus ar kaip nors tuos daiktus atpirkti, reikėjo atiduoti net ir patalus su čiužiniais.

 

 

  • Patinka 1


0 komentarų


Rekomenduojami komentarai

Komentarų nėra.

Svečias
Parašykite komentarą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.