Rayman

SSRS pagaminta Pong namų konsolė "Elektronika" (1988)

Rekomenduojami pranešimai

o aš dar gerai prisimenu ZX Spectrum RuWiki

pats tokios neturėjau, bet kaimynas galėjo pasidžiaugti tokią konsolę.

didžiausias minusas, tai žaidimų krovimo laikas, kol jis prasukdavo tą audio kasetė praeidavo mažiausiai 20-30 min :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Uz 1 rubli galedavai apsiest taip, kad vos paeidavai :)

Ne į temą

gera mintis...jo jo pamenu,po sules varydavom visalaik i vietine valgykla valgyt tai uz 1rb tikrai kad apsiesdavai ir kompot pasimdavai ,kaip reikia viska,pirm,antra,deserta. :) pamenu dar tada su taksi uz 15km vaziavimo kazur 1rb irgi mokedavai. :)

 

o itema tai tokia teko matyt bet niekad nenorejau tokios.kaip pradejau nuo zx spectrumo rusisko analogo kai tevas pirma kart parsinese namo,kazkur 1989 taip ir nepaleidau jo is ranku ,net tada kai jau Pentium1 pasirode buvo, pas mane namie Scorpion stovejo su 500kb. vat lietuviska Santaka pamenu,buvo jega. tas kasetes garsas dar ir dabar tokia nostalgija sukelia.hmmmmm. warcraft1 klonas pamenu vienas is paskutiniu zaistu buvo. :)

Redagavo scalman

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

o itema tai tokia teko matyt bet niekad nenorejau tokios.kaip pradejau nuo zx spectrumo rusisko analogo kai tevas pirma kart parsinese namo,kazkur 1989 taip ir nepaleidau jo is ranku ,net tada kai jau Pentium1 pasirode buvo, pas mane namie Scorpion stovejo su 500kb. vat lietuviska Santaka pamenu,buvo jega. tas kasetes garsas dar ir dabar tokia nostalgija sukelia.hmmmmm. warcraft1 klonas pamenu vienas is paskutiniu zaistu buvo. :)

ZX Spectrum lietuviska varianta Santaka susirinkau pats (sorry, kad nepraleidau progos pasigirt), su herkonine, o ne fufliakishka klaviatura. Pirma karta visa sistema paleidau nakti apie 3 val., pasijunges audio prie S30 kolonkiu. Pirmas uzkrautas zaidimas buvo Robin Of The Wood. Tai kaip kale kalbos ir efektu per kolonkes, tai po siai dienai efekta pamenu :)

Keleta buvau ir pardavimui surinkes. Apie 150 rubliu vidutiniskai tokie daikciukai eidavo. Ka iseidavo uzdirbt sistemos tobulinimui investuodavau.

Pradzioj krovem nuo audio kasetes. Po to per diskasuki (vienpusi, penkiu coliu, tai darem skyles ir pasidarydavom dvipuse diskete :) ). Po to pridejau dvigubai RAM ir audio procesoriu, ir po kurio laiko normalu diskasuki (5 coliu hiendas). Veliausias buvo Scorpionas, bet tik su 256kb :)

Beje, jei kam reiktu naudojimui/kolekcijai ZX Spectrum daugiau maziau gamyklinio varianto (bus santaka variantas arba kazkas panasaus), tai galeciau padovanoti :) Nuliovas, su visom pakuotem :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

kažkodėl iš visų Spectrum žaidimų, pamenu tik Doom

 

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ZX Spectrum lietuviska varianta Santaka susirinkau pats (sorry, kad nepraleidau progos pasigirt), su herkonine, o ne fufliakishka klaviatura. Pirma karta visa sistema paleidau nakti apie 3 val., pasijunges audio prie S30 kolonkiu. Pirmas uzkrautas zaidimas buvo Robin Of The Wood. Tai kaip kale kalbos ir efektu per kolonkes, tai po siai dienai efekta pamenu :)

Keleta buvau ir pardavimui surinkes. Apie 150 rubliu vidutiniskai tokie daikciukai eidavo. Ka iseidavo uzdirbt sistemos tobulinimui investuodavau.

Pradzioj krovem nuo audio kasetes. Po to per diskasuki (vienpusi, penkiu coliu, tai darem skyles ir pasidarydavom dvipuse diskete :) ). Po to pridejau dvigubai RAM ir audio procesoriu, ir po kurio laiko normalu diskasuki (5 coliu hiendas). Veliausias buvo Scorpionas, bet tik su 256kb :)

Beje, jei kam reiktu naudojimui/kolekcijai ZX Spectrum daugiau maziau gamyklinio varianto (bus santaka variantas arba kazkas panasaus), tai galeciau padovanoti :) Nuliovas, su visom pakuotem :)

sweeeet. tipo padovanotum surinkta veikianti santakos analoga?.... :)

Ne į temą

beje ziuriu tu kaunietis. gal kartais zinai kazkur 1993-95 kaune,kalnieciuose,toks meistrelis buvo, blem nepamenu ,netoli 25mecio turgelio labiau i profkiu puse jeigu taip. as pas ji visus zx zaidimus pirkdavau.tais laikais jau 5.25 formate.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kai 1990 gimęs, tai apie tokią "Santaką" pirmąkart girdžiu. Gal kas gali nuotrauką padaryti? Beveik viską žinau apie tų laikų vakarų pasaulio konsoles, o vat štai ką sovietai kūrė, vis naujienų įdomių išgirstu. :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kai 1990 gimęs, tai apie tokią "Santaką" pirmąkart girdžiu. Gal kas gali nuotrauką padaryti? Beveik viską žinau apie tų laikų vakarų pasaulio konsoles, o vat štai ką sovietai kūrė, vis naujienų įdomių išgirstu. :o

oi cia klasika. tiesiog wikipedijoj paieskot zx spectrum clonu uztenka. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ZX_Spectrum_clones

 

santaka vienas is tu klonu buvo oficialus cia jei taip.slabnas ten buvo 48k variantas su kasetem. bet ka namie susirinkdavai tai cia jau kitas dalykas.pagrinde viskas ejo is ruskeliu,naujos motinos,zaidimai,periferija.net versijos zaidimu budavo ru kalba kai kurios.tarp ju visu kas bendra kad naudoja ta pati CPU visi. ramai skiraisi bet zaidimai turejo tik 2 versijas pagr.pirmi buvo 48k versijos,po to buvo 128k versijos su muzikos cipo palaikymu kur jau ejo superiniai tiem laikam garso efektai bei muzika.aisku neprilygsta Amiga'i ,bet kas tais laikais turejo Amiga ,ar Atari ?,tikrai nedaugelis galejo sau leisti tai.

bet vistiek visu tevas tai yra Sinclair.

Nuotrauka

nuo jo viskas ir prasidejo. kai pagalvoji i ka tai isaugo veliau. zxspectrumus rinkdavo i pc korpusus,jungdavo atskirai klava nuo pc jei noredavai.padarydavo pilnai atrodanti IBM pc. netgi spalvos niekam nerupejo,hebra losdavao net ne ant juodai baltu ,o ant zaliai/baltu moniku. net juodos spalvos nebudavo,o jau buvo kazkur 1993 ,kam tai rupejo. :o

stipke profkej gaves varydavau pirkt zaidimu 5.25 flopikuose. budavo tokia svente kad sakes,net alaus nereikdavo eit gert.namo gryzti su Dizzy zaidimu atsimenu..viska i sali, pakuri savo spectruma,dedi i diskasuki ir pirmyn.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

sweeeet. tipo padovanotum surinkta veikianti santakos analoga?.... :o

Na, jis veike paskutini kartai kai buvo tikrintas :o

Ar dar tebeveikia shia minute garantuoti negaliu. Shiaip tai turetu veikt ;)

Rayman susigunde, bet jei persigalvos, tai gales imt ir kas nors kitas. Tik noretusi atiduot tokiam zmogui, kuris naudotu (arba bent laikys nors karta pabandes), o ne ishmestu.

 

Ne į temą

beje ziuriu tu kaunietis. gal kartais zinai kazkur 1993-95 kaune,kalnieciuose,toks meistrelis buvo, blem nepamenu ,netoli 25mecio turgelio labiau i profkiu puse jeigu taip. as pas ji visus zx zaidimus pirkdavau.tais laikais jau 5.25 formate.
Ash isigydavau irgi jau 5.25 formate, bet netoli studentu miestelio. Tik bjaurybe bitus gadindavo, kad zaidimu paprastai kopint kiekvienas negaledavo. Tekdavo pavargti ;)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ash isigydavau irgi jau 5.25 formate, bet netoli studentu miestelio. Tik bjaurybe bitus gadindavo, kad zaidimu paprastai kopint kiekvienas negaledavo. Tekdavo pavargti :o

o tai jus dar kopindavot zaidimus tarpusavi irgi? as tai ne kart.zinau kad jis ten vargdavo su dviem diskasukiais, man svarbu gaudavau zaidima ir laimingas.kazkaip galvoju kas mokedavau ar tai 10lt uz zaidima.na uz viena diska.nes taip ir gaudavo kad zaidimas vienam diske budavo.buvo ten pas ji atrodo keli gal keliuose diskuose ar kazkas tokio.zinau kad rasydavo net ir i tuos naujesnius tada atsiradusius 1.44mb flopikus ,tuos 3' kietus jau,bet as tokio neturejau. zinau veliau ten ir pele pasijungdavo,ir kazkoks naujas dar yamaha cipas garso atsirado kur tipo prilygo 8bit sound blaster pc garsui.tik as jau nebesitobulinau daugiau.juk galima ir HDD pasijungt ir zaidimus is ju leist atrodo. jau mano korpusas buvo tai kaip tankas to speco.visas metalinis toks keturkampas ir gana aukstas,jama aisku klava virsuj,o diskasukio moulis jungesi is sono i ji,dar as jam ten tokia dezute buvau padares pats papildomas is plastmasgerai pamenu kad dzoistikas tai nuo Zhiliton nuknisau viena ir perdare man vietoj kempston. pats dar nerisdavau tada apie tai daug.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

o tai jus dar kopindavot zaidimus tarpusavi irgi? as tai ne kart.

Taip. Kopindavau. Parsivezdavau ir paskleisdavau nemokamai visiems kas noredavo.

 

zinau kad jis ten vargdavo su dviem diskasukiais, man svarbu gaudavau zaidima ir laimingas.kazkaip galvoju kas mokedavau ar tai 10lt uz zaidima.na uz viena diska.nes taip ir gaudavo kad zaidimas vienam diske budavo.

Vienoj disketej (dvipusej) tilpdavo apie 12 zaidimu.

 

buvo ten pas ji atrodo keli gal keliuose diskuose ar kazkas tokio.zinau kad rasydavo net ir i tuos naujesnius tada atsiradusius 1.44mb flopikus ,tuos 3' kietus jau,bet as tokio neturejau. zinau veliau ten ir pele pasijungdavo,ir kazkoks naujas dar yamaha cipas garso atsirado kur tipo prilygo 8bit sound blaster pc garsui.tik as jau nebesitobulinau daugiau.juk galima ir HDD pasijungt ir zaidimus is ju leist atrodo. jau mano korpusas buvo tai kaip tankas to speco.visas metalinis toks keturkampas ir gana aukstas,jama aisku klava virsuj,o diskasukio moulis jungesi is sono i ji,dar as jam ten tokia dezute buvau padares pats papildomas is plastmasgerai pamenu kad dzoistikas tai nuo Zhiliton nuknisau viena ir perdare man vietoj kempston. pats dar nerisdavau tada apie tai daug.

Naujo flopiko jau nepirkau. Kai jie pasirode ash jau baigiau tobilint Santaka. Dar kuri laika buvo naudojama.

Peles irgi nejungiau.

Yamaha audioprocesoriu isidejau sekanciu zingsniu kai pasidvigubinau RAM. Ne visi bet buvo zaidimu kurie ji palaike, tai jo, efektas kaip tam laikui buvo labai netgi teigiamas.

HDD jau irgi nejungiau (o jau ir nebuvo prasmes). Radau tais laikais (teisingiau keliais metais veliau) saita su visais ZX Spectrum zaidimais ir susipuciau. Isirasiau CD ir pasidejau. Visi ZX Spectrum game viename CD :o Gerai skamba, ane? (dabar su emuliatoriais juos pyshkint galima, bet jau nebe ta dvasia kaip su gyva konsole zaist)

Diskasuki i deze buvau ikishes. Tam buvau isigijes visa santakos deze specialiai.

Dzoistikus dariausi pats, nes tie pirktiniai tai budavo sh... kruva, tik pinigu ishmetimas.

 

Pirma Santaka pasikuriau ir ilgai zaidziau su nespalvotu, lempiniu teliku (kuri susirinkau ish dvieju neveikianciu). O kai galutinai nudvese spalvoto teliko radiotraktas, tai okupavau ji ir pasijungiau santaka. Nuo tada kaifavau zaisdamas spalvotai. Dar pamenu visa teorija su praktiniais patarimais perskaiciau, kad spalvu suvedima pasidaryciau telikui ant tiek padoru, kad galima butu zaist.

Nostalgija...

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Count me in jeigu nepaims kitas ;)

 

ZX yra ZX - klassika dabar jau.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Count me in jeigu nepaims kitas :)

 

ZX yra ZX - klassika dabar jau.

Padovanojau Rayman'ui.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano sesė turėjo gal tris tuos kompiuteriukus, tik dėja išmetė tevas nes galvojo jog niekas nepanaudos jų :notworthy:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.