isstatu1

Deja vu ir sapnai (arba kiti reiskiniai bemiegant)

Rekomenduojami pranešimai

Kznw cia gal tiesa gal ne nezinau sito bet buvo taip kad susapnavau pana su kuria anksciau bendravau kad ji bendrauja su bx vardu mantas o as tokio nepazystu po 3 savaiciu suzinojau kad su kazkokiu mantu ji ir bendrauja :DD

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Deja Vu tai kai matai kažką arba patiri kažką o po to supranti kad jau kažkada lygiai tą patį patyrei, toje pačioje vietoje, su tais pačiaias žmonėmis, tokiu pačiu oru, salygomis ir pan.

Na ir ash sakau - atsipeikekit - tai praktishkai beveik neimanoma :D

O kelis kart per diena tai jau kliedesiai, itikejimai, paauglystes sindromas, kas tik norit ir pan., o ne Deja Vu.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nu lygiom salygom neimanoma... bet tarkim kaip pavyzdys: galima matyt kaip tarkim zmogus gatveje apsilieja kava ir susiet tai kaip tarkim apsiliejo kokiam ofisse.. siuo atveju dalykai siejas tuo kad zmogus apsiliejo...o kad VISISKAI sutaptu.. tai.. nu abejoju, nes cia jau matrica gaunas xD

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kznw cia gal tiesa gal ne nezinau sito bet buvo taip kad susapnavau pana su kuria anksciau bendravau kad ji bendrauja su bx vardu mantas o as tokio nepazystu po 3 savaiciu suzinojau kad su kazkokiu mantu ji ir bendrauja :DD

nu cia normaliai :D man tas deja vu retas reiskinys,kazkaip mazesnis kai buvau,dazniau budavo kad "atrodo jau ta esu mates/girdejes" .idomus jausmas, kaip kazkas sake-panasu i pagirias :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, deja vu būna kartais, bet nesureikšminu. Anksčiau dažniau būdavo, dabar retai.

 

O sapnai ir pasąmonė - kita tema, kurios plačiau neplėtosiu. Tik noriu pasakyti tiems, kurie galvoja, kad sapnai pildosi, pranašauja ateitį ir panašias nesąmones, kad taip nėra, todėl nereikėtų žavėtis tokiomis mintimis ir galvoti, kad turit kažkokių neegzistuojančių galių, pvz., sapnuodami, kad krenta dantis, "nužudyti" žmogų (nes pasak sapnininkų sapnuoti, kad krenta dantys reiškia, jog kažkas mirs) ir panašiai...

Redagavo OutSider

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nat tas "dejavu" man būna. Retai, gal kokį kartą į mėnesį ar net rečiau. Kad viskas kartotųsi identiškai tai net nz.. Tiesiog būna taip, kad pvz.: sėdžiu kur su draugeliais, ir kažkas pradeda kažką pasakoti, ir atsiranda toks jausmas, kad tai jau buvo, ir netgi jau žinau ką toliau pasakys. Bet tas "toliau" tai kokie 2-3 žodžiai, ne daugiau. Paskui vėl kaip ir nežinomybė...

 

Dėl sapnų, tai pas mane pildosi sapnai tik tokiu būdu: susapnuoju kažkokį seniai matytą žmogų, ir atsibudęs, jau galiu teigti, kad sutiksiu tą žmogų su ~80% tikimybe. Jau net porą kartų draugeliams sakiau, kad šiandien galim sutikti tą ir tą, ir bac, taip ir nutinka. :) Dabar net kartais draugeliai pasijuokia: jei netikėtoj vietoj sutinkam kokį seniai matytą bendrą pažįstamą, tai draugeliai iškart klausia "ant prikolo": "nesapnavai jo šiandien?" :) Nors šiaip aš netikiu jokiom pranašystėm ar panašiais briedais, bet šitas "bajeris" su sapnais, tai man kažkaip pildosi. Ir palyginus gana dažnai :) Gaila nesipildo sapnai kur nutinka, kažkas super gero... ::D

 

Dar buvo porą kartų su sapnų "išsipildymu", kai tai padėdavo pereiti žaidimą :D Rimtai, pvz.: kokiam queste, reikia surasti raktą. Niekaip nerandu, nz kur jis yra. Paskui susapnuoju konkrečią vietą, ir atsibudęs ten randu raktą. :D na bet šitą manau galima laisvai paaiškinti tokiu būdu: tipo netyčia neatkreipiau dėmesio į ta raktą nors ir užkliuvo už akių, bet smegenys kažkur pasamonėje užfiksavo tą vaizdą ir vėliau jį atgamino miego metu :P ...

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nat tas "dejavu" man būna. Retai, gal kokį kartą į mėnesį ar net rečiau. Kad viskas kartotųsi identiškai tai net nz.. Tiesiog būna taip, kad pvz.: sėdžiu kur su draugeliais, ir kažkas pradeda kažką pasakoti, ir atsiranda toks jausmas, kad tai jau buvo, ir netgi jau žinau ką toliau pasakys. Bet tas "toliau" tai kokie 2-3 žodžiai, ne daugiau. Paskui vėl kaip ir nežinomybė...

 

Dėl sapnų, tai pas mane pildosi sapnai tik tokiu būdu: susapnuoju kažkokį seniai matytą žmogų, ir atsibudęs, jau galiu teigti, kad sutiksiu tą žmogų su ~80% tikimybe. Jau net porą kartų draugeliams sakiau, kad šiandien galim sutikti tą ir tą, ir bac, taip ir nutinka. :) Dabar net kartais draugeliai pasijuokia: jei netikėtoj vietoj sutinkam kokį seniai matytą bendrą pažįstamą, tai draugeliai iškart klausia "ant prikolo": "nesapnavai jo šiandien?" :) Nors šiaip aš netikiu jokiom pranašystėm ar panašiais briedais, bet šitas "bajeris" su sapnais, tai man kažkaip pildosi. Ir palyginus gana dažnai :) Gaila nesipildo sapnai kur nutinka, kažkas super gero... ::D

 

Dar buvo porą kartų su sapnų "išsipildymu", kai tai padėdavo pereiti žaidimą :D Rimtai, pvz.: kokiam queste, reikia surasti raktą. Niekaip nerandu, nz kur jis yra. Paskui susapnuoju konkrečią vietą, ir atsibudęs ten randu raktą. :D na bet šitą manau galima laisvai paaiškinti tokiu būdu: tipo netyčia neatkreipiau dėmesio į ta raktą nors ir užkliuvo už akių, bet smegenys kažkur pasamonėje užfiksavo tą vaizdą ir vėliau jį atgamino miego metu :P ...

Juk supranti, kad tai, ką žmogus sapnuoja neturi įtakos tave supančiai realybei, t. y. tai, kad tu susapnuoji, jog sutiksi Romkį niekaip nedaro jokios įtakos tam, kur Romkis tą dieną eis. Ir panašiai... :)

 

Dėl quest'o raktų, tai ir man yra buvę panašių atveju, bet tiesiog smegenys ieško atsakymų net jei ir nesąmoningai apie tai galvoji.

 

Aš vaikystėj miegodamas išmokau batus užsirišti :) Nemokėdavau tų kilpučių sudėti, o miegant kažkaip vaizdinyje sudėliojau taip, kad išeitų reikiamas mazgas, atsikėlęs pabandžiau ir pavyko :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

dejavu niekada nepatirsi kda busi pasilsejas ir seip blaivus nes dejavu pagal mokslininkus yra tavo pasamones veidrodis kuris pasireiskia zmogui jauciant tiktai fiziny ar nerviny nuovargy

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Daugiau apie deja vu:

 

Terminai: paramnezija – smegenų veiklos sutrikimas:

a) tokia būsena, kai pacientas nebepamena žodžių reikšmių;

:D déją vu – iliuzija apie prisimenamus vaizdus bei įspūdžius, nors jie yra matomi pirmą kartą;

c) jamais vu – iliuzija, kad pažįstamas reiškinys, daiktas matomas pirmą kartą, nors iš tiesų su juo yra tekę susidurti anksčiau;

d) jamais entendu – iliuzija susijusi su garsais.

 

Netikėčiausiu momentu pačiame giliausiame jūsų sąmonės užkaboryje blyksteli prisiminimas. Jis trunka sekundės dalį, tačiau to pakanka, kad atkreiptumėte dėmesį ir susidomėtumėte. Nelauktai jūs pajaučiate, kad tas išgyvenimas jums artimas. Netgi galite jausti, kas įvyks po akimirkos. Deja, tas trumpas laiko tarpas neleidžia iki galo įsitikinti, ar spėjimas buvo teisingas, neturite jokio įrodymo, kad patvirtinti, kad kažkada tai jau jautėte. Kaip nekeista, jūsų draugai jumis tiki; jūs sužinote, kad ir jie ne kartą yra patyrę kažką panašaus.

 

 

Neretai tenka išgirsti žmones kalbant: "nieko sau, aš ką tik patyriau keisčiausią déją vu jausmą". Tie, kas jį patiria, apibūdina kaip netikėtai prieš akis iškilusią situaciją, jausmą, lyg tai, ką mato, girdi, užuodžia, ragauja, kažkada jau yra buvę. Pvz. kalbate su draugais kokia nors aktualia tema ir staiga pajuntate, lyg ta pačia tema ir su tais pačiais žmonėmis jau būtumėte kalbėjęs anksčiau. Arba pirmą kartą aplankote kokią nors vietą ir jums regis, kad joje jau ne pirmą kartą... Kas gi iš tikrųjų yra tas déją vu?

 

 

Déją vu yra prancūziškas terminas. Pažodžiui išvertus jis reikštų "kažkur jau matytas". Pirmą kartą šį terminą panaudojo Emilis Buarakas (Emile Boirac, 1851-1917m.), tyręs psichinius reiškinius. Psichiatrijoje šis terminas apibūdina psichologinį laiko pažeidimo fenomeną, kai žmogui, atsidūrusiam nežinomoje situacijoje atrodo, jog jis ją išgyveno.

 

 

Kaip pastebėta, déją vu jausmas būdingas vaikams (pats jauniausias žinomas – 5m. amžiaus) ir jaunimui, vyresniame amžiuje jis pasitaiko rečiau. Tai būdingas tam tikrų psichinių sutrikimų požymis, ypač pasireiškiantis sergantiems epilepsija, kurie šį jausmą išgyvena priepuolių arba pertraukų tarp priepuolių metu, tačiau tokius įspūdžius patiria ir psichiškai sveiki žmonės (Yra pastebėta, kad net apie 70% žmonių šį jausmą yra patyrę). Didžiajai daliai būdingas nuovargis, išsekimas, iššaukiantis paramneziją.

 

 

Rasti mokslinį šio fenomeno paaiškinimą – nelengva, speciali literatūra tik konstatuoja jo egzistavimą. Netgi nėra jokios teoretinės déją vu priežasties, kuri paaiškintų bent vieną iš įvairiausių klinikinių jo pasireiškimų – psichoanalitinės ir psichodinaminės teorijos taip pat pateikia tik bendrus paaiškinimus.

 

 

Yra daugybė įvairiausių teorijų, kodėl taip nutinka. Kai kurie psichoanalitikai šį reiškinį priskiria paprasčiausiai fantazijai, kiti tam tikram smegenų veiklos sutrikimui, kai smegenys praeities įvykius per klaidą priskiria dabartiniams. Šveicarų mokslininkas Arthur Funkhouser šį jausmą skirsto į dvi dalis: kada patiriamas jausmas "aš čia buvau, aš tai jau mačiau" ir "aš tai jau išgyvenau, jaučiau".

 

 

Teorijos:

Déją vu jausmą gali sukelti analogiška situacija, kuri supainiojama su tikrove dėl savo panašumų su praeityje regėtomis vietomis, žmonėmis, su kuriais buvo bendrauta, patirtais jausmais, kvapais ir pan. Smegenų centrai, atsakingi už uoslę, yra vienos iš seniausių, pačių giliausių jų struktūrų. Prisiminimai apie kvapus gali būti labai stiprūs. Kartais kvapas gali "iškviesti" iš atminties praktiškai jau pamirštus vaikystės prisiminimus.

 

 

Déją vu jausmas – tai praeitų gyvenimų prisiminimai;

Déją vu jausmas nesusijęs su praeitais gyvenimais, tai momentinis ateities numatymas, kitaip tariant aiškiaregystė, telepatija;

Déją vu jausmas – trumpo pasvajojimo rezultatas;

Déją vu jausmą sukelia blogio jėgos, demonai, kurie retkarčiais įsibrauna į mūsų sąmonę. Tomis iliuzijomis jie siekia mus suklaidinti.

 

 

Gali būti, kad déją vu jausmą sukelia smegenų centrai, kuriuose informacija "užsaugoma" anksčiau, nei ją užregistruoja mūsų sąmonė. Vaizdus, scenas ji įsimena sekundės dalimi vėliau, todėl ir atsiranda "kažkur jau matyto" pojūtis. Kitaip tariant, mūsų smegenys yra tarsi sudėtingas kompiuteris, saugantis trimačius holografinius atsiminimus, kurie "sudėliojami" vienas ant kito tarsi sudėtingame tinkle. Pvz., tyrimai parodė, kad prisiminimus apie žmonių veidus ir prisiminimus apie žmonių vardus smegenys saugo skirtingose dalyse (vietose).

 

 

Viena iš teorijų apie déją vu, kad tai psichodinaminis procesas: mus supančios aplinkos priėmimas remiasi individo praeities patirtimi. Kitaip tariant, dar būdamas vaikas, žmogus patiria kažkokius įspūdžius, kurie užfiksuojami jo pasąmonėje. Vėliau dėl kažkokių asociacijų dabartiniai įspūdžiai ir išgyvenimai "susiduria" su senąja gyvenimiška patirtimi, "ištraukta" iš pasąmonės, ko pasėkoje ta nežinoma situacija, nežinomos aplinkybės, pojūčiai jam jau rodosi matyti. Iš mus supančios aplinkos mūsų pojūčiai semiasi daug didesnius informacijos kiekius, nei gali prisiminti ir įvertinti mūsų atmintis; likusi tų žinių, patyrimų dalis "nusėda ant dugno" gilesniuose psichikos sluoksniuose, kol neiškyla paviršiun sukeldama déją vu.

 

 

Gali būti, kad šis jausmas taip pat susijęs su sapnais, kurie taip pat remiasi ne vien tik praėjusios dienos siužetu, bet taip pat kyla iš pasąmonės. Skirtingai nei sapnai, kurie žmonėms dažniausiai sukelia nejaukumo pojūtį, trikdo jį, déją vu fenomenas beveik visada žmonių priimamas su nuostaba ir netgi džiaugsmu. Tarsi tai būtų kažkoks iš pasąmonės kyląs teigiamas jausmas, sakantis žmogui: su tavimi tas jau įvyko, kadangi tada nenutiko nieko bloga, vadinasi, nenutiks ir dabar.

 

 

Iš čia: http://www.lizdas.lt/skeptic/dejavu/dejavu.htm

 

 

Pats visko neskaičiau, tik permečiau akimis, bet panašu į tiesą. Geriausia apie tai skaityti ką nors rimtesnio angliškai.

Redagavo OutSider

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Juk supranti, kad tai, ką žmogus sapnuoja neturi įtakos tave supančiai realybei, t. y. tai, kad tu susapnuoji, jog sutiksi Romkį niekaip nedaro jokios įtakos tam, kur Romkis tą dieną eis. Ir panašiai...

Na čia tai aišku. :D Bet pats faktas, kad nematau žmogaus kokių pusę metų ar net daugiau, o susapnavus staiga sutinku, tai kažkaip priverčia susimąstyti apie (ne)realias žmogaus smegenų galimybes... :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na čia tai aišku. :D Bet pats faktas, kad nematau žmogaus kokių pusę metų ar net daugiau, o susapnavus staiga sutinku, tai kažkaip priverčia susimąstyti apie (ne)realias žmogaus smegenų galimybes... :D

Ir ką sumąstai? :P Kad žmonės mintimis gali daryti įtaką kitiems žmonėms? :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad žmonės mintimis gali daryti įtaką kitiems žmonėms?

Nors ir kaip tu to norėtum (jau ne pirmą kartą užsimeni apie įtaką :D ), bet tikrai ne. Man tai kažkaip net nebuvo tokia mintis kilusi. :D Šiaip jei kažkur kažkas nuspėja ateitį, tai tai vadinama pranašyste, o ne ateities valdymu ar pan. :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nors ir kaip tu to norėtum (jau ne pirmą kartą užsimeni apie įtaką :D ), bet tikrai ne. Man tai kažkaip net nebuvo tokia mintis kilusi. :P Šiaip jei kažkur kažkas nuspėja ateitį, tai tai vadinama pranašyste, o ne ateities valdymu ar pan. :)

Tai aš tavęs klausiau, ką tu mąstai tokiomis akimirkomis, nes sakai susimąstai apie žmogaus (ne)realias galimybes... O dėl pranašysčių ir "ateities valdymo", tai ne apie tą patį mes čia... Pranašystė yra, kai "žinai" kas įvyks ateityje, "ateities valdymas" - kai netiesiogiai gali daryti įtaką ateities įvykiais :D Sakei, kad susimąstei, tai ir paklausiau, ką mąstai: kad susapnuodamas Romkį darai įtaką ateities įvykiams ir kažkaip "priverti" Romkį būti ten, kur būsi tu; kad "žinai" kur bus Romkis ir pats ten būni; kad "žinai", jog susitiksi Romkį, nes sapnavai šį susitikimą :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, deja vu būna kartais, bet nesureikšminu. Anksčiau dažniau būdavo, dabar retai.

 

O sapnai ir pasąmonė - kita tema, kurios plačiau neplėtosiu. Tik noriu pasakyti tiems, kurie galvoja, kad sapnai pildosi, pranašauja ateitį ir panašias nesąmones, kad taip nėra, todėl nereikėtų žavėtis tokiomis mintimis ir galvoti, kad turit kažkokių neegzistuojančių galių, pvz., sapnuodami, kad krenta dantis, "nužudyti" žmogų (nes pasak sapnininkų sapnuoti, kad krenta dantys reiškia, jog kažkas mirs) ir panašiai...

Tai tavo nuomone, jei susapnuoji ir po kelių dienų taip atsitinka, tai tik milžiniškas sutapimas (kurių man buvo tiiikrai daugiau nei 10 kiek pamenu) ? :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai tavo nuomone, jei susapnuoji ir po kelių dienų taip atsitinka, tai tik milžiniškas sutapimas (kurių man buvo tiiikrai daugiau nei 10 kiek pamenu) ? :D

Priklauso nuo įvykio: jei sapnuoji, kad nueini į parduotuvę ir nueini iš tikrųjų, tai ne sutapimas :D Mano nuomone, žmogus mintimis, sapnais ir panašiais vyksmais negali daryti įtakos KITIEMS žmonėms ar daiktams/reiškiniams. Tu, kaip supratau, manai priešingai...

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.